SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HIIT, długie biegi i inne sporty - jak pogodzić treningi?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć. Nie spotkałam na forum odpowiedzi na moje pytania, więc postanowiłam założyć nowy temat. Na początek coś o mnie: płeć kobieta, wiek 17, wzrost 154 cm, waga 44-43 kg.

Nigdy nic nie trenowałam w klubie, tylko amatorsko. W 2009 w wakacje zaczęłam biegać plan 10-tygodniowy, potem była przerwa do wiosny/lata 2010, kiedy to znowu zaczęłam biegać i tak do listopada 2010 (nie wiem ile biegam km, bo biegam po mieście, w pobliżu nie mam lasu itp). Półtorej roku temu na bodajże 800m (nie wiem jak dokładnie to jest odmierzone, gdyż biegaliśmy 4 okrążenia boiska za szkołą) miałam czas 3:24, a na 100m na bieżni kiepściutkie 15,6 sek (a jeszcze rok wcześniej 16,4 sek, więc poprawiłam się dzięki bieganiu w wakacje 2009 tego planu 10tyg). Nie wiem jak po ostatnich wakacjach bym pobiegła, może szybciej, bo tak jak napisałam też całe wakacje 2010 przebiegałam i aż do listopada trenowałam. Jednak mimo wszystko chciałabym się poprawić na krótkich dystansach oraz na długich.

Czytałam, że ponoć HIIT dobrze wpływa na krótkie, ale mam parę pytań co do niego:
1. Czemu nie można łączyć HIIT z treningiem siłowym? tzn. że jak rano zrobię np. o 10:00 HIIT to nie mogę o 18 poćwiczyć w domu (a6w, pompki, przysiady itp)?
2. Podobno nie wolno robić HIIT na czczo. A więc co najlepiej powinnam zjeść przed treningiem, żeby nie zaszedł proces spalania mięśni? Ćwiczę trochę w domu i nie chciałabym, aby to szło na marne.
3. Jak może wyglądać plan HIIT dla osoby początkującej chcącej poprawić się w sprintach? Jak go połączyć z treningiem, który pomaga polepszyć czas na np. 1000 m? Czy jest sens trenować bieganie np. 3x/tydzień gdzie np. poniedziałek - HIIT, środa - bieg długodystansowy jednostajnym tempem, piątek - HIIT, kolejny poniedziałek - bieg długodystansowy jednostajnym tempem i tak dalej na przemian? Jest to dla mnie ważne, gdyż może będę chciała w przyszłości zdawać testy sprawnościowe na jakąś uczelnię, więc chcę być gotowa na krótkie i długie dystanse.

Będę wdzięczna za wskazówki co do treningu dla polepszenia szczególnie biegów krótkich oraz długich, jednak proszę zwrócić uwagę, że biegam po chodnikach w mieście wśród ludzi, więc na pewno nie będę mogła robić niektórych ćwiczeń...

Ponadto chciałabym też zaznaczyć, że staram się chodzić 1h/tyg na basen, jeżdżę z kolegami kilka razy/tydz. rowerem (2-3h) oraz gram w piłkę/ćwiczę freestyle football na boisku (nie jest to jakieś wyczerpujące,ale kilka razy/tydz.). Ponadto ćwiczę sobie w domu (a6w, pompki, przysiady, wypady, wymachy, rozciąganie szpagaty ok. 1h20min lub niecałe 2h gdy się rozciągam).

Dzięki tym, co dotrwali do końca tego posta i za odpowiedzi
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
poszukaj w www.bieganie.pl tam wszystko jest!

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana dyscypliny

Następny temat

pomoc z planem ;d

WHEY premium