SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hipogonadyzm hipogonadotropowy - moja walka z chorobą

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 64321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
Nareszcie coś do poczytania, co nie odmóżdża
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak sobie dzisiaj czytalem troche na temat Estradiolu (E2) i po połączeniu kilku faktów, wywnioskowałem że może przyczyna moich niskich LH i FSH jest fakt ze mam sporo Estradiolu. Czy jest taka zalezność ? Chodzi mi o sprzeżenie zwrotnego ujemnego Duzo E2 we krwi daje sygnal aby przysadka nie produkowala LH ,FSH , dzieki temu w jadrach powstaje mniej testosteronu ktory wedlug organizmu nie bedzie aromatyzowal do E2. Czy jest to zgodne ? Wynikaloby wtedy ze moze moj organizm za duzo produkuje aromatazy ktora przeksztalca Testosteron w E2 i moglbym to wyleczyc np. AI takim jak Arimidex, Exemestan podawanym w odpowiednio dobranych dawkach, by zachowac odpowiednia ilosc E2 do prawidlowego funkcjonowania organizmu.

Prosilbym znawcow tematu o wypowiedzenie sie. Z gory dzieki !

Zmieniony przez - damianoski w dniu 2013-02-06 21:37:56
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ktos na forum ktoruy choruje na hipogonadyzm hipogonadotropowy byl leczony Clomidem (Clostillbegyt) i moglby zdac relacje z postepow, na jakim jest etapie leczenia ? Z gory dzieki !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Damian to nie jest takie proste.Poszperaj w necie a najlepiej na zachodnich boardach.Ten sposób leczenia który stosujesz JEST NIESKUTECZNY.Masz tu fragment z opisu tej choroby.Jest tam jedna wzmianka o clomie.Przeczytaj ja uwaznie.Twoja poprawa parametrów jest chwilowa.To nie jest prawidłowe leczenie.Ponadto te wyniki nie sa takie złe.Troche sobie wbijasz do głowy.Odnosnie IA to przedawkowanie bardziej Ci dokuczy niz nadmiar E2.Poczytaj moja dyskusje z Ambroziakiem na temat naturalnych inhibitorów aromatazy.Spróbuj za pomoca naturalnych IA takich jak cynk, korzeń pokrzywy,itp zbic troche aromataze.Idz do innego lekarza i nie nabijaj sobie głowy.
Mężczyźni
testosteronowa terapia zastępcza: enantat testosteronu lub cypionat testosteronu 50–100 mg i.m. q 2 tygodnie (dawka początkowa), potem 200 mg i.m. q 2 tygodnie (dawka dla dorosłego);
prowokowanie spermatogenezy: spermatogenezę można wywołać u większości mężczyzn przez podawanie gonadotropiny lub pulsacyjne leczenie gonadoliberyną. Klomifen jest nieskuteczny w przypadku HH.

Co do dawek , terminów itd to ja mam swoje zdanie .HH to Twoje schorzenie.Pozdro.
1

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale dlaczego nie ma byc skuteczna, skoro podnosi poziom testosteronu, tam gdzie czytam jest napisane ze clomifen skutecznie podnosi poziom testosteronu, jest alternatywa dla HCG ktore jest drozsze i przez podawanie blokuje przysadke. Wyjasnij dlaczego terapia Klomifenem nie jest skuteczna bo nigdzie tego nie moge znalezc
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciesze sie ze nie mam wynikow ponizej 12 nmol ale 15 mnie nie satysfakcjonuje, w moim wieku powinno byc conajmniej 20 nmol.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
To zamierzasz przez całe zycie brać ten clom? Clom moze byc pomocny w problemach zwiazanych z brakiem plemników i bezpłodnoscia.Testosteron podnosi Ci tylko chwilowo.Po odstawieniu poziom wróci do normy.Chcesz zwiekszyc poziom to albo spróbujesz ruszyc układ gonadotropina, albo przechodzisz na HRT.Innego wyjscia nie ma.
1

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlaczego nie mam brac clomidu do konca zycia, skoro to samo mnie czeka przy HTZ, Pregnylu .Na zagranicznych forach medycznych i sportowych czytałem, ze Clomid jest skuteczny nawet przy dlugotrwałym uzytkowaniu. Faktem jest ze nie ma dostatecznych badan nad dlugotrwalym uzyciem Clomidu. Clomid skutecznie podnosi poziom testosteronu. W czym tkwi wiec problem? Otoz Klomifen poprzez blokowanie receptrów estrogenowych mimo podwyzszonego Testosteronu, w niektorych przypadkach ujemnie wplywa na libido i to jest problem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
damianoski
Dlaczego nie mam brac clomidu do konca zycia,


Bo nie ma takich metod leczenia hipogonadyzmu.Jest mozliwosc terapii w przypadku małej ilosci plemników.To co ty robisz to jakby PCT.Badania masz w normie czego tak własciwie chcesz? Metoda leczenia hipogonadyzmu Klomem NIE ISTNIEJE.Jesli sobie wymysliłes na własna reke - próbuj.Lekarz Ci tego nie przepisze na całe zycie i nie bedzie tego monitorował.
1

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Problem Klomifenu jakim jest procz dzialania na podwzgorze, blokowanie receptorow estrogenowych ktore moze ujemnie wplywac na libido, mimo zwiekszonego Testosteronu jest znany.
Jednak jest nadzieja ktora pokladam w leku o nazwie Androxal. Lek to nic innego jak pochodna Klomifenu (Enklomifen). Lek przeszedl juz 1 i 2 faze testow i sprawdzil sie.Obecnie jest w fazie 3 i w czerwcu 2013 maja byc wyniki. Jezeli wszytsko bedzie git to prawdopodobnie w 2014 ma byc dopuszczony do leczenia przez FDA w USA.

"in 2014 Androxal is set to be released. its basically clomid but without any of the estrogenic effects. think about it, your T levels double naturally, your testes increase in size, and yet you dont get any of the emotional or libido side effects due to estrigen that both nolvadex and clomid can render.
another great thing, you wont get big spikes in DHT either as you do with gels or injections. you will also have steady levels. its a pill you would take on a daily basis.
to me, this is a miracle drug."

Wiecej info o Androxalu -

http://reprosrx.com/androxal.html
http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT01534208




Zmieniony przez - damianoski w dniu 2013-02-07 19:04:20
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból ramienia-od łokcia do ramienia

Następny temat

Regeneracja mięśni?

WHEY premium