SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIT dla dziewczyny - pomocy :)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hejeczka wszystkim. Mam małą próśbkę. Jako, że w wakacje będę miała raczej ograniczony dostęp do siłowni i nie wyrobię się więcej jak dwa razy w tygodniu, postanowiłam spróbować HIT'a (czuć, że przećwiczyłam wszystko jak należy mimo iż spędzę na siłowni dwa razy mniej czasu niż teraz). Na podstawie przeczytanych tu postów i stron, do których były odsyłki ułożyłam mniej więcej coś takiego:

PONIEDZIAŁEK:
Barki
-wyciskanie sztangielek siedzac 2*10
-odwodzenie ramion na boki w opadzie tulowia w przod 2*10
-odwodzenie ramion na boki stojac 2*10
-odwodzenie ramion w przód stojąc 2*10
Biceps
-sztanga prosta stojac 2*10
-młotkowy stojąc 2*10
Triceps
-francuskie wyciskanie w lezeniu 2*10
-francuskie w siedzeniu sztangielka 2*10


CZWARTEK:
Klatka
-rozpietki skos 2*10
-plaska lawka wyciskanie 2*10
Plecy
-podciąganie sztangielki w opadzie 2*10
-podciaganie się na drazku 2*ile moge
Nogi
-martwy ciąg w wersji sumo 2*10
-przysiady 2*10
-lydki (3 serie - palcami na wprost, do wewnątrz i na zewnątrz, każda do upadku)

Oprócz tego rower codziennie oprócz dwóch dni po treningu nóg (rano jako aeroby) lub typowe aeroby np. jogging albo aerobic. Plus do tego brzuszki już poza treningiem na siłce.
Wszelką krytykę uznam za konstruktywną, proszę o doradzenie co dodać, co ująć, co zmienić. Z góry serdecznie dzięki ;)
P.S. Jak o czymś zapomniałam - odpowiem na wszelkie pytania w miarę możliwości ;)

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 696
Ciekawy jestem jak Twoje efekty, bo ja po lekkim zmodyfikowaniu Twojego treningu zauwazylem juz po miesiacu calkiem niezle efekty w postaci wiekszej sily.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widze, ze bardzo sie boisz, aby nie bylo za malo tych serii :)

Pierwszy dzien masz bardzo lekki - za to drugi - wyciskanie, przysiad i martwy - sugeruje jakos to rozbic aby podczas tego drugiego dnia tez cos robic, aczkolwiek taki uklad tez ma swoje plusy - trenujesz najwieksze grupy razem co powoduje silnie obciazenie ukladu wydolnosciowego, ktory w odpowiedzi powinien zareagowac produkcja hormonow anabolicznych.
Strasznie duzo serii na barki - jezeli koniecznie chcesz robic te wszystkie cwiczenia, to przy cwiczeniach izlowanych rob jedna serie - spokojnie wystarczy.. to samo przy pozostalych cwiczeniach - jezeli koniecznie chcesz, to przy pierwszym ccwiczeniu rob te 2 serie, w drugim sadze ze jest juz zbedna.
Pomysl tez nad tym, aby trenowac najwieksze grupy najpierw (czyli nogi, plecy - klatka).

To na tyle - reasumujac - eksperymentuj :)


bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za info. Myślałam i wymyśliłam tak: drugi dzień zostawię ale zgodnie z sugestią zmienię kolejność na nogi-plecy-klatka. Jeżeli chodzi o barki, czy jeżeli zrezygnuję z wyciskania samo odwodzenie wystarczy? I gdybym zmniejszyła ilość serii do jednej jak robić rozgrzewkę - do upadku czy na ilość powtórzeń? Jeszcze pytanko jak długo mogę się tego planu trzymać, czy mam go zmienić czy mogę całe wakacje tak jechać?

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To juz raczej zrezygnuj z wznosow niz z wyciskania.
Rozgrzewke nie do upadku - robisz ja tak aby rozgrzac miesnie - nawet jezeli bedziesz potrzebowala dwoch serii rozgrzewajacych.
Trzymac sie go tak dlugo,az przestanie przynoscic efekty.


bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiec po dokonaniu poprawek wyszlo cosik takiego:
PONIEDZIAŁEK:
Barki
-wyciskanie sztangielek siedzac 1*10
-odwodzenie ramion na boki w opadzie tulowia w przod 1*10
-odwodzenie ramion na boki stojac 1*10
Biceps
-sztanga prosta stojac 1*10
-młotkowy stojąc 1*10
Triceps
-francuskie wyciskanie w lezeniu 1*10
-francuskie w siedzeniu sztangielka 1*10

CZWARTEK:
Nogi
-martwy ciąg w wersji sumo 1*10
-przysiady 1*10
-lydki (3 serie - palcami na wprost, do wewnątrz i na zewnątrz, każda do upadku)
Plecy
-podciąganie sztangielki w opadzie 1*10
-podciaganie się na drazku 1*ile moge
Klatka
-rozpietki skos 1*10
-plaska lawka wyciskanie 1*10

Plus rozgrzewka do kazdego cwiczenia, plus brzuszki i aeroby. Jezeli bede czula ze nie jestem wystarczajaco rozgrzana to pokombinuje z rozgrzewka juz w trakcie (znaczy sie jak juz program wejdzie w zycie). I bede meldowac czy zyje ;))) Za wszelkie rady dla niedoswiadczonej w temacie dziekuje, jezeli sa jakies jeszcze to z checia wyslucham ;)
I jeszcze jedno, ile powinny trwac powtorzenia, ile powinny trwac przerwy miedzy seriami i ile powtorzen ma byc pomaganych (jezeli ma to miec miejsce)?

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)

Zmieniony przez - Stassi w dniu 01-06-09 21:50:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest ok.
(EW. mozesz kiedys pomyslec o przeniesieniu nog czy plecow na poniedzialek, ale najpierw wyproboj ten)


bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki bst, jeszcze mam pytanko co do dlugosci powtorzen i przerw miedzy seriami. I czy bardzo duza zbrodnia bylaby zamiana dni bo nogi na weekend by mi sie sprawne w wakacje przydawaly ;)))

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To nie ma znaczenia, ukladaj sobie go tak, aby Ci pasowalo i Abys sie dobrze na nim czula. Tam nie ma zadnej magii :)


bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki bst, Twoja pomoc jest nieoceniona ;)) Bede meldowac jak postepy ;))

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
no nie wiem Stassi czy powinnas sie brac za tego HIT'a. Jeszcze za bardzo urosniesz! =))))). taaa... ja z mojej strony dodam tylko tyle ze robie hita 4 tydzien i albo mi sie wydaje albo rosne jak na drozdzach w porownaniu z tym jak robilem zwykle tradycyjne treningi.

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lukx a czy w tej chwili robiac HITa stosujesz jakas suplementacje?

Stassi
Gdyby młodość wiedziała a starość mogła... :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan HIT dla początkującego

Następny temat

HIT- czas trwania treningu, zmęczenie po treningu

WHEY premium