SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hipogonadyzm hipogonadotropowy - moja walka z chorobą

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 64332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 131
Jeżeli masz przewklekły problem z prolaktyna (jest cały czas wysoka a testosteron nisko) to dość prawdopodobne jest to, że masz jakiegoś gruczolaka - wtedy najlepiej zrobić rezonans głowy, jeżeli to jest faktyczna przyczyna to może to powodobać osłabienie produkcji testosteronu.

Zazwyczaj leczenie hipogonadyzmu hipogo. to HCG/Clomid ew. testosteron. Najlepiej jakbyś wrzucił całe wyniki ostatnie i jeżeli nie masz pewności, że prolaktyna jest cały czas wysoko to pierw sprawdź to kilka razy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 795
Napisze tak dość zwięźle. W tamtym roku rozbiłem (październik) sobie badania hormonów i były takie nieprawidłowości:
Testosteron -2,0 (norma 2,9-8,0)
Prolaktyna -25,2 (norma 4,0-15,8)
Endokrynolog wypisał skierowanie na rezonans przysadki (sam stwierdził że wątpi w guza przysadki) , wynik jest taki że przysadka czysta.Poza tym badania: tarczycy , trzustki , jąder wyszło wszytko ok.

W styczniu końcem roku robiłem badanie powtórnie (z godnie z zaleceniem endokrynologa)
TSH -3,75 (0,27-4,20)
FT3 -4,13 (2,70-4,30)
FT4 -1,15 (1,00-1,70)
Prolaktyna -12,2 (4,0-15,2)
Testosteron -1,49 (2,8-8,0)
Kortyzol -27,0 (5,27-22,49)

Czyli prolaktyna w normie, kortyzol podwyższony , ale to za małe wartości aby sugerować zespół Cushinga , natomiast testosteron to zupełna klapa (od końca października do końca stycznia spadł o 25%) Będąc już załamany zmieniłem endokrynologa (bo tamten na wynik testosteronu 2,0 stwierdził żebym tym się nie przejmował). Pani doktor od razu wypisała rozszerzone badania, podejrzewając hipogonadyzm wtórny (i miała nadzieje że na następnej wizycie wypisze mi już testosteron).

Powychodzę z wynikami (7 marzec wyniki) :
LH -2,4 (1,7-8,6)
FSH -4,3 (1,5-12,4)
Estadiol -42,41 (7,63 - 42,60)
SHGB -15,9 (17,3-65,8)
PSA całkowity 0,85 < 4,00
PSA wolny 0,23 <0,72
PSA wolne/całkowite 27,06%
Testosteron wolny 5,94 (4,5 -42,0)

I niestety na podstawie niskiego LH i FSH w stosunku do testosteronu stwierdziła że jest to hipogonadyzm wtórny jednak kłopot nie z jądrami ale z przysadka lub podwzgórzem (gdyby było z jadrami to mózg produkował by dużo LH i FSH .) Stwierdziła hipogonadyzm hipogonadotropowy (wtórny) i wypisała skierowanie do szpitala (zapewniła że oni ustalą już pewną diagnozę, przyczynę i włączą pewne i odpowiednie leczenie), i tu dobrze że wcześniej zadzwoniłem (do kliniki endokrynologicznej ) bo jak bym był tam i się dowiedział że kolejki na ten rok są już pełne, a na styczeń nie rozpisują jeszcze to bym chyba na podłodze znalazł. Z reszta sam nie wiem bo Pani doktor powiedziała że jak zostanę na oddziale to tak szybko z niego nie wyjdę 2 tygodnie nawet 4 miesiące. (Jezu ja tygodnia po operacji wyrostka nie mogłem w szpitalu wysiedzieć :) )

Dlatego pisze do Was (i tu trochę przepraszam bo w poprzednim moim poście pisałem na szybko bez poprzedniego napisania konkretów) , abyście coś poradzili z swoich doświadczeń o skuteczności leczenia , różnymi środkami . Aby mógł coś zasugerować lekarce abym nie czekał roku, a testosteron zaczął się podnosić, a właśnie lekarka powiedziała że jeśli w tym stanie zacznę brać testosteron to mogę załatwić gonadotropine kosmówkowa na amen (nie wiem czy to dokładnie to) w każdym razie mogę zrobić się bezpłodny. (na ten czas z tym testosteronem i tak pewnie mam mało ruchliwe albo martwe plemniki) Czy to może być prawdą przyjęcie testo, w takim stanie = bezpłodność na amen ? W każdym razie przerąbane bo mam dopiero 31 lat :(









Zmieniony przez - AG25 w dniu 2017-03-28 11:43:34

Zmieniony przez - AG25 w dniu 2017-03-28 11:51:15

Zmieniony przez - AG25 w dniu 2017-03-28 11:56:39

Zmieniony przez - AG25 w dniu 2017-03-30 18:46:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 123
Witam, mam podobny problem co Wy..

Dziwi mnie jednak wysoki poziom testosteronu.. Moze przez kozieratke, ktora bralem nie wiem
Jajka zmalaly duzo, libido tez spadlo.
Nigdy na ssa nie jechalem, obwinialem zawsze problem psychologiczn.

Fotki






















Zmieniony przez - Koloidalny0 w dniu 2017-04-29 11:48:42

Zmieniony przez - Koloidalny0 w dniu 2017-04-29 11:49:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 191 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2801
Masz wysoki poziom shbg. Jest to białko wiążące się z testosteronem. Tak powiazany testosteron nie jest w stanie łączyć sie z receptorami, przez co staje się nie aktywny w organizmie. Tylko tzw. wolny testosteron może się z nimi połączyć, dlatego prawdopodobnie dlatego masz objawy niedoboru testosteronu. Nie wiem co może być przyczyną wysokiego shbg, więc to wszystko co mogę Ci napisać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 123
Poki co lece na wlasna reke, nie mam mozliwosci przyjazdu do Polski.

Bede lykal clomid 1 tabs dziennie a potem co pare dni zobacze.

Mam nadzieje, ze to fhs i lh zwieksza sie. Za shgb wezme sie naturalnie, moze go zbije troche :(

Masakra
..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 191 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2801
Poszperałem trochę w necie. Przyczyną wysokiego shbg może być nadczynność tarczycy, lub marskość wątroby. Na Twoim miejscu zrobiłbym w pierwszej kolejności badanie poziomu TSH, który z dużym prawdopodobieństwem wykaże czy masz nadczynność tarczycy (wynik poniżej normy). Jeśli wynik bedzie w normie to dla pewności zrobiłbym jeszcze badanie poziomu hormonów FT3 i FT4. Tutaj wynik powyżej normy będzie wskazywał na nadczynność tarczycy. Jeśli nadal wszystko będzie OK to zrób próby wątrobowe... Jeśli kasa na badania nie ma dla Ciebie znaczenia, to zrób wszystko na raz.
Clomid w Twoim przypadku niestety raczej nie pomoże, ponieważ on blokuje receptory estrogenowe, a tutaj problem jest raczej w shbg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jeśli chodzi o tarczycę, to jak najbardziej, SHBG może być wysokie.
Badając tarczycę od razu powinno się zbadać TSH, FT3, FT4 i nie chodzi w tych hormonach o normy, bo ważna jest między innymi konwersja hormonów tarczycy.
Samo TSH dostaniesz od rodzinnego, podobnie jak próby wątrobowe, rodzinny na pewno powinien przepisać. Tutaj nie powinno być problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 123
No tak ale LH i FSH mam niskie, podobno po clomidzie ladnie sie wszystko podnosi, boje sie tez o plodnosc.. Chce aby wszystko zwiazanr z tym zaczelo funkcjonowac

Myslalem tez na HCG
Co myslicie??


Zmieniony przez - Koloidalny0 w dniu 2017-05-07 19:32:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 123
Jeszcze wyczytalem, ze doustny winstrol skutecznie obniza shbg, duzo jest tego. Podobno od 0,2mg na kg dziala

Co sadzicie o tym, moze strzelic sobie 4tyg na winie solo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 191 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2801
Wszystko zależy czy chcesz znaleźć przyczynę problemów i ją zlikwidować, czy eksperymentować na sobie bez szans na wyleczenie, bo clomid tylko czasowo blokuje receptory estrogenowe i po jego odstawieniu wszystko wraca do stanu wyjsciowego. Ponadto w Twoim przypadku wywołany wzrost poziomu testosteronu produkowanego przez jądra niekoniecznie wpłynie na wzrost wolnego testosteronu, bo zwiąże sie z shbg. O zastosowaniu winstrolu napiszę tylko tyle... jeśli chcesz pogorszyć gospodarkę hormonalną to śmiało bierz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból ramienia-od łokcia do ramienia

Następny temat

Regeneracja mięśni?

WHEY premium