SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF + LC

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 312
Witam Co do IF stosuje ten system od około miesiąca i czuję się z tym świetnie, jest dla mnie wyjątkowo wygodny, okno żywieniowe trwa około 5 godzin bo mniej więcej tyle czasu mam od zakończenia treningu do momentu wyjścia do pracy. Ostatnio jednak zacząłem zastanawiać się nad wprowadzeniem diety low carb z założeniami IF.
Teraz trochę informacji w liczbach:
Waga ~85kg, wzrost 185cm, 4 razy w tygodniu siłownia (push/pull) aeroby staram się robić codziennie poza weekendami bo to moje 2 dni regeneracyjne.
Zapotrzebowanie 0 wyliczyłem na 2600 i zgadzało by się to bo jedząc taką ilość kcal przez około 2-3 tygodnie zanim wszedłem na IF waga poza 2 pierwszymi dniami nie drgnęła z miejsca, obniżyłem więc do 2400 i powoooooli ale systematycznie coś tak leci, wraz z wprowadzeniem LC chciałbym podnieść kcal do 2600 i zobaczyć reakcję organizmu, ewentualnie po 2 tygodniach znowu obciąć o 200.
Przez pierwszy tydzień ilość węgli obciął bym do max 30g później chciałbym jeść około 70-80g dziennie. Białko stale w granicach 200g na dobę resztę stanowiły by tłuszcze. I tu pierwsze pytanie, czy dobrze mam owe tłuszcze podzielone?
Warzyw nie mam w zestawieniu wrzuconych, nie jadam ich za wiele, jako że jest sezon codziennie idzie 1-2 pomidory, 1-2 zielone ogórki, z pół sałaty lodowej, 1 papryka. Zimą zazwyczaj jadam mrożone brokuły lub mieszanki typu brokuły, kalafior, marchew.
Jakieś 2-3 razy w tygodniu staram się zjeść łososia, kilka razy wpada również serek wiejski do ostatniego posiłku.
Źródłem węgli niewątpliwie były by płatki owsiane które uwielbiam, jednak wiadomo że czasem były by zastąpione brązowym ryżem lub jakimś makaronem.
Stała suplementacja witaminkami i omega 3 z olimpu, piję około 3 litrów wody dziennie w razie potrzeby na "słodkości" cola zero jest w pogotowiu.
To by było tyle, wklejam dietę do sprawdzenia i poprawy, oraz czekam na wszelkie podpowiedzi co i jak. Nie ukrywam że zależy mi na opinii Domer-a Z góry dziękuję

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Moim zdaniem lepiej zwiekszyc ilosc wegli i/albo rotowac, ww napedzaja metabolizmy a to Ci jest potrzebne.
Druga sprawa - lepiej miec wiecej wegli zeby potem jak ewentualnie przyjdzie zastoj miec z czego ciac.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Ponizej 100g wegli to juz bardziej keto bedzie niz LC, wg mnie lepiej jednak miec wegle w diecie (testowalem polaczenie IF+keto) bo nakrecaja metabolizm a to jest potrzebne na redu.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 312
Dodanie ww nie będzie szczególnym problemem, a wręcz będzie przyjemnością :) jednak cały czas myślę czy te tłuszcze są dobrze poukładane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Brak efektów na IFie ze, chcesz polaczyc z LC ?

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12632
.

Zmieniony przez - hardziej w dniu 2013-08-09 19:49:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 312
Bardziej interesuję mnie jak organizm na to odpowie, bo za jakiś czas chcę wejść na masę z LC. Na IF szło powolutku bo powolutku ale w dobrą stronę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Skoro wszystko idzie w dobra strone nie kombinuj, przyjdzie czas na zmiany jak zmienia sie priorytety, czyli budowa masy mięsniowej.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
połączenie węglowodanowych restrykcji ze schematem IF jest jak najbardziej możliwe, nie sądzę jednak by schemat jaki propponujesz (krótkie okno zywieniowe + zejsćie z węglami do 30g dziennie) było rozwiazaniem korzystnym.

IF powinno dawaćlepszą tolerancję weglowodanów niż tradycyjny układ posiłków, warto z tego korzystać.

Możesz ewentualnie rozważyć wprowadzenie weglowodanowych rotacji na dni T i NT

Swoją drogą w rozpisanej diecie brakuje wielu niezbędnych składników, m.in. wapnia, magnezu, potasu, wit C, wit D...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 312
30 g miało być tylko na start zgodnie z "Przez pierwsze dni redukcji bądź po prostu odżywiania się zgodnie z zasadą low carb zaleca się aby spożywać nie więcej niż 20-30g węglowodanów dziennie. Ma to na celu nauczenie organizmu korzystania ze źródeł energii w postaci tłuszczy" napisanym przez King_Odin.
A co powiedział byś na 150 węgli w dni treningowe (2600kcal) i 100 w dni nie treningowe (2400kcal)? Tylko jak traktować np. środę kiedy nie mam siłowni a jedynie aeroby?
Co do okna jest ono dla mnie wygodne bo jem w domu nie bawię się w zabieranie do pracy żadnych pojemników, więc wolał bym go nie zmieniać, chyba że okaże się to niezbędne dla osiągnięcia lepszego efektu.

Zmieniony przez - zamaly w dniu 2013-08-10 06:49:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
zamaly, ja mam identycznie jak napisałem T 150gwegli 2600kcal i DNT 10gwegli 2400, reud. czuje się BAAAAAAAArdzo dobrze. wręcz świetnie. u wygląd też zmienia się bardoz dobrze ;p ps. z tym że ja mam okno 8h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ten wariant jest zdecydowanie lepszy, jednak nie będzie to miało znaczenia jeżeli nie zmienisz podstawowych błędów/braków w diecie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybki spadek masy ciała

Następny temat

IF

WHEY premium