SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hard Training Every Day v 3.0- modyfikacja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4035

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7465
"W WERSJI DYNAMICZNEJ PLAN WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:

Plan dla osób zainteresowanych ćwiczeniami dynamicznymi, elementy dwuboju ciężarowego.

Poniedziałek:

1. Rwanie siłowe sztangi 3-5 serii x 1-5 powt.
2. Przysiady rwaniowe - 2-3 serie x 1-5 powt.
3. Przysiady ze sztangą z tyłu: 5 serii zasadniczych (5-10 powt.; później 3-jki, 2-jki i jedynki - jak w planie podstawowym)
4. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce płaskiej: 5 serii zasadniczych (od 6 do 3 powtórzeń)
5. Podciąganie na drążku wąskim podchwytem z obciążeniem 3-5 serii x 1-10 powt. połączone z POMPKAMI NA PORĘCZACH (3-5 serii x 3-10 powt.)


Środa

1. Zarzut siłowy /podrzut siłowy sztangi lub wyciskopodrzut. UWAGA: jeśli tutaj robisz ćwiczenie dynamiczne, to w punkcie 3 planu rób wyciskanie statyczne, innym słowy nie dubluj ćwiczeń dynamicznych.
4-5 zasadniczych serii 1-6 powt w każdej.
2. Martwy ciąg (klasyczny lub sumo): 5 serii zasadniczych
3. Częściowy wycisk sztangą do czoła siedząc (z przodu): 5 serii zasadniczych 5-10 powtórzeń (zmieniamy co tydzień)
(można zastąpić: wyciskaniem żołnierskim, ciężkim wyciskaniem sztangielkami siedząc).
4. Wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem: 3-5 serii zasadniczych - po 5-15 powt.
5. Po 1-2 serie wznosów bokiem, przodem i w opadzie tułowia ze sztangielkami (10-30 powt.)


Piątek

1. High pulls - wysokie ciągi ze sztangą 3-5 serii x 3-6 powt.
2. Przysiady ze sztangą z przodu (front squats): 5 serii zasadniczych (5 lub 10 powtórzeń; co tydzień dokładamy + 2,5 lub + 5 kg do ciężaru - analogicznie do przysiadów tylnich: na 5-tkach, 3-jkach i w końcu na 1 powtórzenie)
3. Wyciskanie sztangi leżąc na skosie w dół lub w górę; bądź też kolejny raz wyciskanie sztangi na ławce płaskiej - tym razem lekko (np. 10% mniej niż w poniedziałek).
4. Podciąganie na drążku szerokim chwytem (3-5 serii zasadniczych po 5-15 powtórzeń; zaawansowani z obciążeniem u pasa)
5. Wiosłowanie sztangą jednorącz: 5 serii zasadniczych (5 lub 10 powtórzeń; co tydzień dokładamy + 2,5 lub + 5 kg do ciężaru - w ostatniej serii); co drugi tydzień można robić wiosłowanie oburącz
6. Ciężkie szrugsy 3-5 serii po 10-30 powtórzeń (albo na maxa)
7. Ciężkie wspięcia na palce 3-5 serii po 30-60 powtórzeń (albo na maxa)
*8. Tutaj jak starczy czasu można umieścić jakieś ćwiczenie na bicepsa itd. w razie potrzeby

"





ZAŁOŻENIA do uwzględnieniu modyfikacji:
1. Czemu spodobał mi się ten plan, a nie np 5/3/1 czy 5x5?
Elementy dynamiczne.
Czy MUSZĘ robić ten plan? Nie; jestem otwarty na wszelkie sugestie.
2. Dopiero uczę się podrzutów, a rwanie i przysiady przednie widziałem tylko na filmach instruktażowych. Nie wiem czy rzucać się na głęboką wodę (ale z małym ciężarem) czy najpierw wypracować składowe ruchów- np najpierw front squat i overhead squat, a dopiero potem rwanie.
3. Nie potrzebuję dużej ilości ćwiczeń- wiem, że plan zakłada ćwiczenia dodatkowe, ale nie mam takiej kompetencji żeby samodzielnie wyrzucić parę ćwiczeń.
4. Hubert81,Antos098 i Autopsy zgodnie stwierdzają, że mam słabe hamstringi, gluteusy, przywodziciele i brzuch.
Autopsy polecał wrzucić box squat i martwy ciąg sumo.
Ja chciałbym dorzucić front squaty, tyle że lekko: żeby nauczyć się techniki i nie pogłębiać dysproporcji między siłą czwórek i dwójek
5. Ostatnio wykonywany plan- redukcja na fbw Knife'a:
TRENING A:
Zarzut siłowy 4-6 x 3-6 powt, 75-90% cm
PRZYSIADY 5-8 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.
POMPKI NA PORĘCZACH 4-6 serii, 75-85% CM, 5-10 powt.
WIOSŁOWANIE SZTANGĄ 4-6 serii, 75-85%, CM 5-10 powt.
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ: 4-5 serii, 75-85% CM, 8-12 powt.


TRENING B:

PUSH PRESS 4-6 serii RAMPA, 75-85% CM, 3-6 powt.
MARTWY CIĄG 5-7 serii RAMPA, 75-85% CM, 3-8 pow.
WYCISKANIE WĄSKIM CHWYTEM 4-6 serii RAMPA, 75-85% CM, 5-10 powt.
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3-6 serii, 75-90% CM, 3-10 powt.
PROSTOWANIE ramion na wyciągu: 3-4 serie, 75-85% CM, 5-12 powt.


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 90

Wzrost: 168

Cel treningowy: Krótki cykl na siłę 6-12 tygodni

Staż treningowy na słowni: Około roku

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia bez squat racka, ale za to są ławki ze stojakami do zatrzymań

Dieta: Wyniki po cyklu siłowym:
siad150x5
wl130x2
mc190x3

Obecnie, a więc na redukcji, w trakcie zwykłej sesji nie nastawionej na bicie rekordów (wszystko bez pasa)
siad135x5
wl115x4
mc170x4


Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: wedle potrzeb

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2011-10-09 20:12:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Bez rwania nie zrobisz overhead squat, bo taka wersja to nic innego niż rwanie z zatrzymaniem ciężaru nad głową + przysiad!

Na razie uczyłbym się MC rwaniowego, MC ze szrugsem, high pulls, przysiadu przedniego itd.

Żadnych rwań, overhead squats itd.

Skoro słaba tylna część - to MC na prostych/RDL i generalnie przysiady. Dziwne zresztą, bo tylna część uda pracuje cholernie przy każdym przysiadzie i każdym MC.

No i przysiady z nieco szerszym rozstawem stóp = praca przywodzicieli.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2011-10-09 20:21:54

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ok wyrzuciłem z planu rwania i przysiady rwaniowe

Plan na razie wygląda następująco:

Poniedziałek:

1. Przysiady ze sztangą z tyłu: 5 serii zasadniczych (5-10 powt.; później 3-jki, 2-jki i jedynki - jak w planie podstawowym)
2. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce płaskiej: 5 serii zasadniczych (od 6 do 3 powtórzeń)
3. Podciąganie na drążku wąskim podchwytem z obciążeniem 3-5 serii x 1-10 powt. połączone z POMPKAMI NA PORĘCZACH (3-5 serii x 3-10 powt.)
{tu nie ma żadnego ćwiczenia dynamicznego; może wyciskopodrzut, a w środę zarzut?)


Środa

1. Zarzut siłowy /podrzut siłowy sztangi lub wyciskopodrzut.
4-5 zasadniczych serii 1-6 powt w każdej.
2. Martwy ciąg (klasyczny lub sumo): 5 serii zasadniczych (Sumo czy na sztywnych nogach?)
3. Częściowy wycisk sztangą do czoła siedząc (z przodu): 5 serii zasadniczych 5-10 powtórzeń (zmieniamy co tydzień)
(można zastąpić: wyciskaniem żołnierskim, ciężkim wyciskaniem sztangielkami siedząc).
4. Wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem: 3-5 serii zasadniczych - po 5-15 powt.
5. Po 1-2 serie wznosów bokiem, przodem i w opadzie tułowia ze sztangielkami (10-30 powt.)


Piątek

1. High pulls - wysokie ciągi ze sztangą 3-5 serii x 3-6 powt.
2. Przysiady ze sztangą z przodu (front squats)
3. Wyciskanie sztangi leżąc na skosie w górę lub lekko na płaskiej;
4. Podciąganie na drążku szerokim chwytem (3-5 serii zasadniczych
5. Wiosłowanie sztangą jednorącz: 5 serii zasadniczych
6. Ciężkie szrugsy 3-5 serii po 10-30 powtórzeń (albo na maxa)
7. Ciężkie wspięcia na palce 3-5 serii po 30-60 powtórzeń (albo na maxa)


Gdzie mógłbym wstawić żurawie?
Czy znalazłoby się miejsce na box squat?
Czego jeszcze mógłbym się pozbyć albo co mógłbym czym zastąpić?


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2011-10-09 20:34:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Na Twoim miejscu uczylbym sie rwania - kiedys przyjdzie czas, ze w koncu bedziesz chcial to robic, wiec przed treningiem wlasciwym jako aktywacja czemu by nie, na lekkim obciazeniu. Druga sprawa, ale juz nieco bardziej silowa wprowadzilbym wybicia rwaniowe, czyli doslownie : wyciskopodrzut rwaniowy + overhead squat, sprawa natomiast jest tu o tyle prosta ze wybijasz nad glowe i schodzisz w tempo do przysiadu - dobre cwiczenie dla nauki techniki, cos analogicznego do thrustera dla podrzutow.

Co do hammstringow i gluteusow - przeciaganie sztangielki - cwiczenie jest proste technicznie i rewelacyjne dla poprawy tych slabych ogniw. Kolejnym narzedziem moze byc dzien-dobry w szerokim rozstawie. Dwa naprawde godne polecenia cwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Chodzi Ci o coś takiego:

?

Czyli przeciąganie+ dzień dobry w szerokim rozstawie bez żurawi?
Masz jakieś propozycje wkomponowania tego w powyższy plan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Dokladnie o to.
Zuraw jest wporzadku, ja w swoim 4-dniowym splicie mam i zurawia i dzien-dobry i przeciaganie sztangielki - moim zdaniem to 3 podstawy, ktore byc musza. Jakbym to wkomponowal w plan? po siadach i ciagach przed wyciskaniami wszelkiego typu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Nie mam zadnego z tych cwiczen w planie - jedynie ciezkie ciagi I siady. Wiecej nie znaczy lepiej.

Ale wyprobuje.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Przez parę dni myślałem na treningiem i doszedłem do wniosku, że najprościej będzie wziąć wersję statyczną planu i dorzucić do niej na początku ćwiczenia aktywujące/dynamiczne, a na końcu jednostawowe.

A więc modyfikacja pode mnie wyglądałaby następująco (ilości serii, ramp itd. nie zmieniam- uprzedzam, żeby oszczędzić porównywania):

Poniedziałek:

1. Zarzut siłowy.
2. Lowbar atg squat 5 serii zasadniczych x 2-5 powtórzeń (w trakcie rozruchu do 10 powt.) RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień
3. WL z zatrzymaniem 3-bojoweCIĘŻKO 5 serii zasadniczych (od 6 do 3 powtórzeń); RAMPA + 2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.
4. Podciąganie PODCHWYTEM z obciążeniem 5 serii 3-10 powtórzeń
5. Coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko


Środa


TRENING A (TYDZIEŃ 1,3,5...)

1. PUSH PRESS (WYCISKOPODRZUT) ze stojaków 4-7 serii x 3-5 powt. RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.
2. CIĘŻKI MARTWY CIĄG SUMO 5-8 serii x 2-5 powt (w trakcie rozruchu na 10 powt!) RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego


TRENING B - TYDZIEŃ 2,4,6,8...

1. RWANIE lekko (jak to określa Antos- "szmat")/Front Squat ?
2. HIGH PULL 5-6 serii rampa ?


3. Wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem: 4-7 serii po 3 do 5 RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego

4. DLA:

A- unoszenie sztangielek bokiem- w 1 jest PP
B- Wyciskanie do czoła/żołnierskie

Rozgraniczać to, czy zrobić 1 ćwiczenie numer 4 dla obu treningów?


5. coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko




Piątek

1. BOX przysiady tylne z zatrzymaniem na 1 sek. 6 serii x 2-10 powt. (+10% do poniedziałkowych przysiadów) + 1-5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego
2. Wyciskanie 3-bojowe na ławce poziomej, z zatrzymaniem sztangi na klatce 5 serii x 5 powtórzeń (15% mniej niż w poniedziałek)
4. Wiosłowanie sztangą nachwytem oburącz 4-6 serii zasadniczych po 10 powtórzeń.
Czy tu mogę zrobić co drugi tydzień- zamiast wiosłowania jednorącz jak jest w oryginale- podciąganie nachwytem?

5. Ciężkie szrugsy (czyli co najmniej waga ciała, najlepiej 1.5-2x waga ciała) 3-5 serii po 10 powtórzeń (albo na maxa). Warto robić z przytrzymaniem 1-2 sekundy na górze.
6. Coś na 2jki 2-3 serie, lekko
7. Brzuch lekko


Czy w środę musi być flarowanie? Nie chcę komplikować sobie życia, jeśli nie trzeba. Jeśli trzeba, to trzeba ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Pandarek
Przez parę dni myślałem na treningiem i doszedłem do wniosku, że najprościej będzie wziąć wersję statyczną planu i dorzucić do niej na początku ćwiczenia aktywujące/dynamiczne, a na końcu jednostawowe.

A więc modyfikacja pode mnie wyglądałaby następująco (ilości serii, ramp itd. nie zmieniam- uprzedzam, żeby oszczędzić porównywania):

Poniedziałek:

1. Zarzut siłowy.
2. Lowbar atg squat 5 serii zasadniczych x 2-5 powtórzeń (w trakcie rozruchu do 10 powt.) RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień
3. WL z zatrzymaniem 3-bojoweCIĘŻKO 5 serii zasadniczych (od 6 do 3 powtórzeń); RAMPA + 2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.
4. Podciąganie PODCHWYTEM z obciążeniem 5 serii 3-10 powtórzeń
5. Coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko


Środa


TRENING A (TYDZIEŃ 1,3,5...)

1. PUSH PRESS (WYCISKOPODRZUT) ze stojaków 4-7 serii x 3-5 powt. RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.
2. CIĘŻKI MARTWY CIĄG SUMO 5-8 serii x 2-5 powt (w trakcie rozruchu na 10 powt!) RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego


TRENING B - TYDZIEŃ 2,4,6,8...

1. RWANIE lekko (jak to określa Antos- "szmat")/Front Squat ?
2. HIGH PULL 5-6 serii rampa ?


3. Wyciskanie sztangi leżąc wąskim chwytem: 4-7 serii po 3 do 5 RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego

4. DLA:

A- unoszenie sztangielek bokiem- w 1 jest PP
B- Wyciskanie do czoła/żołnierskie

Rozgraniczać to, czy zrobić 1 ćwiczenie numer 4 dla obu treningów?


5. coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko




Piątek

1. BOX przysiady tylne z zatrzymaniem na 1 sek. 6 serii x 2-10 powt. (+10% do poniedziałkowych przysiadów) + 1-5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego
2. Wyciskanie 3-bojowe na ławce poziomej, z zatrzymaniem sztangi na klatce 5 serii x 5 powtórzeń (15% mniej niż w poniedziałek)
4. Wiosłowanie sztangą nachwytem oburącz 4-6 serii zasadniczych po 10 powtórzeń.
Czy tu mogę zrobić co drugi tydzień- zamiast wiosłowania jednorącz jak jest w oryginale- podciąganie nachwytem?

5. Ciężkie szrugsy (czyli co najmniej waga ciała, najlepiej 1.5-2x waga ciała) 3-5 serii po 10 powtórzeń (albo na maxa). Warto robić z przytrzymaniem 1-2 sekundy na górze.
6. Coś na 2jki 2-3 serie, lekko
7. Brzuch lekko


Czy w środę musi być flarowanie? Nie chcę komplikować sobie życia, jeśli nie trzeba. Jeśli trzeba, to trzeba ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Pandarek

Poniedziałek:

1. Zarzut siłowy.
2. Lowbar atg squat 5 serii zasadniczych x 2-5 powtórzeń (w trakcie rozruchu do 10 powt.) RAMPA + 1-2,5 kg co tydzień
3. WL z zatrzymaniem 3-bojoweCIĘŻKO 5 serii zasadniczych (od 6 do 3 powtórzeń); RAMPA + 2,5 kg co tydzień dokładamy do ciężaru maksymalnego.
4. Podciąganie PODCHWYTEM z obciążeniem 5 serii 3-10 powtórzeń
5. Coś na 2jki 2-3 serie, lekko
6. Brzuch lekko


OK, ale spokojnie z tymi 2jkami. Będą "dojechane" po siadach i zarzucie!

Pandarek

Rozgraniczać to, czy zrobić 1 ćwiczenie numer 4 dla obu treningów?


Możesz jedno ćw.

Pandarek

Czy tu mogę zrobić co drugi tydzień- zamiast wiosłowania jednorącz jak jest w oryginale- podciąganie nachwytem?


Dodaj podciąganie, ile chcesz i kiedy chcesz.

Pandarek

Czy w środę musi być flarowanie? Nie chcę komplikować sobie życia, jeśli nie trzeba. Jeśli trzeba, to trzeba ;)



Co to znaczy?

Flarowanie robisz przy każdym WL.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Dzięki- zostało mi jeszcze jedno pytanie.
Jak rozumieć serie zasadnicze?

Zakładam, że dla poniedziałkowego przysiadu/wyciskania wygląda to następująco:
3-4 serie rozgrzewkowe rampa, a potem 5 zasadniczych.
Czy zasadnicze traktować objętościowo (5x taki sam ciężar zwiększany o 2,5 co tydzień), czy zwiększać ciężar robiąc cały czas maks 5 powtórzeń?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

plan do oceny i weryfikacji

WHEY premium