SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF - redukcja

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1562

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1753
Czołem. Mam w planach zrobić coś ze sobą. 83kg wagi przy 171cm wzrostu. 17 lat. W domowych warunkach policzyłem, iż posiadam ~31% BF. Przydałoby się z 15kg zrzucić tak do września. Posiedziałem sobie kilka dni w poszukiwaniu "złotego środka" w moim przyszłym sposobie żywienia i postanowiłem, że najlepszym sposobem żywienia będzie IF. Najbardziej mi odpowiada 20/4. 18:00-22:00 okno. Kalorie jakie potrzebuję to coś koło 3k, więc postanawiam 2500 kcal przyjmować na dzień. Będę trenować 3 razy w tygodniu. Teraz pytanie: najlepsze w moim przypadku będzie FBW + 2x cardio w dni treningowe? Zbliżają się wakacje, więc planuję na czczo trenować, od rana. Dodatkowo pytanie co do diety... - istotne jest takie skrupulatne liczenie makroskładników? Nie ukrywam, iż najlepiej byłoby trzymanie limitu kalorycznego 2500 kcal. Do tego 2 posiłki dziennie pomiędzy 18:00 a 22:00, z tego 1 ciepły. W tych 2 posiłkach umieściłbym jedzonko, które zawiera każdy z potrzebnych makroskładników, czyli białko (mięsko, nabiał. ryże ciemne, makarony ciemne), tłuszcze (ryby), węgle (owoce - koktajl rozpoczynający okno). Przykładowy dzień: ryż ciemny polany jogurtem naturalnym, trochę soli, słodka papryka chilli w proszku dla smaku, smażona pierś z kurczaka na oleju kokosowym, brokuły. Do tego obok sałatka z pomidora, sałaty, sera fety, mozzareli, ogórka. Na drugi posiłek zapiekana bułka pełnoziarnista z serem żółtym i sosem pomidorowym (własnoręcznie robiony, z pomidorów, soli, oregano i papryki chili w proszku). Oczywiście odpowiednio wyliczę gramy. Na dniach zakupię wagę do ważenia jedzonka.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93271 Napisanych postów 362775 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664104
Za krótki okno stanowczo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1753
A skupić się na makroskładnikach czy tylko i wyłącznie na kaloriach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93271 Napisanych postów 362775 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664104
Makro się musi zgadzać plus minus
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsze podejście do IF

WHEY premium