SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HST - Dobór ćwiczeń

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiek : 16
Waga : 70
Wzrost : 176
Staż treningowy: 1.5l
Obwód pasa 79
Obwód klaty: 90
Obwód uda: 57
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): siłownia 3x
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : -
Stan zdrowia: kontuzja kolan - ból od dłuższego czasu (ok. 10 miesięcy), chociaż jest już lepiej (na RTG nic nie stwierdzono, niedługo pójdę po jakieś inne skierowanie :/)
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: masa od 2 miesięcy, wcześniej nic
Wrażliwość na stymulanty: -
Możliwosci finansowe: -
Cel/problem/opis: Przejście na trening HST


Witam. Po ok. 4 miesiącach FBW, zamierzam wypróbować trening HST. Na początku zaznaczam, iż obecnie nie mogę ćwiczyć nóg (problem z kolanami, jednak jest coraz lepiej). Z resztą nie ma problemu. Do treningu wybrałem następujące ćwiczenia:

1.Plecy:
-Wiosłowanie;
-Martwy ciąg;
(do tej pory w treningu FBW ABC stosowałem wiosłowania i podciąganie na drążku, czy z lekko uszkodzonymi kolanami mogę wykonywać MC? Podczas wykonywania wiosłowań nic się złego nie działo)

2.Klatka:
-Wyciskanie na płakiej;
-Dipsy z obciążeniem;

3.Barki:
-OHP;
-Wznosy bokiem;

4.Triceps;
-Ściąganie linki wyciągu górnego;

5.Biceps:
-Uginanie ramion ze sztangą;

6.Brzuch:
-Wznosy nóg na drążku / brzuszki;

7.Przedramię:
??jakieś propozycje??

8.Nogi, łydki;
Obecnie bez.


Moje pytanie brzmi czy dobór ćwiczeń jest prawidłowy (jeszcze pytanie do MC i przedramienia)?
Z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
rower1
Brak wiedzy zarzuciłem autorowi tematu i nikomu więcej.Szkoda,że zlikwidowano "Alernatywną drogę".Pozdrawiam.


wybacz, myslalem, ze do mnie slwoa sa kierowane%)
no droga alternatywna pewnie gdzies w czelusciach dzialow trening sie teraz miesci%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
witaj, czemu akurat wybor padl na ta zapomniana metode?
nie neguje samego systemu, jednak jest on specyficzny i nie kazdy ogarnia o co kaman, co cieszy mnie podwojnie, ze skusilo Cie rozwiazanie tego typu

co do cwiczen, wywal po jednym z klaty i barkow i powinno byc ok:)
daj cwiczenie tego typu, ktore pozowli na progresje znaczna obciazenia wmkolejnych tygodniach obcinki powtorzen, czy pozwoli na wykonanie negatywow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
DavidoZ9
, czy z lekko uszkodzonymi kolanami mogę wykonywać MC? Podczas wykonywania wiosłowań nic się złego nie działo



co to za uszkodzenie ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TomQ-MAG
witaj, czemu akurat wybor padl na ta zapomniana metode?
nie neguje samego systemu, jednak jest on specyficzny i nie kazdy ogarnia o co kaman, co cieszy mnie podwojnie, ze skusilo Cie rozwiazanie tego typu

co do cwiczen, wywal po jednym z klaty i barkow i powinno byc ok:)
daj cwiczenie tego typu, ktore pozowli na progresje znaczna obciazenia wmkolejnych tygodniach obcinki powtorzen, czy pozwoli na wykonanie negatywow


A ja sobie dobrze wspominam ten typ treningu. Kilka lat temu stosowałem i pamiętam ze był bardzo ładny progres siłowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62144
Bardzo mało wiesz na temat tego treningu i nie jest to wcale zapomniana metoda,tylko mało popularna ponieważ dość trudna.Dam Ci linki do przeczytania i jeśli chcesz mieć efekty z tego treningu,to nie wprowadzaj żadnych zmian. https://www.sfd.pl/HST__Reaktywacja-t507030.html  https://www.sfd.pl/Do_tych_co_prosza_o_ocene_planu_HST-t299348.html .Pozdrawiam.


Zmieniony przez - rower1 w dniu 2017-11-18 21:36:15

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
zapomniana w sensie właśnie popularna pare lat temu choćby na forum była na tyle popularna że praktycznie miała swój osobny dział , nie znaczyło to cokolwiek na temat samej metody , osobiście sobie chwale ten system treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
rower1
Bardzo mało wiesz na temat tego treningu i nie jest to wcale zapomniana metoda,tylko mało popularna ponieważ dość trudna.Dam Ci linki do przeczytania i jeśli chcesz mieć efekty z tego treningu,to nie wprowadzaj żadnych zmian. https://www.sfd.pl/HST__Reaktywacja-t507030.html  https://www.sfd.pl/Do_tych_co_prosza_o_ocene_planu_HST-t299348.html .Pozdrawiam.



Zmieniony przez - rower1 w dniu 2017-11-18 21:36:15


przerobilem kilka cykli HST i wiem z czym to sie je
wiec spokojnie, nie musisz martwic sie o moja wiedze w tej materii.
a czy jest trudna? niekoniecznie, jednak wymaga w dalszych etapach partnera treningowego

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62144
Brak wiedzy zarzuciłem autorowi tematu i nikomu więcej.Szkoda,że zlikwidowano "Alernatywną drogę".Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@rower1 Nie wiem na czym polega mój brak wiedzy. Na tym, iż chcę się upewnić co do doboru ćwiczeń?

@BG-PL Póki co nie jestem w stanie ustalić co to jest. Obecnie kolana nie bolą, ale czuję, że nie są w pełni zregenerowane. Przy większym obciążeniu, czasami pobolewają. RTG nic nie wykazało, postaram się o skierowanie na rezonans czy coś takiego, aby następnie dostać się do ortopedy


Zmieniony przez - DavidoZ9 w dniu 2017-11-19 02:02:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62144
Jak byś miał chociaż podstawową wiedzę na temat treningu HST,to nie wybrał byś takich ćwiczeń,stąd moja opinia.Nie ma co się dąsać,tylko przeczytać linki,które wkleiłem i napisać porządny trening HST i po prostu ćwiczyć,bo to jest świetny trening.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
DavidoZ9
Póki co nie jestem w stanie ustalić co to jest. Obecnie kolana nie bolą, ale czuję, że nie są w pełni zregenerowane. Przy większym obciążeniu, czasami pobolewają. RTG nic nie wykazało, postaram się o skierowanie na rezonans czy coś takiego, aby następnie dostać się do ortopedy



to to daignostyka podstawa lekarz ortopeda / osteopata/ fizjoterapeuta
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BTW + Suplementy

Następny temat

WYSOKOBIAŁKOWY KREM KOPERKOWY- PROPOZYCJA NA LUNCH LUB KOLACJĘ!

WHEY premium