SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT , bieganie, a kondycja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 566 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4434
Witam . Ostatnio powróciłem do swojego biegania 6km , robie to w czasie 24 min prawie zawsze Ostatnio strasznie dużo naczytałem się o treningu interwałowym no i mój pierwszy raz wygladal tak :wychodzie na bierznię i pewny siebie myśle , oni radzili 5 interwalów na poczatrek, a ja jako ze cwicze zrobie 10 , jak sie okazało nie dałem rady zrobiłem 7 interwalów 13 s sprintu / 30 s truchtu . Czułem sie strasznie oslabiony , we łbie az sie kołowało , ale po jakichs 8h czułem sie niespelniony i postanowilem pobiec moja tradycyjna trasą 6 km. Nogi były przemeczone , ale nie wplynelo to engatywnie na czas biegu , bieglo sie nawet przyjemniej - oddech był lepszy .
1 Pytanie konkretnie brzmi czy mogę łączyć
Hiit + bieganie 6km ? Jezeli tak to w jaki sposób mam to robic? Moge w tym samym dniu? Mój cel to głównie kondycja ,kondycja i jeszcze raz kondycja no , ale do hiit przekonalo mnie też to , że niezle mi sie brzuch zaczał formowac od kiedy to wykonuje . moja sylwetka wyglada tak jak zawsze tego pragnalem i nie chcialbym z niego rezygnowac .
2. Tak dodatkowo można wykonywac Hiit 6 dni w tygodniu? jezeli sie nie uprawia innych sportów?
3. oraz Czy moglbym laczyc Hiit + bieganie np 1.5h( tu glownie chodzi zeby wyzyc sie troche , mam strasznie duzo energi i musze sie czyms codziennie katować inaczej mój dzień czuje , że jest stracony)

EDIt: Sogi oczywiscie dla pomocnych.

Zmieniony przez - Libos w dniu 2009-07-05 19:04:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Wzrost wydolności i poprawa kondycji jest zjawiskiem bardzo powolnym, szczególnie jeśli masz dużą masę mięśniową. Osoby posiadające znaczny poziom tkanki tłuszczowej (np. kobiety > 35 % , mężczyźni > 22%) powinny przez pierwsze miesiące bazować na wysiłku tlenowym. Zapewni to adaptację stawów, kości i wiązadeł do przenoszenia dodatkowego obciążenia, z drugiej – przystosowanie układu sercowo-naczyniowego do wysiłku beztlenowego.

Kondycja to: aktualny stan fizjologiczny organizmu podlegający zmianom pod wpływem czynników środowiska zewnętrznego. Wynika ona ze stanu odżywienia i wytrenowania organizmu, a także z zabiegów pielęgnacyjnych. Jest ona cechą nabytą, trzeba na nią samemu zapracować, jest zmienna.
Pozytywny wpływ na kondycję
kondycja jest cechą nabytą,ma poprawne i zbilansowane odżywianie oraz aktywność fizyczna.


Jeżeli brakuje Ci w pożywieniu białka, to zacznij uzupełniać braki odżywką białkową. To samo dotyczy węglowodanów, chociaż te dużo łatwiej 'wyciągnąć' z pożywienia.

Żeby poprawić kondycję:
- na początku: skup się na poprawie wytrzymałości tlenowej (spokojne tempo, dłuższy czas trwania: spacer, jogging, marsz, nordic walking)
- po pewnym czasie, warto zadbać nie tylko o wytrzymałość tlenową, ale i beztlenową
- można wprowadzić interwały jako treningi o zmiennej intensywności
- świetne sprawdzą się treningi typu: tabata, trening obwodowy, kompleksy sztangowe itd.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
już problem na priv rozwiązany ;]

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200
A nie można by też odpowiedzieć tu? Bo mnie akurat to interesuje.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 149 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3779
Jesli Twoim celem jest kondycja, to po prostu zastosuj dobry trening biegowy.

HIIT to nic innego jak jedna z form interwalow. Biegacze stosuja interwaly jako jeden z bodzcow treningowych. Oprocz niego sa znacznie ciezsze bodzce jak np. sila biegowa czy biegi z narastajaca predkoscia. Interwaly stosuje sie w celu poprawy szybkosci i jest to srodek bardziej techniczny, nie kondycyjny. Robienie go codziennie jest bez sensu, tak samo jak robienie codziennie klatki na silowni.

Jak najbardziej mozna (i powinno sie) laczyc interwaly z biegiem ciaglym. Sam trening interwalowy jest za slabym bodzcem na jeden pelny trening. To, co sie wypisuje na forach kulturystycznych, ze HIIT tylko w dni nietrenignowe, to zalecenie dla niezdrowo zmasowanych koksow bez kondycji a nie dla wysportowanych ludzi. Przegladnij programy biegowe - w wiekszosci interwaly sa dodatkiem do biegow ciaglych. Najpopularniejsze laczenie to interwaly na poczatku a potem sredniodystansowy bieg ciagly w drugim zakresie - wyrabia zdolnosc utylizacji kwasu mlekowego (tzw. dlug tlenowy); oraz dlugi bieg w pierwszym zakresie, w ktorego srodku lub na koncu stosuje sie tzw. przebiezki (techniczne interwaly) dla przerwania monotonii.

Oprocz interwalow typu HIIT sprobuj tez interwalow sredniodystansowych - np. 8x400(90%HRmax)/400m(70%HRmax). To jest wyzwanie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push press

Następny temat

Salta itp.

WHEY premium