SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF Ocena

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich serdecznie , od 3 miesięcy zrzuciłem około 20kg smalcu, od poniedziałku przeszedłem na IF z oknem żywieniowym 4h 14-18
I tu moje pytanie czy jeśli robię trening o 11-12 kończę go przed 13 czy pierwszy posiłek o 14 to nie za wcześnie ?
Dorzucam swój zrzut z diety
Zapotrzebowanie około 2500, obciąłem do około 1900kcal.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75930 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754283
Olej ten ma fajne właściwości/skład, gdyby nie to, że zawiera ogromna ilość omega 6. To go niestety eliminuje jako zalecane źródło tłuszczu.

Zmieniony przez - domer w dniu 2013-08-08 14:32:24

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Po 8-12 tygodniach aktywnego odchudzania korzystne jest wprowadzenie przerwy od deficytu energetycznego (1-2 tygodnie). Z Twojego wpisu trudno wywnioskować, czy miałeś taką przerwę.

Co do pory pierwszego posiłku (14:00), nie bardzo rozumiem Twoje pytanie i wątpliwości?

Ogólnie sugerowałbym wprowadzenie IF:
a) bez deficytu energetycznego
b) okno konsumpcji 8 godzin

W diecie brakuje wielu wartościowych produktów (tłuste ryby, wołowina, jaja, orzechy, oliwa z oliwek, olej kokosowy, warzywa, owoce). Nie piszesz nic o sobie, więc trudno coś więcej doradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok więc tak;)
Zrobiłem sobie parę dni przerwy kiedy zauważyłem że ładnie ze mnie zeszło a było to spowodowane wyjazdem około 5-6 dni. Potem miałem tydzień normalnej diety i wszedłem na ten IF.
Co do samej diety to był przykładowy dzień, nazamiennie jako pierwszy posiłek stosuję wieprzowinę łopatkę albo 200 gram tuńczyka.
Warzyw do bilansu nie dodaje bo są to tak znikome ilości Kcal że nie widzę sensu, a jem ich dużo w szczególności pomidory i ogórki + czerwona kapusta i seler które uwielbiam. Co do owoców także , staram sobie codzinnie pozwolić na 100-150 gram owoców (arbuz , wiśnie, agrest) Je zazwyczaj dodaję do bilansu.
Co do tłuszczy to smażę wieprza i kurczcaka na oleju lnianym, nie wiem czemu akurat tu go nie zawarłem, wychodzą dwie porcję po 4 gramy zazwyczaj. Wołowinę staram się jeść przynajmniej raz w tygodniu jednakże czasami ciężko finansowo wyrobić.
Jeśli chodzi o moje pytanie o okno żywieniowe to chodzi o sam fakt rozmieszcznia go w porze dnia, trening mam ranoi 11;30-12 kończę z reguły o 13 i tu moje pytanie czy przerwa między końcem treningu a 1 posiłkiem jest odpowiednia? Jeśli chodzi o samą formę okna 4h to po prostu jest mi tak wygodniej, a i sam organizm jakoś lepiej mi pomaga znieść taką dietę niż normalną póki co.
Co do mnie to robię
183 cm wzrostu
83 kg wagi, było ponad 100
myślę ze około 13-14% fatu mam na sobie, chcę zejść do 8-9
Redukcję planuję zakończyć około 10 września także trochę ponad 7 tyg chcę na nią poświęcić.
Na pewno popełniłem trochę błędów przy tej redukcji ale i tak jestem zadowolony z obecnego wyglądu, siły, no i poziomu fatu, pod koniec września chcę zacząć masówkę już na normalnej diecie, jednakże nie chcę wchodzić na za duży pułap kaloryczny co by a wiosnę redukować z 15% fatu a nie 25-7%.
No i chcę do końca redukcji już jechać na IF.

treningi siłowe 4x w tyg, Do tego dużo aerobów, praktycznie codziennie trochę koszykówki wieczorem, jeśli nie idę grać w kosza 3 x w tyg wykonuje aeroby, interwały , biegi pod górę lub po prostu bieg w teren.
Dorzucę jeszcze 2 poglądowe zrzuty.







Zmieniony przez - gonzo92 w dniu 2013-07-20 11:23:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Zdecydowanie nie polecałbym smażenia na oleju lnianym. Lepiej będzie jak użyjesz stabilniejszego tłuszczu z mniejszą zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych: olej kokosowy lub masło klarowane.

Nie wiem jaki masz poziom tkanki tłuszczowej, ale biorąc pod uwagę dłuższe okno postu sugerowałbym, żeby posiłek potreningowy pojawiał się u Ciebie nie później niż 1 h od zakończenia wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki
Co do poziomu tłuszczu to około 13-15 %, redukcji jeszcze nie całe 8 tyg więc chcę zakończyć na poniżej 10 % i będę zadowolony.
Co do oleju dzięki za cenną uwagę, a do sałatek olej lniany się nadaje?

Zmieniony przez - gonzo92 w dniu 2013-07-20 21:57:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Do sałatek możesz wykorzystać olej lniany, ale niekoniecznie polecałbym więcej niż 10 g na dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16419
Łukaszu dlaczego tylko 10g lnianego? ja aktualnie mam ok 40g, wiec czym zastąpić? i czy przy okazji mógłbyś zobaczyć do tematu jaki założyłem w tym dziale, gdyż zależy mi na twojej opinii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75930 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754283
Kwasy tłuszczowe z oleju lnianego bardzo łatwo ulegają utlenieniu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Głodzisz się, 20 kg w 90 dni to stanowczo za szybko. Taka utrata wagi odbije się na zdrowiu.
Idzie to w złą stronę, tylko czekac az młodzi ludzie zaczną wrzucać "do oceny" diety na poziomie 1000-1200 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16419
domer
Kwasy tłuszczowe z oleju lnianego bardzo łatwo ulegają utlenieniu.


"Dotyczy to szczególnie tłuszczów zawierających wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które bardzo łatwo ulegają utlenieniu. Najwięcej tych kwasów zawiera olej kukurydziany i słonecznikowy a najmniej oliwa z oliwek i olej lniany."

sory ale, nie rozumiem do końca. Skąd pokryć zapotrzebowanie np na 100g tłuszczy, skoro wszystkie się utleniają, więc duże ilości szkodzą bardziej niż małe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
FighterQ nie wiem skąd ten cytat, ale olej słonecznikowy, kukurydziany i lniany zawierają ponad 50 g wielonienasyconych kwasów tłuszczowych na 100 g. Olej lniany w rzeczywistości zawiera ciut więcej wielonienasyconych kwasów tłuszczowych niż olej słonecznikowy i kukurydziany.

Oliwa z oliwek zawiera około 11 g wielonienasyconych kwasów tłuszczowych na 100 g, czyli znacznie mniej niż poprzednie oleje. Poza oliwą z oliwek polecałbym dodanie do diety oleju kokosowego, oleju z czerwonej palmy, masła/masła klarowanego (najlepiej z mleka od zwierząt z chowu pastwiskowego), awokado oraz orzechów zawierających małe ilości omega-6 (np: migdały, nerkowce, macademia). Do tego oczywiście żółtka jaj i tłuste ryby.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF na redukcji do oceny

Następny temat

Wytłumaczcie mi proszę "intermittent fasting"

WHEY premium