SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

Handel obnośny na plaży

Wysłana -
Witam mam 16 lat i planuje kupić lodówkę turystyczną i sprzedawać lody/popcorn na pobliskiej plaży bez założenia działalności gospodarczej .
moje pytanie jest takie : czy wiecie jakie mogą wyniknąć z tego konsekwencje prawne ,ile może kosztować mandat ,czy ryzyko złapania jest duże oraz jak się wykręcić ,aby skończyło się na ewentualnym pouczeniu .
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi .
PS. nie jestem żadnym typowym cwaniakiem,po prostu moja rodzina ma dołek finansowy i muszę ją wspomoc (10-15 zł na h nie wystarczy).

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To jest forum sportowe, dział kuchnia, a nie wspieranie szarej strefy. Sa instytucje wspierające rodziny, a jesli szukasz pracy to pracuj legalnie.
Wysłana -
Możesz prowadzić taką działalność bez rejestracji jeśli przychód w miesiącu nie przekracza 1050zł.

To jednak nie znaczy że nie musisz zapłacić podatku - wg prawa powinieneś te dochody pod koniec roku wykazać w PIT i zapłacić od nich podatek dochodowy (18%). Nie musisz prowadzić księgowości, ale uproszczoną ewidencję sprzedaży za każdy dzień. Jeśli przekroczysz 1050zł przychodu/mc, masz 7 dni na rejestrację działalności. Ale nie będziesz mógł tego zrobić jako niepełnoletni.

To niestety nie jest kraj dla przedsiębiorczych ludzi, ale realistycznie wątpię by się ktoś Ciebie czepiał. Kontrola skarbowa nie wałęsa się losowo po plażach

Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-06-17 15:08:21
Wysłana -
Ale straż wiejska tak i może nałożyć mandat
Wysłana -
wielkie dzięki , a co do strazy miejskiej to nie mają wstępu na plażę , przynajmniej w moim mieście
Wysłana -
Na spokojnie pochodzisz i sprzedaż towar
Wysłana -
Miejscy raczej oblegają ulice - wątpię by ktoś się do Ciebie przyczepił. Natomiast z uwagi na Twoją nieletność - są ludzie i ludzska - ktoś może Cię zgłosić...chociażby kupiec z plaży.
Wysłana -
raczej wątpię by ktoś Cię złapał
Wysłana -
Spoko sprawa ale podobno konkurencja sie strasznie dopie.rdala. Sprzedajacy na plazy to zazwyczaj miejscowi i moga sie czepiac :)
Wysłana -
I nozki przetracic
Wysłana -
Na pewno ci co mają bary na plaży lecz jak jest masa osób to przeleci nie zauwazony
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź