SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST problem ze wspięciami.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5240
Witam. Zacząłem trening hst i jestem dopiero na mierzeniu maksów. Jednym z ćwiczeń są wspięcia na palce i ostatnio założyłem na sztange 100kg i zrobiłem 15 powtórzeń , ale jestem dosyć szczupły i sztanga mnie trochę gniecie. Dzisiaj robiłem pomiar dla 10 i założyłem 110kg i zrobiłem zaledwie 4/5 powtórzeń , bo czułem ze kręgosłup w odcinku piersiowym nie ma siły utrzymać tej sztangi , więc odstawiłem sztangę na stojak dla bezpieczeństwa siły w łydkach jeszcze miałem sporo i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Czy wyrzucić z planu wspięcia na łydki czy robić stówką powtórzeń ile fabryka dała , ale wtedy to z treningiem hst nie bedzie miało nic wspólnego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie wiem czy trening łydek jest aż takim ważnym

Spora dysproporcja między 100x15 a 110 x5 nie masz możliwości dać tego cwiczenia na suwnicy smitha, było by stabilniej.

Jak robisz z ziemi bez podestu, to nie wykorzystujesz pełnego rozciągnięcia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Rób jednonóż, nie będziesz musiał tyle nakładać.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5240
nie mam podestu na silowni , na schodach moge robić z hantlami. Okej dzięki za pomoc będę robił jednonóż. Temat do zamknięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Sam robiłem w moim power racku ze sztangą dwunóż, nawet z prętami asekuracyjnymi, ale w końcu się wkurzyłem i teraz robię jednonóż i ciężar wkładam do plecaka, a dłońmi sunę po belce klatki dla zachowania równowagi.

Jak to na siłowni nie ma podestu? Co to za siłownia? Ja mam dwa w mojej domowej siłce. Każ właścicielowi kupić :)

Tak na marginesie, zauważyłem, że lepiej wchodzą mi wznosy, jak robię je w miękkich klapkach, a nie w twardych butach. Lepiej stopa pracuje zdecydowanie, jest lepsze czucie i rozciągnięcie.


Zmieniony przez - xorton w dniu 5/3/2018 2:55:53 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5240
Ja cwicze w domowej silowni i nie kupilem podestu ale sa schody takze na jedno wyjdzie. Okej dzięki za rady :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ze sztangą na podeście nie ma mowy aby zrobić, to nie jest stabilna pozycja, nie wiem czy ktoś by to otrzymał. Jednonóż jak najbardziej opcja dobre

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Ja bym się tym nie przejmował bo hst i tak jest treningiem o niskiej objętości i koncentrującym się na ćwiczeniach podstawowych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mozna zerwac kaptur przy napinaniu ?

Następny temat

Problem z dipami

WHEY premium