SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF dieta, trening i pytanie

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Witajcie! Od 1 lipca mam zamiar kontynuować redukcję (2 miesiące przerwy :/) i pomyślałem, że z normalnej diety 5-6 posiłków spróbuje czegoś nowego. Poczytałem trochę o tym i wydaje mi się, że IF będzie mi pasowało, gdyż nie lubię być uzależniony od jedzenia. Nie wiem jeszcze jaką wersje bym przyjął czy 20/4 czy 19/5 gdyż, możliwe, że będę pracował przez wakacje i nie wiem jak się wszystko czasowo ułoży. Według kalkulatora na potreningu moje zapotrzebowanie to:
Kalorie 3255.89
Węglowodany 55% 1790.74kcal = 447.69gram
Białko 15%% 488.38kcal = 122.1gram
Tluszcz 30% 976.77kcal = 108.53gram

Ułożyłem taką dietę lecz nie do końca makro składniki się zgadzają i trudno jest mi je odpowiednio dopasować


Trening robiłbym przed oknem żywieniowym, także 1 posiłek byłby zaraz po treningu. Zastanawiałem się nad takim treningiem:
A
MC
Wiosło
Przysiady
Sztanga na płaskiej
Wyciskanie sztangielek siedząc sprzed głowy
Uginanie ramion ze sztangą
B
Podciąganie
Wykroki
Wyciskanie hantelek skos
Wyciskanie sztangi siedząc sprzed głowy
Francuskie stojąc

3 serie 12/10/8 i rozkład treningu by tak wyglądał ABA BAB
Dodatkowo po treningu 20-30 min rowerek

I chciałbym się jeszcze zapytać jak wrzucić spalacz na IF'ie, gdyż mam scorcha na 4 tyg i myślałem w późniejszej fazie go dołączyć.

Pozdrawiam Koddy




Zmieniony przez - Koddy w dniu 2013-06-15 18:55:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 637 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4377
nie każdy chce być kulturystą i nie każdy jest aż taki mały przy 80 kg Hubert kości na szczęście się trzymają, kawałek mięsa na nich też chodziło mi ogólnie o to że ta kaloryczność jest ok - nie czuję przetrenowania, głodu, "ssania", tłuszcz idzie, RESZTA NA LEPSZE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A jak wygląda Twoja przeszłość treningowa i dietetyczna?
Jaki masz staż?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Na poważnie za siłownię się zabrałem od lutego, zrzuciłem 10kg i 10cm w pasie do maja. Dieta 5 posiłków, obcinałem węgle co jakiś czas, ale wydaje mi się, że zbyt szybko to robiłem i już pod koniec kwietnia był brak efektów.

Zmieniony przez - Koddy w dniu 2013-06-16 17:20:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Ktoś może doradzi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Szkoda, że nikt nie chce pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 637 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4377
a co tu radzić? idzie waga w dół = jest ok, nie idzie = trzeba obciąć kalorie. Jak chcesz ćwiczyć przed oknem to zamień sobie posiłki żeby ten kurak wjechał po treningu a nie płatki na mleku no i pamiętaj żeby doliczyć owoce i warzywa!!!!


a co do diety jako tego co tam wkleiłeś -
po 1 - szybko Ci się przeje ->nie bój się ciekawych przepisów z potreningu!!
po 2 - trochę sporo kcal mimo wszystko
po 3 - dałbym więcej białka a mniej tłuszczu no i mniej kalorii
po 4 - skoro obcinałeś węgle a waga nie szła to znaczyło tylko tyle że nieskutecznie albo było całkowitych kcal za dużo albo za dużo z tłuszczu, białka, pamiętaj że jak waga spada to obcinasz wszystko a nie tylko jeden składnik. Mimo wszystko gdybyś obciął dostatecznie to waga by spadła, nie ma innej możliwości
po 5 - widzę że nie zgadzają się makro z tłuszczu i węgli -> podbij to np. chlebem razowym z masłem i pomidorem i się wszystko uzgodni.

PRZEPRASZAM WSZYSTKICH TYCH, KTÓRYCH UCZUCIA ZRANIŁEM PISZĄC o MAŚLE

Zmieniony przez - Wibor w dniu 2013-06-17 15:20:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 99207
Tak na szybko - wprawdzie jestem zwolennikiem dodawania obciazenia treningowego zamiast ciecia kalorii, jednak w Twoim przypadku zgadzam sie z kolega ktory wpisal sie wyzej - chyba odrobine przeszacowales swoje zapotrzebowanie, jesli dane w profilu masz aktualne. Przy 6-8 treningach w tygodniu, wazac duzo wiecej od Ciebie redukowalem na kaloriach rzedu 2700. Przelicz raz jeszcze, bo chyba przyjales zbyt wysoki wspolczynnik aktywnosci, chyba, ze pracujesz ciezko fizycznie ?

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Liczyłem kalkulatorem na potreningu, bo jak liczyłem normalnie to się ciągle myliłem Od lipca będę pracował jako listonosz, do tego treningi 3 razy w tygodniu + aeroby po treningu. Aktywność fizyczną wybrałem rzędu "Duża aktywność 3-5(...)"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Wrzuc metryczkę, nikt wróżyc nie potrafi. Oczekujesz pomocy nie pisząc nic o sobie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Tzn?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2330
Na if nie musisz jesc kurczaka z ryżem :D Fristajlo-cheeriosy,biały chleb,chipsy prosto z pieca,makro ma sie zgadzać,pamietaj węglowodany=węglowodany. nie ma różnicy czy z czekolady czy z ryzu,wazne ze trafiasz w swoje makro ,ja bym an twoim miejscu podbil bialko 20%,50%ww i 30 tłuszcze :) pozdrówka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływanie

Wiecej