SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF - inne dyscypliny sportu

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2985

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

26

Masa ciała

91

Wzrost

190

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

3 x tyg

Cel

rekomp

Stan zdrowia

b.dobry

Stosowane dotychczas diety

lc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6332
Witam,

Krótkie pytanko: jak się ma IF do innych dyscyplin sportu takich jak piłka ręczna, piłka nożna, koszykówka, hokej, sporty walki, itp itd. ???
Pytam ponieważ jest to dla mnie bardzo wygodna opcja żywienia i na pewno ułatwiło by mi to życie.

Podam swój przykład:
od godz 8 rano do 16 praca za biurkiem, później idę na trening piłki ręcznej na 18:30 który trwa 1,5h.

Więc moje jem/nie jem wyglądało by tak:

od 24 do 17:00 post

17:00 jem 25% zapotrzebowania

od 18:30 do 20:00 trening

od 21 do 24 jem reszte 75% zapotrzebowania.


Myślę że wiele osób trenujących nie tylko na siłowni zadaje sobie podobne pytania.
Pozdro.

Zmieniony przez - koxiq87 w dniu 2013-08-06 14:10:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Dla mnie IF bardzo dobrze sprawdza się jeśli chodzi o sporty walki. Trenuję 2x dziennie, z początku było ciężko się przestawić ale wariant 16/8 jest dla mnie najbardziej odpowiedni.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6332
No u mnie sprawa wygląda trochę łatwiej bo trenuje 3-4 x tyg,
ale możesz rozpisać dokładniej jak to wygląda u Ciebie ? 1 trening na czczo a 2 po lekkim posiłku ?
dzięki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93285 Napisanych postów 362789 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664131
mozesz dać lekki posiłek przed,lub dać całość po treningu dopiero okno sobie musisz sam dobrać.Dyscyplina sportu nie ma praktycznie nic do tego systemu odżywiania(może poza sportami typowo wytrzymałościowymi jak jakieś maratony)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Pierwszy trening jest przed posiłkiem (czasem po jakimś lekkim jak pisze lodzianin1, to zależy od tego jak się czuje), drugi już normalnie w trakcie okna.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6332
ok dzięki Panowie,
kolejne pytanie co szamiecie jako ten LEKKI posiłek przed ... :> ???

jeśli ktoś jeszcze trenuje nie tylko na siłce i jedzie na IF to wypowiadajcie się w tym temacie , zawsze co dwie głowy to nie jedna.

Mi zależy na rekompie, myślę że zacznę od wysokich węgli 40% zapotrzebowania, 30-35% białka i 15-20% tłuszczu. Teraz zaczynam okres przygotowawczy także większe obciążenia na treningu będą niż w trakcie sezonu, no a potem zacznę zwiększać białko a zejdę z węgli.
Jak coś poprawcie mnie ;)
POzdro,

Zmieniony przez - koxiq87 w dniu 2013-08-06 23:04:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Osobiście robiąc trening sztuk walki zupełnie na czczo nie miałabym na niego sił, myślę, że jeden posiłek właśnie o tej 17 mógłby się dobrze sprawdzić.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
U mnie pierwszy trening to siłownia - FBW, obwodzik na dynamikę itp. zależy od okresu w jakim się znajduje, trening główny odbywa się w trakcie okna

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6332
said: dzięki za odp. Ja również myślę że 1,5 h ciężkiego treningu piłki ręcznej bez posiłku nie dam rady wykonać, poza tym moje okno jedzenia bardzo by się skróciło do 3-4godz i wpychania w siebie jednorazowo dużych porcji (1500kcal), tego właśnie chciałbym uniknąć.

A.Iwanowski: jak już coś jesz przed 1 treningiem to co to takiego jest?
np.... ?

Zmieniony przez - koxiq87 w dniu 2013-08-07 09:21:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
coś lekkiego - owoc, sok, owsianka

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 344 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6332
thx ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF + CKD

Następny temat

Sylwetka

Wiecej