SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HardLola/Wiolka chce być szczupła i silna

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4490

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 357
Cześć.Otóż mam 17 lat i niestety problemy z wagą,a jak ostatnio się okazało to i ze zdrowiem. Mianowicie mam 173 cm wzrotu i ważę ok.68 kg(nie mam wagi w domu).Nie lubię swojej figury i chciała bym zrzucić trochę tłuszczyku ale oczywiście bez utraty mięśni. Marzy mi się zrzucenie około 8 kg.
I tu pojawia się problem...Bo okazuje się,że mam niedoczynność przysadki mózgowej - objawia się to m.in.tym,że bardzo łatwo tyję(szczególnie w okolicach tułowia) i zmniejsza mi się wydolność serca(odpadają męczące treningi),zanikają mi powoli mięśnie,jestem generalnie osłabiona.I szczerze mówiąc nie wiem co mam robić :( Jaką dietę mam stosować?(te 1800 kcal nie działa) Jak ćwiczyć?(na prawdę nie mam siły,jest to dla mnie dość wyczerpujące)
Proszę,pomóżcie.
ps. Zdjęcia postaram się wkelić dzisiaj wieczorem.
pps. coś mi się powaliło z tą ankietą... w każdym razie:
obwód uda:56 cm
obwód bioder:98 cm
obwód brzucha na wys.pępka:82cm
obwód talii:74cm
obwód biustu:96cm
Diety:przechodziłam niestety już wszystkie możliwe.Z marnym skutkiem.

Zmieniony przez - HardLola w dniu 2011-01-23 08:42:11
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 357
Yh,okej. Sory dziewczyny,ale ja się zupełnie na tym nie znam - w mojej głowie są stereotypy(no cóż).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Bardzo proszę, żebyś wypełniła CAŁĄ ankietę, której wzór znajdziesz w Regulaminie działu: https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

Następnie, potrzebny mi Twój DOKŁADNY jadłospis (napisz dokładnie, co jesz każdego dnia, jeśli możliwe podaj ilości produktów).

Jak wyglądają wyniki badań krwi, chodzi mi przede wszystkim o poziom TSH, glukozę na czczo i lipidogram.

Czy masz normalny cykl miesiączkowy?

Jakie bierzesz leki?

Bardzo mi przykro z powodu Twojej choroby Pomożemy najlepiej jak tylko potrafimy, ale przed Tobą bardzo ciężka praca, musisz być cierpliwa, bardzo konsekwentna, ale cudów obiecać Ci niestety nie mogę

Mianowicie mam 173 cm wzrotu i ważę ok.68 kg(nie mam wagi w domu).Nie lubię swojej figury i chciała bym zrzucić trochę tłuszczyku ale oczywiście bez utraty mięśni. Marzy mi się zrzucenie około 8 kg

Koleżanko... A na czym opierasz te swoje kalkulacje idealnej wagi?

Obawiam się, że w Twoim przypadku to niemożliwe Zejście do wagi, powiedzmy 63kg z samego tłuszczu, bez utraty mięśni oznacza już bardzo niski BF, poniżej średniej dla kobiet. Tego niestety, bez ciężkich treningów siłowych nie osiągniesz

Zresztą, przyjdzie 4nn, która plasuje się w takiej kateogorii waga/wzrost i powie Ci, jak sprawa wygląda.

Tymczasem niczego nie przesądzam, czekam na zdjęcia i pełną ankietę. Wtedy zobaczymy, jak sprawa wygląda i zadecydujemy, co robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 357
Wiek : 17
Waga : 68 kg
Wzrost : 173 cm
Obwód w biuście : 93
Obwód pod biustem : 82
Obwód talii w najwęższym miejscu : 74
Obwód na wysokości pępka : 82
Obwód bioder : 96-98
Obwód uda 56
Obwód łydki 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch i biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) staram się 3 razy w tygodniu cwiczyc silowo
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka,słodkie bułki
Co lubisz jeść na obiad: soczewica,kasza gryczana,jajka
Co jako przekąskę : jogurt naturalny
Co jako deser : budyń
Ograniczenia żywieniowe : nie jadam raczej mięsa,można powiedzieć,że jestem wegetarianką
Stan zdrowia : niedoczynność przysadki mózgowej(na razie bez leków i bez pewnej diagnozy)
Preferowane formy aktywności fizycznej :lubię tańczyć i machać hantlami
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie ma
Stosowane wcześniej diety : wszystkie możliwe,najczęściej ograniczające kcal


Miesiączke mam nieregularną a raczej raz na jakiś czas. W kwestii TSH to lekarz powiedział,że jestem jakimś ewenementem,bo mam podwyższone...a bodajże powinnam mieć obniżone.Inne wyniki wskazują na tą niedoczynność plus objawy zewnętrzne.Reszta badań jeszcze do wykonania. Leków nie dostałam,bo endokrynolog chce się upewnić,czy to na pewno to. Swoją drogą to wystawia mnie na niezłe ryzyko(powiedział mi coś śpiączce).hmm...
Co zwyczajowo jem?
śniadanie: jajecznica z 3 jajek plus pomidor
2 śniadanie:jogurt naturalny
obiad:woreczek kaszy gryczanej 100 g , jajko , często dorzucam paprykę albo jakieś warzywa mrożone
podwieczorek:i tutaj przeważnie zajadam słodycze(czasem w sporej ilości) np.budyń (z całej porcji)
kolacja: 2 łyżki ziaren siemienia lnianego(zawsze) , soczewica(ok.2 szklanek ugotowanej)jajko, i jabłko
I cały dzień wypijam dość duże ilości wody i kawy. w sumie około 8 szklanek na pewno. Generalnie uwielbiam jajka,soczewice i słodkie produkty mleczne(zamiłowanie do tych widać po mojej wadze).
tyle:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 357



http://www.pl.image-share.com/ijpg-32-122.html
http://www.pl.image-share.com/ijpg-32-123.html

tutaj moje fotki,niestety nie wiem jak je wkleić na sfd;\ komputerowa analfabetka ze mnie.


Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-01-23 12:49:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
zamiłowanie do tych widać po mojej wadze

no juz nie przesadzaj, spojrzalam na Twoja sylwetke i pomyslalam, ze rownie dobrze, moglaby to byc moja, a i wymiary sie zgadzaja (poza wzrostem). skadinad nie uwazam sie za gruba, ba wrecz przeciwnie

tu masz fajny blog laski, ktora jest wegetarianka, ma sporo ciekawych przepisow
https://www.sfd.pl/Oveja/_Dziennik/_Redukcja/_podsumowanie_etapu,_str.44-t633317.html

ona sie nie oszczedza na treningach

Zmieniony przez - wrong w dniu 2011-01-23 11:30:05

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Najpierw dokładnie się przepadaj zanim zaczniesz coś robić

1800kcal nie działa? Ja na tym chodzę głodna
Wycinka z już niskiego poziomu BF (a masz niski) to mało kalorii, dochodzą treningi, które często ciężko dokończyć bez uczucia nadchodzącego wylewu
Skoncentruj się na razie na swoim zdrowiu, wklejaj rozpiski jedzenia i zobaczymy co dalej.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 357
Nie działa...Może to przez to,że źle produkty dobieram,że są mało wartościowe?
co do mojego BF to na jakiejś stronie internetowej(nie pamiętam jakiej) wyliczyło mi,że mój BF to 25 % ,czy jakoś w górnych granicach normy dla kobiety.

Podsumowując,żebym zrzuciła ten tłuszczyk muszę jeść ok.1800 kcal i jakoś znaleźć siłę na ćwiczenia,tak? ( oczywiście w uproszczeniu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Podsumowując,żebym zrzuciła ten tłuszczyk muszę jeść ok.1800 kcal i jakoś znaleźć siłę na ćwiczenia,tak? ( oczywiście w uproszczeniu)
Bardzo dużym oczywiście, że liczą się produkty jakie jesz.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
Daj dokladna rozpiske, bo zaraz sie okaze, ze to nie 1800 tylko 1300 i to od lat.

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 357
No to podam jadłospis z dzisiejszego dnia...
śniadanie: jajecznica z 3 jajek na 1 łyżce stołowej oleju rzepakowego plus pomidor
2śniadanie:jogurt naturalny 150 g
obiad:woreczek kaszy gryczanej 100 g,1 łyżka stołowa oleju rzepakowego,1 papryka,2 łyżki gotowanej soczewicy,1 jajko
podwieczorek:(i tutaj jak zawszepoległam)budyń z całego proszku budyniowego 40 g , 1,5 szkl mleka 0,5 % ,łyżki stołowej cukru
kolacja: 2 szklanki gotowanej soczewicy,2 łyżki ziaren ziemienia lnianego,łyżka stołowa ketchupu .
Nie wiem ile to kcal ale tyle dzisiaj zjadłam... i podobnie zjadam codziennie...czasem mniej,czasem więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
oblicz tutaj http://dzienniki.sfd.pl warzyw nie licz do bilansu, poza strączkowymi i ziemniakami - te liczymy.

Zmieniony przez - 4nn w dniu 2011-01-23 23:19:14

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problematyczna figura...jak odchudzić dół? Załamana.

Następny temat

BerniStopa/Jak przytyć? Pomocy!

WHEY premium