SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIT i metody na klate

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5762

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Bst trenuje mniej więcej tak jak sobie załozyłęm zgodnie z Twoimi wskazówkami
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=13041&forum_id=109&t_orig=1000&forum_title=Alternatywna droga&M=Fałsz&S=Prawda 

I tak NAstawiłem się głównie na robienie siły w 3 podstawowych bojach (Ława,Przysiady,Ciągi)
Trening HIT sprawdza się wyśmienicie ale największe problemy są z robieniem klaty. Tzn siła idzie strtasznie pooooowli Być może nie mam do tego predyspozycji ale może polecisz jakieś "tajne" techniki??
Aha musze zaznaczyć że ćwiczę sam więc powtórzenia wymuszone odpadają niestety tak samo jak tylko powtórzenia negatywne.

A wogóle może rozpiszesz jakiś typowy trening na te 3 boje?
Od stycznia szykuje sie do dużego cyklu ( aha uprzedzam zarzuty CYklu wyłącznie odżywkowego!!)Więc może masz sprawdzony trening typowo siłowy który warto wypróbować?

Z góry thx

Pozdrawiam


KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Sorry Bst. Ja w takim razie pisalem o czym innym :). No ale mysle, ze wiedzy nigdy za wiele.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
'I tak NAstawiłem się głównie na robienie siły w 3 podstawowych bojach (Ława,Przysiady,Ciągi)
Trening HIT sprawdza się wyśmienicie ale największe problemy są z robieniem klaty. Tzn siła idzie strtasznie pooooowli '

Sorry, nie uczestniczylem w tamtej dyskusji czy moglbys podac obecny planowany trening.
Byc moze zbyt szybko dodajesz ciezar?
Ciezar musi zostac wpierw 'zdobyty' (czyli umiesz juz dotychczasowy podniesc), aby mozna bylo dodac wiecej. Generalnie nie nalezy porownywac przyrostow z np przysiadow z tymi na klatce.


'Być może nie mam do tego predyspozycji ale może polecisz jakieś "tajne" techniki?? '

Na sile, no coz raczej niskie powtorzenia mniej technik intensyfikacyjnych, troche wiecej serii

'Aha musze zaznaczyć że ćwiczę sam więc powtórzenia wymuszone odpadają niestety tak samo jak tylko powtórzenia negatywne.'

Ale powtorzenia typu rest-pause, nie wiec je z czystem sumieniem polecam

'A wogóle może rozpiszesz jakiś typowy trening na te 3 boje? '

1. zawsze glowne cwiczenia (boje) na poczatku-po kilka serii przy niskiej ilosci powtorzen
2. potem inna partia miesniowa (najlepiej przeciwstawna)
3. nastepnie inne cwiczenia (lepiej izolujace) na dana partie miesniowa cwiczona w glownych bojach (po wyciskaniu tutaj np rozpietki) w 1-2 serii
4. inne cwiczenie na miesnie cwiczone w 2
5. rece
6. ew brzuc, lydki, itp

Sprobuj ulozyc cos swojego bedzie latwiej dyskutowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Do tej pory mój trening wyglądał tak:

1 trening

Przysiady (nogi) 3serie
Wyciskanie sztangi na skosie (klata) 3 serie
Podciaganie sztangi w opadzie (plecy) 3 serie
Hantle chwyt "młotek" 3 serie
Unoszenie sztangi przed sobą (barki) 3 serie
Wyciskanie francuskie 3 serie

2 trening
Wyciskanie "wojskowe" 3 serie
Martwy ciag 3 serie
Hantle stojąc (biceps) 3 serie
wyciskanie hantli skos dół (klatka) 3 serie
Wyciskanie hantli obórącz za głową (triceps) 3 serie


Trening wykonywany 2 razy w tygodniu (raz 1 a raz 2)

I w sumie to może troche się źle wyraziłem bo jednak nastawiając się na te 3 boje a mając czas na trening siłowy
(oprócz tego gram sobie w kosza) 2 razy w tygodniu wychodzi że 2 boje wypadną w ten sam dzień.Dlatego tez wybrałem klate i nogi razem aby nie łączyc Ciągów i Przysiadów bo tu i tu są obciążone nogi !

Kurde nie wiem jak to ułożyć typowo na siłe aby nie zaniedbać tez innych grup mięśniowych.

Serie przebiegają tak :
1 seria to gdzieś tak 75% ciężaru którym będą robione 2 następne (typowa rozgrzewka około 10 powtórzeń)
następne 2 serie sa już właściwymi.Ciężar jest tak dobrany abym na pierwszej z nich mógł wykonać około 6-5 powtózeń a na następnej (ciężar ten sam) 4-3 powtózenia.To czywiście sie zmienia np na nogi robie troche więcej ruchów.

Powiedzcie głownie zwracam się do Binia i Bst czy dobrze jest tu ułożone ćwiczenia po sobie??Może proponujecie jakąs zmiane.

Priorytetem jednak nadal maja być 3 podstawowe boje!!

Ok teraz liczę na wasze uwagi i prpozycje

Pozdrawiam


KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Zapomniałem Biniu co to jest "rest-pause" ???bo nie spotkałęm się z tym określeniem.


Pozdrawiam



KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Kain: kiedys na Comunicatorze mowilem , ze robie trening klatki 3 razy w tygodniu, silowy.Pozostale glowne cwiczenia (przysiady i martwy ciag) - 1 raz w tygodniu. Cykl trwal 6 tygodni i 7 tydzien bicie rekordow. Powiem tylko ze sila poszla jak nastepuje:
wyciskanie - 137,5 => 150
przysiad - 157,5 => 170
martwy ciag - 165 => 180
Nie jest to trening HIT ale jest niezly. Dodam ze stosowalem przy tym treningu kreatyne Inko, glutamine - Ultimate i serwatke tejze firmy. Glowne zalozenia: zwiekszenie sily w bojach trojboju silowego.No i trening przedstawial sie nastepujaco :
1 dzien
klatka, nogi
2 dzien
klatka, plecy
3 dzien
klatka, barki, ramiona

Wyjasnienia:

nogi - przysiady co 2 tydzien (ok 6 serii po 3-5 powtorzen), pomiedzy tymi tygodniami cwiczenia rozwijajace mase nog.

plecy - brak martwego ciagu. Skupilem sie na rozwijaniu kapturow, dolnej czesci plecow i wzmocnienie uchwytu(nie stosuje paskow, ale chyba zaczne). Cwicznia: unoszenie sztangi powyzej poziomu brody, szrugsy, wioslowania sztanga, dzien dobry (za***iste cwiczenie na poprawe wynikow w martwym ciagu i przysiadach) i uginania nadgarstkow ze sztanga.

barki - wyciskanie wojskowe na rozbudowe barkow
ramiona - biceps: normalny trening na mase; triceps: pompki na poreczach z obciazeniem 12-10 powtorzen na maksa.

klatka - tylko wyciskania na plaskiej. Na przemian : lekki dzien i ciezki dzien (zaczynamy od lekkiego dnia). Lekki dzien: 6(serii)x2(powtorzenia)x80%*1RM(kg) z zatrzymaniem na klacie na ok. 2 sec. Ciezki dzien (kolejne ciezkie treningi):
6x3x80%*1RM
6x4x80%*1RM
6x5x80%*1RM
6x6x80%*1RM
5x5x85%*1RM
4x4x90%*1RM
3x3x95%*1RM
2x2x100%*1RM
podejscie pod nowe 1RM

Jak sa pytania to prosze pytac.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Roli wielkie dzieki za zainteresowanie.Powiem Ci tak że ja niestety nie skorzystam z Twojego planu ale spox ze go rozpisałes na pewno komus sie przyda.
A czemu nie ja?? A no dlatego że juz kiedyś był podobny plan w jakiejs gazecie nie pamietam w ktorej.Zaczalem to robic i powiem ze to niestety nie dla mnie bo ja po treningu klaty długo sie regeneruje i 3 razy na tydzien to nie dla mnie )
A po drugie moge ćwiczyc żelastwem tylko 2 razy na tydzień (tylko tyle mam czasu)
I na razie jednak zostaje przy treningu HIT

Jeszcze raz spox ze to rozpisałeś bo kilku moich znajomych robiło ten plan i niektorzy mieli dobre rezultaty wiec ktoś skorzysta.


Pozdrawiam


KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Mozesz spokojnie rozlozyc ten plan na 2 razy w tygodniu tyle ze wydluzy sie on do ok9 tygodni. Co do regeneracji, to tez mialem ten problem. Ale wlasnie dlaego uzywalem tych suplementow , ktore wymienilem. Moim zdaniem bez suplementow nie warto zaczynac tego planu, bo rzeczywiscie mozna sie zajechac. I jak bedziesz chcial jednak go robic , powiadom o efektach. A moze masz jakis ciekawy plan wlanie na poprawienie wynikow w tych trzech bojach ??? Z checia cos wyprobuje
I jeszcze jedno. Polecam ten plan dla ludzi ktorzy juz troche trenuja a ktorzy maja zastuj w poprawianiu sily.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Poczekajmy roli co jeszcze powiedza Bst i Biniu
A suplementy to szykuję ostry cykl od stycznia ...Zobaczymy jak to bedzie


Pozdrawiam

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W drugim dniu sugeruje robic wyciskanie po martwym - bedzize Ci latwiej uniesc ciezar - bedzie Ci sie wydawal lzejszy - przynajmniej ja tak mam.
Przy treningu na sile najwazniejsza jest cykliczna progresja - powoli dodajesz, potem w dol i znowu powtarzasz, tylko lepiej nie dochodzic z tym dodawaniem az do momentu az juz nie mozesz dokladac, tylko przerwac nieco wczesniej - latwo powiedziec, trudniej wykonac.

Tak jak pisal Biniu - czym mniej powtorzen, tym wiecej trzeba serii. Girmek przy 5 powtorzeniach zalecal 5 serii i to dziala (tj. u mnie dzialalo, kiedys teraz nie sprawdzalem) i wlasnie taki calosciowy program robiony przez 6-8 tygodni.

Jak chcesz program tylko na podstawowe boje to moze 3x3 Matt'a Brzyckiego? Znajdziesz na Cyberpump.



bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Bst a rzucisz dokładnym linkiem ?


Pozdrawiam

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
uwazam ze 3x3 to jeszcze ciezszy trening od tego co ja proponowalem. I do tego, bez suplementow lepiej nie podchodzic. W skrocie Kain robisz martwy, przysiad i wyciskanie 3 x w tygodniu. Najpierw 4 tygodnie faza objetosciowa i 4 tygodnie faza startowa. Pomiedzy tymi fazami mozna robic tydzien calkowietej przerwy. Zamierzam wyprobowac ten trening ale dopiero od wrzesnia. Adres: www.cyberpump.com. Jak jestes zainteresowany to , poszukam archiwum listy dyskusyjnej gdzie byl caly watek o 3x3. I pare innych artykulow.
Bst: czy miales na mysli ten trening czy moze jakis inny ale o tej samej nazwie. Bo M. Brzycki to raczej propaguje HIT a 3x3 to wg mnie ciezko zaliczyc do tej klasy treningow. Ja gwoli wyjasnienia pisze o 3x3 S. Korte'go. A jak stosowales 3x3 , chetnie poczytalbym o Twoich wlasych uwagach i spostrzezeniach.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wypukłość bicepsa

Następny temat

Ból przedramion podczas ćwiczeń na modlitewniku

WHEY premium