SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF do oceny

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 881 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16629
Witam. Cisnę redukcję już 7 tyg., do tej pory waga spadła już jakieś 5-6 kg, a przy poprawie masy mięśniowej myślę, że zeszło dużo fatu. Daję zrzut dnia treningowego do oceny, w nietreningowe mam mniej węgli i to sporo - schodzę nawet do 150g. Ostatnio organizm trochę mi się zbuntował i myślę, że dostaje za mało. i teraz moje pytanie:
- co dorzucić w treningowe? (iść przesłaniem jedz co chcesz i zjeść np. coś słodkiego z dużą ilością węgli?), czy lepiej żeby zostało tak jak jest?
- nie schodzę za nisko z węglami w nietreningowe?

Generalnie moje zapotrzebowanie to jakieś 3 500 kcal więc nawet w dni z siłownią jest ich za mało.

Dodam, że dla mnie nietreningowy to przynajmniej 20 min interwałów z P90X albo jakieś 30 min biegu.

Dzięki za odpowiedź.




dodam jeszcze tylko, że po tych 6-7 tyg. dopada mnie lekka deprecha i coraz mniej motywacji i siły do dalszej wycinki, bo nie zauważam w lustrze poprawy i boję się, że mogę zrzucić za dużo mięśnia, a nie ukrywam masa jest dla mnie ważna. Jakieś rady ?

Zmieniony przez - 2uca5 w dniu 2013-07-23 10:15:25

"I'm gonna knock You out! Mamma said knock You out!"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Jakąwersję IF stosujesz?

Swoją drogą jeśli nietreningowe = u Ciebie treningowey to tutaj m.in. szukałbym źrodła problemów

nie podałeś podstawowych informacji na swój temat, ale jeśli nie miałeś do tej pory soolidnej nadwagi (nie byłeś otyły) to ubyte niemal 1kg / tydzień to zbvyt szybkie tempo

Dobór produktów żywnościowych - słaby. 400g sosu ze słoika, brak niezbędnych składnikó pokarmowych (wlieu witamin, skł. nieralnych, kwasów omega 3) to droga do problemów zdrowotnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 881 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16629
Głoduję 16h, a okno na jedzenie to 8 h. Jem od 12 do 20. Nigdy nie byłem otyły. Wszytstkie moje informacje z profilu są aktualne ale podam te bardziej przydatne w temacie:
Waga: 93 kg
Wzrost: 186 cm
BF %: nie mierzone dokładnie ale na oko przedział 12-15 %
Obwód w pasie 87 cm

Dodam jeszcze, że fat mam głównie na brzuchu : boki i przód. Jeżeli chodzi o witaminy to łykam regularnie multiwitaminke hi-techa a-z i dodatkowo potas z magnezem.

Trenuję splitem z odwrotną piramidą. Nie wiem co mogę jeszcze napisać :)

Czyli co mogę zmienić ? Czytałem sporo na temat IF ale wciąż jestem laikiem wiec każda pomoc mile widziana.


Zmieniony przez - 2uca5 w dniu 2013-07-23 13:23:33

Zmieniony przez - 2uca5 w dniu 2013-07-23 13:24:14

"I'm gonna knock You out! Mamma said knock You out!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
przede wszystkim nalęzy rozważyć wprowadzenie 1 - 2 dni nietreningowych.

no i warto zmodyfikowac dobór produktó żywnościowych. To, że łykasz potas z magnezem nie załatwia sprawy, obstawiam, ze w Twoim preparacie nie ma wiecej niż 100mg potasu, Ty potrzebujesz około 4 - 5g tego pierwiastka na dobę, czyli 40 - 50 x więcej

warzywa, owoce, ryby morskie, wołowina, podroby, to produkty, których w Twoim menu brakuje.

możesz teżzrobić okresowy restart - czyli +/- tygodniową przerwę od redukcji na tzw. neutralnym bilansie kalorycznym

z poewnością wypalenie, zmęczenie, brak motywacja to sygnały które powinny skłądniać w pierwszej kolejności do zmniejszenia obciązeń fizycznych, a takze rewizji strategii zywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem dziennej podaży energii, równowagi kwasowo-zasadowej oraz zabezpieczenia podaży niezbędnych składników pokarmowych o charakterze nieeenrgetycznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 881 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16629
Produkty przedstawione w print screenie są mocno poglądowe a sos jest z braku kasy na koniec tygodnia :)

Jeżeli chodzi o posiłki podczas dnia to nie są one zróżnicowane. Każdy z dwóch przedtreningowych posiłków składa się z tych samych źródeł aminokwasów, t.j. abo ryba, albo kurczak itd.
Jeżeli chodzi o potas to dodatkowo łykam ok 1220 mg (katelin+ 2 kaps.) oraz ok 102 mg magnezu Magnesium B6 Polfa-Łódź ( 2kaps.)

Odnośnie restartu to zaplanowałem go na ten tydzień.

Dziękuję za odpowiedź. Dorzucę węgli z warzyw, więcej owoców i postaram się urozmaicić źródła białek w ciągu dnia. Dorzucę też węglowodanów żeby mieć te +10% zapotrzebowania w treningowe i -30% w nietreningowe i postaram się zachować taki sam stosunek b/w/t. Dorzucę też omega 3, kupię jakieś tabletki po wypłacie.

Zlikwiduję trening aero i interwały we wtorki i czwartki, a zostawię po treningu siłowym i weekend. Te po siłowni skrócę z 20 do 10-15 min max i tylko skakanka albo szybki marsz. W weekendy będe ciskał interwały.

Będzie lepiej ? :)

Zmieniony przez - 2uca5 w dniu 2013-07-23 13:46:42

"I'm gonna knock You out! Mamma said knock You out!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wymień wszystkie źródła węglowodanów w diecie. Bazowanie na makaronie pszennym, waflach i sosie z syropem glukozowo-fruktozowym nie wygląda zbyt ciekawie. Wrzuć poprawioną rozpiskę jeszcze raz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 881 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16629
Jeżeli chodzi o źródła węglowodanów to są to makarony - zwykłe i pełnoziarniste, ryż biały, wafle ryżowe, teraz dorzucam warzywa, banany, ziemniaki, pieczywo ciemne i jasne.

Białka to głównie kura, dość często wieprzowina z wołowiną, raz na tydzień ryba,codziennie jaja, odżywka.

Nie spożywam dodatkowych tłuszczy.

W moim przypadku nie ma konkretnej diety, której rozkład posiłków stosowany jest każdego dnia. Godziny posiłków są raczej niezmienne, chyba że w weekend. Przed treningowo zjadam 2 posiłki, które składają się łącznie z 500 g kurczaka i ok 200 g węgli, to co dodam i jak przyrządzę mięso to kwestia widzimisię mojego i mojej dziewczyny, więc węgle z ryżu, makaronu czy ziemniaków maleją lub rosną w zależności od dodatkowych kcal w potrawie mięsnej. W związku z powyższym ciężko wrzucić rozpiskę, z której korzystałbym codziennie. Posiłek potreningowy to j.w. jest przedstawione jaja 4-5 + węgle (pieczywo lub wafle 50-100 g w zależności ile zjadłem ich wcześniej), a od razu po treningu odżywka białkowa.

Szukam na forum ale nie mogę znaleźć konkretnych źródeł węgli. Jeśli możecie to napiszcie mi z czego czerpać w i t, bo czuję, że zamiast się poprawiać moja forma się pogarsza, a przy tej wadze czuję się nie najlepiej i boję się, że zgubię przez to redukowanie za dużo mięśni.

Dzięki za pomoc.

"I'm gonna knock You out! Mamma said knock You out!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ryż basmati, brązowy, jaśminowy, dziki, makaron razowy, pełnoziarnisty, durum, kasza gryczana, jęczmienna, kus kus, pęczak, jaglana, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, żytnie, jęczmienne, orkiszowe, ziemniaki, bataty.

Oliw z oliwek, olej lniany, siemię lniane, olej rzepakowy, kokosowy, mct, masło, tłuszcze z mięs, ryb, jaj, nabiału, orzechy włoskie, laskowe, nerkowce, pecan, brazylijskie, macadamia, migdały, wiórki kokosowe.

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-07-24 13:22:21

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 881 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16629
Dzięki wielkie. SOG

"I'm gonna knock You out! Mamma said knock You out!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 881 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16629
Jak już tu wypisuję różne głupoty to spytam jeszcze o witaminy- kiedy brać witaminy na IF? Bo np. magnez wchłania się tylko rano i nie wiem jaki jest sens brania go po 1 posiłku po godz. 12.

"I'm gonna knock You out! Mamma said knock You out!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Matko, gdzie wyczytałaś że magnez wchłania sie tylko rano? Do której godziny konkretnie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót po kontuzji

Następny temat

Moja Redukcja na IF

WHEY premium