SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Help ! Co wybrać ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Siema ! Mam 15 lat i mam zamiar zapisać na jakoś sztuke walki ... chciałbym wiedzieć jaka technika jest najlepsza na walki uliczne ?? Bo mam dużo siły i a źle mi idzie bicie sie .......... za dobre odbpowiedzi sog

Czyń co chcesz... a to będzie twoim prawem !
Wielkość nie znaczy o sile przeciwnika
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8100
Z uderzanych Muay Thai i Kickboxing, z chwytanych Bjj (jak nie ma u ciebie to Judo albo Ju Jitsu), zapasy w stylu wolnym. To moje propozycje.
Aha i nie daj sie zwieść reklamom na temat Krav Magi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1397
Odpowiedni nauczyciel w kwestii ulicy potrafi nauczyc bardzo duzo. Przekonalem sie o tym na sparingu z kolesiem, ktory cwiczyl tyle ile ja JJ - nie potrafilem go do konca skontrolowac, dopiero wejscie w nogi, tzn. kouchi ashi dori, pozwolilo mi na walke w parterze - w efekcie tego wygralem.. balacha rulz:). Zalozenia jednak byly takie zeby koles nie probowal mi wydziubac oczu ani zmiazdzyc krtani, bo ja tez potrafie i moglibysmy sie zwyczajnie oboje zabic :). Ale rozpisalem sie i to w dodatku nie na temat... .

Moje osobiste personalne i tylko moje zdanie jest takie, ze nie powinienes szukac 'sztuki walki' gdy chcesz walczyc w, ze tak sie wyraze, ukierunkowaniu na ulice. To raczej dla mnie boks, kb czy tez wlasnie kravaty i street fightingi (taka wg. mnie nedzna podrobka kravata, niedawno byl o tym material w TV, niezle posciemniany notabene, gdzie 'walka' ta zostala przedstawiona 'tak brutalnie ze dzieci nie moga ogladac materialu bez zgody rodzicow' (co po skonczeniu sie pokazowek wywolalo u mnie gromki smiech).

Wg. mnie sztuke trzeba odrozniac od walki ulicznej. Ale to tylko moje prywatne zdanie, co jeszcze raz podkreslam - nie mowie za ogol ludzi trenujacych sztuki walk, jakby co.. pretensje do mnie;).

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.

Pozdrowienia / Powodzenia;).
Rafał "Cwikus" Cwik
Jujitsu - łagodna sztuka.
<> SFD Jujitsu Team <>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4420 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
najlepiej połączenie jakiegoś stylu chwytanego i uderzanego, np. Bjj, Sambo, zapasy + boks/kick, judo + boks/kick, Lita Livre, JKD, do tego najlepiej jakiś styl walki wręcz (najlepiej filipiński).

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki SOg

Czyń co chcesz... a to będzie twoim prawem !
Wielkość nie znaczy o sile przeciwnika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 793 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23741
najlepszy dla ciebie bedzie boks jest to naprostrzy styl walki do nauczenia karate treba czwiczyc kilka lat zeby cos bokazac a w boksie nauczysz sie tego napewno po roku i na boksie jest wiecej sparingow a to ci sie przyda i jak ci nadal niebedzie szlo przynajmiej garde bedziesz umial trzymac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zamierzam sie zapisać na kickboxing

Czyń co chcesz... a to będzie twoim prawem !
Wielkość nie znaczy o sile przeciwnika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3045 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30013
Ze swojej strony polecam ci luta livre + muay thai(thai boxing).Sam trenuję luta livre i mogę ci nieco powiedziec o tym.W LL jest więcej parteru niż stójki.Na treningach uczą wejść w nogi,różnych duszeń(np.mata leo), dzwigni itd.Jeżeli chodzi o stójkę to są w niej elementy z thai boxu.

Prawde mówiąc thai boxu nie trenuję ale chce zacząć.Uważam że jest lepsze od boxu i podobne do kick boxingu.Dozwolone są ciosy łokciami i kolanami co przydaje się na ulicy.Jest dużo kopnięć.

A co do kick boxingu to też ci polecam,ale jak już pujdziesz na trening i zdecydujesz się na to,to dodaj do tego coś ze styli chwytanych,żebyś umiał walczyć i w parterze i w stójce np.
kick boxing lub thai boxing + luta livre,bjj,zapasy,samboitd.

Jeśli chcesz dać mi sga to się nie krępuj
MEFIT MAFIA
Wesołych Świąt!

www.theanimalrescuesite.com - daj 6 misek pokarmu dla głodujących zwierząt!
www.thehungersite.com - daj 1,1 ciepły posiłek dla głodujacych na świecie!
www.therainforestsite.com - uratuj 10m2 lasów tropikalnych!
www.thechildhealthsite.com - pomóż chorym dzieciom!
http://www.pajacyk.pl/ - nakarm glodne dziecko
http://www.sfd.pl/temat209527/ - ZAPRASZAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 11068 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54985
najlepsze są zapasy polecam mam przykład sam po sobie ucza przede wszystkim charakteru no i oczywiście siły [email protected]
"zapasy to sztuka"

...Brak Podpisu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok

Czyń co chcesz... a to będzie twoim prawem !
Wielkość nie znaczy o sile przeciwnika
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Low Kick i obrona...

Następny temat

zlamac plyte?????

WHEY premium