SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HORROR! - Metabolizm równy 0 - POMOCY!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3709

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38
Hej.
Mam olbrzymi problem i zdałam sobie sprawę, że sama sobie z nim już nie poradzę... proszę... nie, ja błagam o pomoc!
Blisko 3 lata temu rozpoczęłam dietę, była naprawdę uboga. Kaloryczność posiłków nie przekraczała 1000 kcal. Jadłam praktycznie sam drób, nabiał, jaja, troszkę warzyw i grejpfruty.
Schudłam około 20kg. Niestety jakieś pół roku temu wróciłam do normalnego żywienia, do tego doszły słodycze, alkohol itp.
Kilogramy systematycznie rosły. Gdy przytyłam 8 kg zaczęłam histeryzować. Starałam się jeść mądrze, zdrowo i z umiarem. Wszystko na nic! Kilogramy jak rosły tak rosną... I tutaj zaczyna się mój horror. Ćwiczę codziennie 8minut abs, staram się ciągle ruszać. Mój codzienny jadłospis wygląda mniej-więcej tak:
*śniadanie-jogurt jogobella light 500g - 300 kcal
*lunch-jabłko, kawa
*obiad-pierś z kurczaka grillowana, ketchup
*podwieczorek-grejpfrut, cappuchino
*kolacja-kubek rosołu z połowy kostki rosołowej

Wydaje mi się, że to nie jest dużo... mało tego, jestem ciągle głodna! A waga albo się podnosi, albo stoi uparcie w miejscu... Naprawdę nie mam już sił ani pomysłu. Proszę Was, kochani o pomoc i radę...

Jestem kobietą, mam 20 lat, 165cm wzrostu, 66 kg.


POMOCY!!! BŁAGAM!!! :(
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć

Chętnie pomożemy na ile będziemy mogły

Ale wypełnij proszę ankietę, którą znajdziesz w tym linku:
https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

I jeśli możesz, wklej zdjęcia sylwetki. Łatwiej będzie coś uradzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38
Martucca, przywracasz mi wiarę w człowieka... zwracałam się do różnych osób, na różnych forach i 0 odzewu... albo krytyka, obelgi,czasem wyzwiska, odsyłanie dalej. Dziękuję!
Zdjęcia postaram się podrzucić w najbliższym czasie, ponieważ teraz nie mam aparatu.

Nie wiem czy o to chodziło, ale...
Wiek : 20
Waga :66 kg
Wzrost :165 cm
Obwód w biuście :92 cm
Obwód pod biustem :85 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu :75 cm
Obwód na wysokości pępka :84 cm
Obwód bioder :98 cm
Obwód uda:60 cm
Obwód łydki:38 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz :wydaje mi się, że biodra i brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz :biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: spacery, 8minut abs na brzuch codziennie, siatkówka 1/2 razy w tygodniu
Co lubisz jeść na śniadanie:produkty mleczne typu płatki lub kanapki z mięskiem/żółtym serem i warzywami
Co lubisz jeść na obiad :ryby,kurczak,ryż
Co jako przekąskę :słone paluszki, orzechy
Co jako deser :ciasta, ciasteczka,lody
Stan zdrowia :prawidłowy
Preferowane formy aktywności fizycznej:ćwiczenia w domu, gry zespołowe (poza koszem),taniec
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :żadnych
Stosowane wcześniej diety :dukan, 1000kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cassienkaa

Właśnie o tą ankietę mi chodziło

Tak, masz rację, nie chudniesz/tyjesz jedząc jak przysłowiowy ptaszek, bo Twój metabolizm jest bardzo, bardzo obniżony. Oczywiście wszystko jest do naprawienia, tym bardziej, że jesteś młodziutka Metabolizm dość szybko można podnieść do normalnego poziomu, a później, kiedy już wszystko się unormuje, rozpocząć rozsądne i ZDROWE odchudzanie.

Będzie to jednak wymagało od Ciebie cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania. Rozumiem, że jesteś zdeterminowana do pracy?

Jeśli tak, to czy:

1. Masz do dyspozycji wagę kuchenną?
2. Czy możliwy byłby dla Ciebie trening na siłowni albo zakup piłki i obciążeń (hantelek) do domu?

I jeszcze jedno pytanie: czy miewasz napady wilczego głodu, np. obżerasz się słodyczami, ciastkami itp?


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-01-06 00:14:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38
Mam naprawdę w sobie dużo siły żeby podjąć to wyzwanie :)
Wagę kuchenną posiadam, nie ma problemu.
W mojej okolicy niestety nie ma jednak żadnej siłowni, a jestem osobą niepracującą więc na specjalistyczny sprzęt nie mogę sobie póki co pozwolić. Jednakże słyszałam, że możliwy jest trening z butelkami wody. Czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiedzmy, że na sam początek butelki wystarczą, potem będziemy kombinować dalej


Przestudiuj ten artykuł: https://www.sfd.pl/.-t527693.html Da Ci on pojęcie o tym, w jaki sposób będziemy układać dla Ciebie dietę. Moją propozycję diety przedstawię Ci jutro wieczorem, bo dzisiaj zrobiło się już późno

A tutaj jeszcze jeden artykuł, "Diety głodówkowe - cała prawda o nich":
https://www.sfd.pl/-t60467.html
Poczytaj w wolnej chwili
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 38
Dziękuje Ci bardzo, zabieram się za czytanie i nie mogę doczekać się jutra. Dobranoc!:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobranoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Życzę powodzenia

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 5688 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34046
Trzymam kciuki

z Mayą http://www.sfd.pl/-t767671.html

Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego
Zwycięzcy to przegrani, którzy powstali i spróbowali o jeden raz więcej ..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
Ja również z pomocą dziewczyn na pewno się uda forum działa bardzo motywująco
Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

(L)Betkaa / Rekompozycja...

Wiecej