SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST a rzeźba

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9239

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak mnie tu dawno nie było to .. nie pamiętam Nie miałem netu etc. . Krótki powrót do przeszłości - jestem po dwóch cyklach (hst, efekty ? są, jakie ? Ojej ) , kilku sporych przerwach z przyczyn ode mnie jak najbardziej zależnych co będę sobie z resztą wyrzucał przez najbliższy rok, no ale masa nie zając, nie ucieknie, a teraz jestem miękki i niemały wokół pępka więc robię rzeźbę. I tu pytanko Biniu. Od razu mówię że nie zaglądałem na prawdę długo i nie wiem czy temat był poruszany. Z tego co pamiętam sam byłeś na niskoww. Żem laik w sprawach żywienia (i nie tylko) to jedynym powodem rezygnacji z przepysznych płatków owsianych jest dla mnie zrzucenie tkanki "miękkiej". Jeśli akurat na tym polegał twój trening to fajnie bo będzie od kogo ściągać . OK do sedna - pytanie jak w temacie, można na tym schudnąć nie tracąc mięśni ? I kolejne pytanie - można na diecie wysokotłuszczowej ? Z góry dzięki za odpowiedź .

nie za mało, nie za dużo, choć lepiej mniej - niż więcej
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4560
Przepraszam za zasmiecanie tematu, teraz juz bede zakladal nowe

-----------------------------
Empty your mind, be formless, shapeless...like water. You put water into a cup, it becomes a cup. You put water into a bottle, it becomes a bottle. You put in a tea pot, it becomes a tea pot. Now water can flow, or it can crash. Be water my friend.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
witam, rzeczywiscie dlugo cie nie bylo widac
do rzeczy:
ten temat byl poruszany juz tutaj w skrocie - oczywiscie ze mozna uzywac HST jako treningu na rzezbe, w polaczeniu z dieta tluszczowa.
Niektorzy nie wyznaja co prawda tej praktyki - ale ja sam nawet bede przechodzil za jakis czas na takie polaczenie
Polecam Ci wiec zarowno HST jak i diete tluszczowa
pozdrawiam

ps. Biniu bedzie dopiero w poniedzialek wiec na jego odp musisz poczekac

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
1. HST jest zoptymizowane pod wzgledem przyrostu tkanki miesniowej w trakcie diety zapewniajacej pozytywny bilans energetyczny, w momencie gdy wywolujemy negatywny bilans. HST jest najlepsza (wg mojej wiedzy) metda treningowa, aby zostawic jak najwiecej miesni
2. co do diety podstawa sa kalorie, typ diety ma mniejsze znaczenia jesli chodzi o utrate tkanki tluszczowej
polecam diete niskoww (czesto mylnie utozsamiana z wysokotluszczowa), ze wzgledu na korzysci zdrowotne, oraz (u wielu) ograniczenia apetytu co ma duze znaczenie przy dluzszym stosowaniu diety

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Biniu, bardzo proszę o rozwinięcie punktu drugiego - jak taka dieta powinna według Ciebie wygladać? Ja w tej chwili zaczałem stosować HST w połaczeniu ze zwykła dieta redukcyjna i interwałowymi aerobami. Jak na razie idzie całkiem dobrze, choć to dopiero poczatek robienia rzeźby.

Pozdrawiam, Tyka

*** Utyłem w Fitnessie ***
zamiast dawać soga kliknij tu : http://www.pajacyk.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dieta redukcyjna wg mnie to
1. bialko na poziomie 1,5 -2 g na kg (w pewnych okolicznosciach bardzo malo kalorii do 2,5g na kg)
2. tluszcze zdrowe min. 25% kalorii
3. ustalenie poziomu kalorycznego ponizej zapotrzebowania
4. reszta to kwestia preferencji (ww/tluszcze)


powodzenia z HST
Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'

Zmieniony przez - biniu w dniu 2003-05-09 09:53:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź. Tak jak podejrzewałem udział tłuszczy w Twojej wersji jest dosć wysoki

Co do HST to na razie (zakończone 6 treningów piętnastek) efekty są marne - lekkie spadki, zobaczymy co będzie dalej.

Pozdrawiam, Tyka

*** Utyłem w Fitnessie ***
zamiast dawać soga kliknij tu : http://www.pajacyk.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
25 % to nie sa moje zalecania jest to min. zalecanie MEDYCZNE (wzgledy zdrowotne)

co do HST jesli dieta jest OK (nie redukcyjna to HST bedzie dzialalo jak najlepszy system budowy miesni, jesli jest to dieta redukcyjna spadki miesniowe beda najmniejsze-dla danego poziomu kalorii)

Fakty, nie mity - stan wiedzy na rok 2003
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1964 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 31311
biniu czyli na diecie redukcyjnej hst to najlepsze rozwiazanie?
i jeszcze takie pytanie - mozna sobie dzielic trening na rano-wieczor a czy jest taka mozliwosc zeby trenowac 6x czyli podzieli np plecki,biceps, nogi i klatka,barki,triceps co drugi dzien i po kazdym treningu aeroby?



____________________
The NOTORIOUS B.I.G.

______________________
The FAT BASTARD B.I.G.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
biniu czyli na diecie redukcyjnej hst to najlepsze rozwiazanie?
BINIEM NIE JESTEM ALE JESLI CI TO NIE PRZESZKADZA - POSTARAM SIE POMOC
-------------
i jeszcze takie pytanie - mozna sobie dzielic trening na rano-wieczor
TAK - TAKA MOZLIWOSC JEST MOZLIWA A NIEKIEDY NAWET LEPSZA - SZCEGOLNIE NA DIECIE TLUSZCZOWEJ NA KTOREJ ZASOBY ENERGII SA O WIELE MNIEJSZE.
-------------
a czy jest taka mozliwosc zeby trenowac 6x czyli podzieli np plecki,biceps, nogi i klatka,barki,triceps co drugi dzien i po kazdym treningu aeroby?
WTEDY NIE ROBISZ HST CO DO AEROBOW POTRENINGOWYCH TO OK - OCZYWISCIE ZE MOZNA

pozdrawiam

Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4560
Biniu i reszto, nie bede specjalnie zakladal nowego tematu, wiec spytam tutaj

Zalecana dzienna porcja spozycia tluszczu to okolo 30%, zakladajac normalna zdrowa diete. Czy to sie tyczy tylko tluszczow nienasyconych czy odnosi sie tez do tych niezdrowych nasyconych ? Innymi slowy lepiej 30% bialka i 70% wegli (przykladowo) niz 30% biala 40% ww i 30% tluszczow nasyconych ?

-----------------------------
Empty your mind, be formless, shapeless...like water. You put water into a cup, it becomes a cup. You put water into a bottle, it becomes a bottle. You put in a tea pot, it becomes a tea pot. Now water can flow, or it can crash. Be water my friend.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Biniu i reszto, nie bede specjalnie zakladal nowego tematu, wiec spytam tutaj
LEPIEJ ZAKLADAJ NOWE POSTY ZAWSZE TO LEPIEJ DLA POCZATKUJACYCH BADZ NOWYCH UZYTKOWNIKOW ZEBY NIE MIELI TRUDNOSCI ZE ZNALEZIENIEM INTERESUJACYCH ICH INFORMACJI
----------
Zalecana dzienna porcja spozycia tluszczu to okolo 30%, zakladajac normalna zdrowa diete. Czy to sie tyczy tylko tluszczow nienasyconych czy odnosi sie tez do tych niezdrowych nasyconych ?
JESLI COS JEST NIEZDROWE - TO WNIOSKI NASUWAJA SIE SAME
----------
Innymi slowy lepiej 30% bialka i 70% wegli (przykladowo) niz 30% biala 40% ww i 30% tluszczow nasyconych ?
NIE !! TLUSZCZE (W ZDROWEJ FORMIE OCZYWISCIE) MUSZA BYC UWZGLEDNIONE W DIECIE !! TWOJE TEORETYCZNE 30%BIALKA I 7-% WW NIE JEST ZDROWE. W TLUSZCZACH ROZPUSZCZA SIE WIELE WITAMIN, SA POTRZEBNE DO PRAWIDLOWEGO FUNKCJONOWANIA ORGANIZMU, DZIKEI NIM WYDZILAMY HORMONY "SZCESCIA" ETC. 25% TO DAWKA ZALECANA NAWET PRZEZ LEKARZY DO PRAWIDLOWEGO DZIALANIA ORGANIZMU WIEC NIE MUSISZ SIE MARTWIC O TO
pozdrawiam



Jak jesz - tak zyjesz
Wiedza to podstawa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wrócić do normalności???

Następny temat

co dalej?

Wiecej