SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF na masie

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6594
Witam Panowie,

Niedawno dowiedziałem się o IF i zacząłem studiować tą dietę. Jednak wiele dla mnie spraw jest niejasnych i prosiłbym o pomoc i podpowiedzi.

Obecnie moje okno żywieniowe rozpoczyna się o 5:00, a kończy około 21:00 (16h) Posiłki podzielone mniej wiecej co 3h, z białkiem oscylujacym w granicach 50g na posiłek, ww 2g/kgmc, t ok. 1,3/1,5g/kgmc. Wiem, że IF głównie stosuję się na redukcjach, ale solaris również stworzył artykuł IF na masie.

Ważę blisko 130kg i przez cały czas żyłem w przeświadczeniu, że posiłki muszą być rozłożone w czasie co 2,5-3,5h i powinny zawierać odpowiednie ilosci B/WW/T. Teraz widzę, że nawet mistrzowie robią formę na zawody na IF to dlaczego ja szary Polaczek nie mógłbym też się na tym posilkowac.

Czy są na forum osoby, które stosują IF na masie i którym udaję się uzyskać chociaż w tym minimalnym oknie 12/10h te 4000/4500kcal? Czy taka ilość kcal jest.niemożliwa do uzyskania.

Trenuje zawsze około godziny 16, chcialbym skrócić okno żywieniowe do 12h, a więc rozpoczynam o 9 i kończę o 21, 2 posiłki przed treningiem i 2 po treningu, ma to jakikolwiek sens?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174886
ja ;p, okno 14-23, obecnie 10-21, blog w tym dziale.
Sol to już wiadomo.


Zmieniony przez - kwachor w dniu 2018-05-03 21:14:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 104 Napisanych postów 3514 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71997
To jak ja śpię 10 godzin to też jestem na ifie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174886
na if jest nawet twój wujek , który nie je po 18


Zmieniony przez - kwachor w dniu 2018-05-03 23:12:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6594
Solaris pisał w swoim artcie, że jeśli ktoś ma okno żywieniowe ok 16-17h to spokojnie może zacząć od 12/12. Ja raczej nie będę w stanie zejść niżej z godzinami bo nie dostarcze odpowiedniej ilosci kcal. Skupie się tylko na dostarczeniu glownej ilości kalorii po treningu, suplementacji przed i po treningowej zgodnie z badaniami uzytymi w IF
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94295 Napisanych postów 364215 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668453
12 h to już raczej nie podchodzi pod typowy IF

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6594
Wiem wiem lodzian, schemat zakłada niby 16/8.
Chcę zobaczyć co się stanie jak ukroce kalorie w okresie przedtreningowym a przeniose je na czas potreningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174886
Może w skrócie - , If nie jest jakimś magicznym sposobem na palenie większej ilości fatu niż inne diety (np które zakładają posiłek co 2-3h), ważne są nadal kcl - ale też energia na treningu.
Dla mnie osobiście zawsze to był pewien styl życia, który dobrze współgra z pracą (można wyjść bez śniadania i być nadal nakręconym adrenalina do 15-16). Druga sprawa te ~12h postu gwarantuje dobre trawienie, odpoczynek i regeneracje dla jelit, żołądka.
Jeśli chodzi o masę - każdy odruchowo wydłuża okno jedzenia - zjeść to jedno, a strawić to drugie .
Jeśli na masie masz kcl 3000-3500 to nie ma problemu, ładnie się to domyka żeby to wpakować w te 8h okna,. ale na kolejne 1000-1500kcl przydałby siten jeden ekstra posiłek za 2-3h i tyle w temacie.
Mase zrobisz - pilnuj kcl - na teej zasadzie co redu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 336 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6594
W porządku, dzięki za cenne rady. Początkowo chciałbym ściągnąć węgle, które znajdują się w posilkach porannych, tak żeby przyzwyczajać organizm do mniejszej ilości kalorii z rana, a dołożyć większą ilość WW w posiłku przedtreningowym i potreningowym. Posiłki z rana będą oscylowac tylko w białko i tłuszcze (50g B, 20/25g T).
Za to posilek przedtreningowy i potreningowy wchłonie całość węgli jakie miałem do tej pory przez cały dzień.

Mam pytanie co do syplementacji. Jak wygląda suplementacja przy stosowaniu mocniejszych 'odżywek'
Czy bcaa rozgałęzione przed i w czasie treningu jak i leucyna zaraz po treningu będą odgrywały dużą rolę?? Czy są zbyteczne przy dużej anabolicznosci środków, które obecnie leca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94295 Napisanych postów 364215 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668453
Jak masz kaske stosuj,jak nie a miska dopieta nie ma potrzeby

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Koniec Redukcji

WHEY premium