SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Handel obnośny na plaży

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 138
Witam mam 16 lat i planuje kupić lodówkę turystyczną i sprzedawać lody/popcorn na pobliskiej plaży bez założenia działalności gospodarczej .
moje pytanie jest takie : czy wiecie jakie mogą wyniknąć z tego konsekwencje prawne ,ile może kosztować mandat ,czy ryzyko złapania jest duże oraz jak się wykręcić ,aby skończyło się na ewentualnym pouczeniu .
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi .
PS. nie jestem żadnym typowym cwaniakiem,po prostu moja rodzina ma dołek finansowy i muszę ją wspomoc (10-15 zł na h nie wystarczy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Praca zarobkowa jest w zasadzie niezbędna dla każdego z nas po to, aby żyć w normalny sposób: opłacać rachunki, kupować pożywienie, czy zapewnić godziwe warunki życia sobie i swojej rodzinie. Każdemu z nas zależy na tym, żeby mieć jak najlepszą pracę. Z tego też względu staramy się kształcić w pewnych kierunkach, np. studiując lub po prostu zyskując doświadczenie od razu w danym kierunku pracy.

Handel obnośny niestety może nie być dobrym pomysłem z kilku powodów. Przede wszystkim musisz, jak sam określiłeś zakupić i zainwestować pieniądze w lodówkę turystyczną, która wcale nie jest tania. Musisz również kupić towar, który będziesz sprzedawał. Zarobku na jednej sztuce nie ma wielkiego, więc musisz mieć tego dużo i założyć, że sprzedaż sporo. W lodówce nie zmieści Ci się zbyt wiele, np. lodów. Co zrobisz z resztą?

Inny problem to ryzyko mandatu i to zapewne sporego. Niestety bez działalności gospodarczej nie można czerpać w ten sposób zysku. Niestety nie masz wyjścia i jedyne rozwiązanie, to tradycyjna praca, jak sam wspomniałeś za 10-15 zł na godzinę. Nie sądzę, abyś handlem obnośnym zarobił więcej.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To jest forum sportowe, dział kuchnia, a nie wspieranie szarej strefy. Sa instytucje wspierające rodziny, a jesli szukasz pracy to pracuj legalnie.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Możesz prowadzić taką działalność bez rejestracji jeśli przychód w miesiącu nie przekracza 1050zł.

To jednak nie znaczy że nie musisz zapłacić podatku - wg prawa powinieneś te dochody pod koniec roku wykazać w PIT i zapłacić od nich podatek dochodowy (18%). Nie musisz prowadzić księgowości, ale uproszczoną ewidencję sprzedaży za każdy dzień. Jeśli przekroczysz 1050zł przychodu/mc, masz 7 dni na rejestrację działalności. Ale nie będziesz mógł tego zrobić jako niepełnoletni.

To niestety nie jest kraj dla przedsiębiorczych ludzi, ale realistycznie wątpię by się ktoś Ciebie czepiał. Kontrola skarbowa nie wałęsa się losowo po plażach


Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-06-17 15:08:21

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2075 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Ale straż wiejska tak i może nałożyć mandat
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 138
wielkie dzięki , a co do strazy miejskiej to nie mają wstępu na plażę , przynajmniej w moim mieście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94091 Napisanych postów 363929 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667573
Na spokojnie pochodzisz i sprzedaż towar
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Miejscy raczej oblegają ulice - wątpię by ktoś się do Ciebie przyczepił. Natomiast z uwagi na Twoją nieletność - są ludzie i ludzska - ktoś może Cię zgłosić...chociażby kupiec z plaży.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
raczej wątpię by ktoś Cię złapał
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spoko sprawa ale podobno konkurencja sie strasznie dopie.rdala. Sprzedajacy na plazy to zazwyczaj miejscowi i moga sie czepiac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
I nozki przetracic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94091 Napisanych postów 363929 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667573
Na pewno ci co mają bary na plaży lecz jak jest masa osób to przeleci nie zauwazony

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysoko proteinowy omlet śniadaniowy Pomocy.

Następny temat

Jakie macie propozycje na lunchbox z rybka?

WHEY premium