SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2852
Witam,

Proszę o ocenę tego treningu i ewentualne uwagi co zmienić.

PLAN TRENINGOWY HST

BICEPS
1 x 2s Uginanie ramion ze sztangą łamana
1x 1s Młotki

NOGI
1 x 2s Przysiady ze sztangą zamiennie z MC co drugi trening (z uwagi na nie pełną ruchomość w stawie skokowym można zamiast siadów dać np wchodzenie na podstawkę z hantlami? Po poważnym wypadku w przeszłości mam pewne problemy jeżeli chodzi o prawą stronę ciała mianowicie staw skokowy, łokciowy i barkowy dlatego muszę kombinować z chwytami lub ćwiczeniami aby nie odczuwać dyskomfortu )
1 x 1s Wspięcia na palcach


PLECY
1 x 1s Wiosłowanie sztangą
1 x 1s Podciąganie na drążku (drążka brak wiec podciągam się na sztandze położonej na stojakach takie jak by odwrotne wyciskanie klaty) czy może cos innego bo nie bardzo wiem jak to progresować w kolejnych cyklach ponieważ na normalnym drążku na publicznej siłce jestem w stanie nad chwytem podciągnąć się 6-7 razy prawidłowo

KLATKA
1x 2s Wyciskanie sztangi lekki skos 15-20 stopni


BARKI
1 x 1s Wyciskanie hantli w chwycie neutralnym stojac
1 x 1s Unoszenie hantli bokiem stojąc

TRICEPS
1 x 1s Wyciskanie hantli wąsko z ramionami blisko ciała na ławce prostej (lub czym zastapić żeby maxymalnie odciazyc łokieć - problem ze stawem łokciowym)

Staż: niecałe 1.5 roku, na początku robiłem FBW, potem split, potem trenowałem przeciwstawne partie (zmodyfikowany plan Arnolda), i ostatnie 6-7 tygodni FBW w obwodach ustawione pod redukcje.

Uwaga: Biceps nie rośnie, najlepsze przyrosty były cwiczac go w splicie razem z tricepsem na jednym treningu na poczatku tygodnia i pod koniec tygodnia dokładałem specjalnie 4 dzien robiac jeszcze 6 serii. Chociaż efektem przyrostu był raczej przyrost na tricepsie i barkach. Przetrenowany ten bic moze?

Uwaga2: Po wypadku kilka lat temu problem z prawym stawem łokciowym i barkiem - co mogę zmienić w planie, żeby jak najbardziej odciazyć łokieć i i bark? (najbardziej dokucza przy wyciskaniach francuskich dlatego tego typu ćwiczenia odpadają)

Uwaga3: Trening na świeżo robionej własnej domowej siłowni wiec jak na razie brak wyciągów, poręczy itp. Mam tylko ławkę regulowana 2 stojaki gryf prosty i lekko łamany oraz 2 komplety hantli. Na razie brak miejsca i kasy na wyciągi i poręcze wiec dobór ćwiczeń tylko w oparciu o sztangi i hantle

Suplementacja: Do tej pory WPC jako uzupelnienie diety + kreatyna mono + witaminy. Kreatyny nie brałem od 1,5 miesiaca. Zastanawiam się teraz nad WPI zamiast WPC rano i na noc oraz AAKG z olimpu (kupiłem blister na próbę nie tylko czuję pompę i poprawę wytrzymałości przy 2 kapsach przed treningiem ale również ogólnie lepsze samopoczucie przyjmują w DT oraz NT) Kreatyny zostało poł puszki odstawić ją na rzecz AAKG czy brać jedno i drugie (5g krety dziennie oraz 2 porcje aakg przed treningiem i wieczorem/rano i wieczorem w dni wolne)






Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-06 14:06:20

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-06 14:23:50

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-06 14:31:03

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-06 14:31:57

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-06 14:59:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776853
To już dopasuj pod siebie ważne żeby się Tobie wygodnie ćwiczyło i jak regeneracja będzie hulać to już ścisły podział nie ma znaczenia.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776853
Daj komplet informacji o sobie żeby było coś więcej wiadomo. Masz za sobą już jakiś plan hst?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2852
32 lata
177cm
83 kg
To jest pierwsze HST
Wczesniej robiłem FBW, split i trening obwodowy, ostatni plan był redukcyjny
Suple przez cały czas - witaminy i minerały i wpc, na redukcji 6 tygodni nie brałem kreatyny
Staż około 1.5 roku




Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-08 17:10:30

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-08 17:14:26

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-08 17:30:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776853
Powiem Ci szczerze, że jak dla nie to plany typu hst są krokiem w tył chyba, że to chcesz zrobić w ramach deloadu. Dla średniozaawansowanego ta objętość treningowa jest zdecydowanie za mała.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2852
To co polecasz żeby dalej progresować? Bo w ostatni czasie brak progresu. Deload i od nowa FBW jakieś? Czy może coś czego nie robiłem np push pull? A po deload na jakie ciężary dawać? od 70-80% poprzednich maxów będzie dobrze i stopniowo progresja ciężaru?


Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-08 19:18:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Jak chcesz budować siłę robiąc jedną serię w każdym ćwiczenie? To HST jest nieporozumieniem. Nie znam ani jednej dobrze zrobionej osoby na tym programie.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776853
baltazargabka
To co polecasz żeby dalej progresować? Bo w ostatni czasie brak progresu. Deload i od nowa FBW jakieś? Czy może coś czego nie robiłem np push pull? A po deload na jakie ciężary dawać? od 70-80% poprzednich maxów będzie dobrze i stopniowo progresja ciężaru?



Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-08 19:18:25


Jakaś zmiana, ale na podobną lub nieco większą objętość. Wiadomo, że trzon treningu jest ten sam, ale cofanie się do hst jak dla mnie jest złym pomysłem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2852
Dzięki za odpowiedzi więc robię deload teraz i lece dalej z FBW. Zmienię ilość powtórzeń z 15 na 8-10. A jeszcze odnośnie bicka może powininem zmniejszyć ilość serii? W ten sposó na 3 dniowy plan: Oczywiście 2 lub 3 zestawy.

Nogi 4 serie
Plecy 4 seri
Klatka 4 serie
Barki 3 seri
Tric 2 serie
Bic 2 serie

Czy pozostać przy standardzie i wszystko po 3 serie robić? Szukam po prostu sposobu i zastanawiam się czy ten bić nie rośnie bo przetrenowany...



Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-09 10:42:59

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-09 10:43:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776853
A w pozostałych partiach mięśniowych jest cały czas progres czy tylko w bicepsie jest zastój?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2852
Nogi, klata, plecy i barki progresują. Bic i tric już od długiego czasu ani nie rosnie ani nie progrsuje siłowo w żaden sposób nie wiem jak te łapy ruszyć. Zmieniałem ćwiczenia, pracowałem nad techniką, drop sety itp nawet 2 razy w tygodniu robiłem i dalej nic. Dlatego myślę, że może przetrenowane te partie bo już nie mam innego pomysłu



Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-09 10:53:24

Zmieniony przez - baltazargabka w dniu 2018-07-09 10:54:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776853
Jak progres jest w ćwiczeniach złożonych to i w łapach jest progres ciężarowy. Jak wszędzie jest progres to łapy trzeba spróbować albo delikatniej popracować albo im dołożyć. Technika jest w porządku? Jakieś mikrouszkodzenia są na łapach?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sciskacze - brak rezultatow.

Wiecej