SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Hayastan Grappling

Wysłana -
Witam
co sądzicie o Hayastan Grappling i Senseiu Gokorze
to legenda grapplingu
są w Polsce jakieś szkoły Hayastan Grappling poza Łodzią ? jesli nie to może planujecie otworzyć szkoły Hayastan Grapplingu w innych miastach
czym różni się grappling prezentowany przez Sensei Gokora a np bjj ?Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Gokor to przede wszystkim judo. Jego grappling to z jednej strony Sambo z drugiej catch wrestling jako, że w po emigacji do USA został uczniem Gene'a LeBella - legendarnego judoki i zapaśnika, który toczył walki między stylowe jeszcze w latach 60.
Umiejętności Gokora są bezsporne, a sam styl b dobry - wystarczy spojrzeć co potrafi Ronda Rousey.
Sam styl niewiele się różni od BJJ, ma trochę więcej wejść na kończenia na nogi i technik które są widywane w WWE - ma to w spadku po sambo i wrestlingu. Na pewno warto znać te techniki, choć są zaawansowane.
W Polsce nikt z BJJ nie współpracuje z Gokorem, bo wszyscy mają lepsze i tańsze źródła nowych technik.
Wysłana -
dziękuje za odpowiedz :)
w ogóle w Polsce ktoś współpracuje z Catch Wrestlerami np
Tony Cecchine bardzo różni się to co robi ten pan od sytemu Gokora ?
Wysłana -
Nie. Nie ku temu podstaw. Zajmuje się tym kilku gości na świecie, techniki są w więkości identyczne do BJJ, które jest na wyciągnięcie ręki. ZObacz co się stało z działającym kiedyś w Poznaniu Luta Livre - obecnie są znani jako Alliance Polska. Podobnie jest z Gokorem - jest zaproszony przez sekcję jeet kune do a nie kogoś z grapplingu.
Swoją drogą to ciekawe, że inne style zamiast grzecznie pójść ćwiczyć parter do szkoły BJJ sprowadzają kogoś, aż z LA.
Wysłana -
Hayastan Grappling - mógłby ktoś przybliżyć historie tego? Czy to coś oryginalnego czy raczej znów nadał nową nazwę temu co już znane wszystkim, udając nowy styl?
Wysłana -
Mniej wiecej jest tak jak napisałeś. Hayastan to inaczej Armenia, skąd pochodzi Gokor.
Wysłana -
acha czyli system Gokora to Armeński Grappling mysle , że w jeet kune do jesli chodzi o grappling korzystają z wiedzy własnie catch wrestlerów czy grapplerów jak sensei Gokor czy Erick Paulson który jest też instruktorem Jeet Kune Do, Bruce Lee tworzac jeet kune do poza kung fu korzystał własnie z takiego grapplingu czy ze starych szkół bareknuckle boxingu
Wysłana -
co do Luta Livre to rzeczywiście chyba nikt się już w Polsce tym nie zajmuje kluby które to robiły przeszły do bjj ale na swiecie jest troche klubó Luta Livre np w Niemczech , Francji itd mysle , że to ciekawa alternatywa dla BJJ szczególnie jesli ktoś preferuje , lubi walkę bez gi może jeszcze kiedyś zawita Luta Livre do Polski
Wysłana -


Wysłana -
Akurat jeśli chodzi o to skąd trenerzy JKD biora wiedzę o parterze to się bardzo mylisz. Paulson trenował m in z Rorionem, Riksonm i Machado i ma czarny pas w BJJ, Inosanto z Machado, Harris z Rorionem a teraz z Moreirą, Matt Thornton - Rickson/Machado/Haueter, Chris Haueter - Machado.
Wysłana -
paulson to przedewszystkim catch wrestling. dzisiaj czy to luta livre czy catch wrestling czy bjj to techniki beda w wiekszosci te same, bo to co skuteczniejsze zostalo zaadaptowane. dobrym przykladem jest obecnosc dzwigni na nogi z sambo i CW w bjj, kiedys uwazanych za nie honorowe. Kimura, a raczej double wrist lock tak samo jest technika nie bjj ani judocka a wlasnie catch wrestlerska. jedyne co pozostalo to strategia. Bjjowiec bedzie duzo gral garda, catch wrestler bedzie stawial na zapasy i poddawal z pozycji dominujacych. w bjj zolw jest raczej pozycja obronna, w CW byla to tez pozycja ofensywna, chociaz tu tez sa wyjatki np E Telles z bjj. w sumie kiedys tez tak bylo. Maeda poza judo trenowal rowniez catch
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź