SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF - analiza postępów lub ich braku

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4170

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Masa ciała

78

Wzrost

178

Obwód klatki

94

Obwód ramienia

33

Obwód talii

93

Obwód uda

57

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

1-2xtyg Badminton 45min, 2xtyg bieganie 30-45min, FBW z własną masą ciała 3xtyg

Aktywność niezwiązana z treningami

Praca siedząca. 30min. spacer do domu po pracy

Cel

Redukcja do BF na poziomie około 10%

Ograniczenia żywieniowe

Brak

Stan zdrowia

Zdrowy

Zażywane leki

Brak

Ograniczenia treningowe

Brak

Przebyte urazy

Brak

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

Aktualnie Olimp Thermo Speed Extreme

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów

Tak

Stosowane dotychczas diety

IF
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 738
Witam!
Jestem po 2 tygodniach funkcjonowania na IF. Post trwa 20godzin(od 22:00 do 18:00), a jak łatwo obliczyć czas jedzenia trwa 4 godzinki. Sam styl żywienia pasuje do mnie idealnie i nie mam żadnych problemów z niejedzeniem przez taki okres czasu. Piję sporo wody w tym czasie.
Ważę się trzy razy dziennie: Przed posiłkiem około godziny 18:00, przed zaśnięciem około godziny 24:00 oraz po przebudzeniu, w celu stałego monitorowania postępów. Wszystkie wyniki wpisuję do excela i porównuję do linii wskazującej utratę 0,11kg/dzień(co daje niecałe 3,5kg miesięcznie). Czas, w którym chciałem dokonać redukcji ustawiłem na orientacyjne 90dni.
Deficyt kaloryczny ustawiłem na około 400-500kcal na dzień.
Mój BMR wynosi około 1750kcal. BF około 25%(???)
Zdjęcia zostały zrobione 2 dni temu. Po porównaniu obecnych zdjęć i tych zrobionych na początku odchudzania widzę, że klatka piersiowa i uda wyglądają trochę lepiej. Największy bój stoczę z brzuchem, który mam od kiedy pamiętam...
I tutaj mam kilka pytań związanych z tym, że w tej chwili nie jestem zadowolony z postępów w utracie wagi.
1.Jakie przełożenie ma IF na utratę wagi pod kątem spożywanych kalorii? Na zdrowy rozum jeśli jem tyle kalorii ile mój organizm potrzebuje to chudnąć nie powinienem, ale w takim razie skąd bierze się to natychmiastowe chudnięcie u części osób podczas stosowania IF'a?
2.Spożywać posiłki do osiągnięcia mojego BMR, a deficyt kaloryczny generować jedynie za pomocą aktywności fizycznych?
3.Odżywiam się w myśl diety IIFYM. Tłuszczę utrzymuję na poziomie 20% gramatury dziennego spożycia. Białko w okolicach 30-40%. Reszta, czyli jakieś 150-200g to węglowodany. W jednym posiłku potrafię wciągnąć 1200kcal, ale nigdy nie przekraczam granicy 1800kcal w całym oknie żywieniowym. Jest ok?
Dzięki za odpowiedź!
Pozdrawiam!





Zmieniony przez - polishmalchik w dniu 2017-09-05 20:04:23
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie rób takich wykresów wykres mozesz zrobić na podstawie cotygodniowych pomiarów np w soboty na czczo, na pewno głupotą jest ważenie się w południe i wieczorem, to nie są miarodajne wyniki, co do rubryki spodziewana waga nie da się tego ocenić.
jak zaczynasz IF nie wiem przypadkiem czy nie za krótkie to okno jest.
1 nie jestem zbytnio w temacie diet IF
2 wyliczasz bilans razem z aktywnością i wtedy dajesz deficyt
3 1800 dobre moze być dla dziewczyny

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94114 Napisanych postów 363944 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667629
Taka utrata wagi ( tluszczu) to do przyjecia wynik
Jesli chodzi o okno to 20 h postu to przesada
Nie popadaj w skrajnosc takie minimalne bezpieczne okno to 6 h

Napisz jeszcze jak jesz wrzuc ze dwa dni z jedzeniem


Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2017-09-05 21:37:27

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 738
anubis84

2 wyliczasz bilans razem z aktywnością i wtedy dajesz deficyt
3 1800 dobre moze być dla dziewczyny

Jaka jest różnica między bilansem z aktywnością, gdzie jem mniej ale spalam kalorie aktywnością, a bilansem gdzie jem normalnie, ale nie uprawiam aktywności?
Z matematycznego punktu widzenia jeśli BMR mam na poziomie 1800kcal, ale jem więcej powiedzmy 500kcal(żeby nie być dziewczyną) i potem je spalę biegając to i tak wyjdzie 1800.
Te same 1800kcal wyjdzie kiedy nie będe biegał oraz nie będę spozywał tych dodatkowych 500kcal.

@lodzianin1 spiszę z 2 najbliższych dni i podrzucę screeny z kalkulatora. (dzisiaj m.in. spaghetii, "swoje musli" z twarogiem i kefirem wysokobiałkowym.)


Zmieniony przez - polishmalchik w dniu 2017-09-05 21:46:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
1800 to nawet jest za mało na osobę nietrenującą wg wytycznych WHO.
Lepiej jest jeść więcej bo organizm dostaje dodatkowe makroelementy zawsze je wykorzysta.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94114 Napisanych postów 363944 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667629
Zbyt niska kaloryka spowolni metabolizm
Dziewczyny tna na wyzszych kcal

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 738
No i teraz wszyscy się złapiecie za głowę...
W sumie jak sam tak popatrzyłem na te posiłki to doszedłem do wniosku, że oprócz pierwszego dania oraz musli z twarogiem i kefirem(od którego jestem uzależniony i jem praktycznie każdego wieczora) to wszystkie posiłki jak i ogółem dieta jest o kant *** potłuc...
Spróbuję podkręcić kcal do 2000 w dni bez cardio oraz 2300 w dni z cardio. Po weekendzie spróbuję to jakoś ogarnąć i wrzucę nowe dzienniki.

Mam dodatkowo pytanie: Na badminton chodzę o godzinie 23:00. kiedy wracam jest już 00:30 i nie wiem czy wtedy na noc mogę zjeść ostatni posiłek. Wciskanie tego po 22 zaraz przed wysiłkiem jest dla mnie niewygodne. Jak to pogodzić?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94114 Napisanych postów 363944 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667629
Ja bym jadl po graniu

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
mozesz też okno na wcześniej przesunąć jak masz taka mozliwość

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

19 lat, ~rok stażu, IIFYM, proszę zajrzyjcie :D

Następny temat

[BLOG] Krompir - Walka z nadwagą i zrzucenie kolejnych 10 kg.

WHEY premium