SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST- przeczytaj zanim dasz plan do sprawdzenia.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 420907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
podaj ilosc serii na kazdmy mikrocykl

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62054
A te posty czytałeś?
https://www.sfd.pl/Do_tych_co_prosza_o_ocene_planu_HST-t299348.html
https://www.sfd.pl/HST__Reaktywacja-t507030.html
Po przeczytaniu zastanów się nad zmianą treningu,na pewno się przyda.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 135
Witam,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 135
Witam,
Przykładowo na ćwiczenie A mam 60kg dla 15 stek i 70 kg dla 10
Czy w 10tkach mogę zejść poniżej maksa z 15stek? np robiąc skoki co 2,5 kg na 1 trening 2 mikrocyklu zacząć od 57.5? Czy powinno być powyżej 60kg (czyli maksa z 15stek)?

Mam problemy z kolanem po górach i nie chciałbym robić 2 ostatnich mikrocykli.
Jest jakiś sens robic 20,15,10 czy lepiej 15,10,10?
Dziękuję


Zmieniony przez - wrothorgal w dniu 2016-05-02 12:58:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62054
W 10 możesz zejść poniżej maksa 15,jeżeli tak Ci wychodzi z wyliczeń,może być 20,15,10.Pozdrawiam.


Zmieniony przez - rower1 w dniu 2016-05-02 21:28:16

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
co do nóg i ostatniego makro, może rób te 5-tki tyle ze z mniejszym ciężarem niż byś mógł normalnie.

a co do pierwszego pytania, jeśli go dobrze zrozumiałem...to TAK.Jeśli wychodzi Ci z obliczeń,do zachowania prawidłowej progresji, to tak zrób.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2967
Witam,
aktualnie po okresie 3 lat trenowania ( ostatnie 2 lata z głową, planowanymi przerwami, dietą)chcę od sierpnia do marca przeprowadzić 3 pełne cykle metodą treningową HST ( jeżeli tylko pierwszy się sprawdzi ).
Wszystkie zasady co do planowania obciążenia, dokładania serii i zmniejszania ilości powtórzeń ogarniam, proszę jedynie o pomoc i korektę planu treningowego.

TRENING 3x tydzień

1 MC SUMO
2 MC na prostych nogach
3 Podciąganie nachwytem
4 Wyciskanie sztangi płasko
5 OHP
6 Podciąganie podchwytem ( wąsko)
7 Pompki na poręczach

Czy ten plan nie jest za duży ?
Dlaczego ostatnio w internecie jest tak mało tego typu planów ? Są lepsze metody treningowe ? Wyszły jakieś badania obalające skuteczność HST ?
Zależy mi tylko na rozbudowie tkanki mieśniowej. Siła przyjdzie razem z nią :)
Dodam, że nie będę się wspomagał żadnym "juicem", więc pytanie czy pociągnę taki trening ?
Mam problem z kolanem przez co odpadają przysiady, a chcę trenować nogi stąd wariacje martwych ciągów

"Bez pracy nie ma kołaczy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 2282 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62054
Plan chociaż nie perfekcyjny,ale może być.Nie jesteś nowicjuszem w treningach,na pewno dasz radę.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
a przy ciągach kolana nie czujesz?
w zasadzie jedyne można by zamienić to któreś z podciągań na wiosłowanie. Reszta wygląda OK

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 181 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2967
Problem z kolanem zaczyna się przy zgieciu stawu kolanowego do ok. 90 stopni i im mniejszy kąt tym gorszej. Przy ciągach jest ok ( mc klasyczny przy dużych ciężarach już zaczynałem czuć).
Wiosłowanie chyba odpuszczę bo prostownik zamęcze.
A co powiecie na temat tego, że o tym planie ogólnie się jakoś cicho zrobiło ( chyba że to moje odczucia ☺ )

"Bez pracy nie ma kołaczy"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST dobry planik ?

Następny temat

HST..?

Wiecej