SFD.pl Doping

Dodaj odpowiedź

HCG podczas cyklu?

Wysłana -
Heliodor Cepa


W jakim sensie dokształcić? Nie ma żadnych nowych badań odnośnie chłopów bijących hcg Receptor dla lh i hcg jest jeden. Biorąc takie dawki stężenie będzie ogromne ze względu na dość długi okres t1/2. Hcg jako ligand tak zapcha receptory przy tych dawkach,że potem nie będą one reagowały tak jak powinny na naturalne stężenie lh. Nie bez powodu większość z forumowych koksów jest skazana po pierwszych cyklach na dożywotnie TRT.


W dosłownym sensie dokształcić. Jest wiele badań dotyczących "chłopów bijących hcg".

Choć z drugiej strony stałe bicie małych dawek chyba jest bliższe "ideału" i pewnie zdrowsze:
"W randomizowanym, kontrolowanym placebo badaniu 29 mężczyznom podawano testosteron domięśniowo w dawce 200 mg/tydzień oraz hCG w dawkach 125–500 IU co 2. dzień lub placebo. Wykazano, że wewnątrzjądrowe stężenie testosteronu było obniżone o 94% w grupie placebo, o 25% w grupie otrzymującej 125 IU hCG, o 7% w grupie otrzymującej 250 IU hCG oraz podwyższone o 26% w grupie otrzymującej 250 IU hCG [12]. Tak więc nawet po zastosowaniu suprafizjologicznych dawek testosteronu udało się uzyskać prawidłowe stężenie wewnątrzjądrowego testosteronu po zastosowaniu hCG. Korzyści płynące ze stosowania hCG nie ograniczają się do utrzymania prawidłowego stężenia wewnątrzjądrowego testosteronu, ale hCG również podtrzymuje prawidłową spermatogenezę u pacjentów stosujących substytucyjne leczenie testosteronem. Wykazano, że jednoczasowe stosowanie preparatów testosteronu oraz małych dawek hCG nie wpływało istotnie na spermiogram."


W ogóle w tym artykule jest kilka fajnych rzeczy:
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2773


"Jeżeli pacjent nie planuje potomstwa, to aby utrzymać prawidłową wielkość jąder, należy do terapii testosteronem dodać hCG w dawce 1500 IU tygodniowo. Alternatywą jest cykliczne podawanie testosteronu przez 6 miesięcy, a następnie przerwanie terapii na 4 tygodnie i podawanie hCG w dawce 3000 IU co 2. dzień.
Jeżeli mężczyzna chce utrzymać płodność, konieczne jest wykonanie badania nasienia przed wdrożeniem leczenia testosteronem, a następnie omówienie planu postępowania:
Jeżeli pacjent planuje ojcostwo w ciągu następnych 6 miesięcy, należy odstawić leczenie testosteronem i rozpocząć podawanie hCG w dawce 3000 IU co 2. dzień oraz klomifenu 25 mg/dobę i powtarzać badanie nasienia co 2 miesiące. Jeżeli parametry nasienia pozostają suboptymalne i stężenie FSH jest nadal zahamowane, należy dodać do leczenia gonadotropinę menopauzalną hMG (FSH) w dawce 75 IU co 2. dzień.
Jeżeli pacjent planuje ojcostwo za 6–12 miesięcy, można kontynuować leczenie testosteronem łącznie z 500 IU hCG co 2. dzień oraz klomifenem 25 mg/dobę.
Jeżeli pacjent planuje ojcostwo za więcej niż 12 miesięcy, należy przerywać leczenie testosteronem co 6 miesięcy i przez 4 tygodnie podawać 3000 IU hCG co 2. dzień."


Zmieniony przez - fotograf w dniu 2018-03-09 13:18:59
Wysłana -
Co to ma wspólnego z osobami tutaj przebywającymi, które stosują dawki kilkukrotnie większe?
Wysłana -
Heliodor Cepa
Co to ma wspólnego z osobami tutaj przebywającymi, które stosują dawki kilkukrotnie większe?


Nie polemizuję z tobą, tobie napisałem tylko, że tak - są badania "chłopów bijących hcg".

A reszta to jest dalsza część rozmowy na temat tego czy lepiej bić stale małe dawki czy raz na miesiąc 5000. Ja się skłaniam ku temu czytając artykuły medyczne, że lepiej często mniejsze. To, że w leczeniu niepłodności albo w odbloku lekarze stosują 5000 na raz (a stosują faktycznie) jak lodzianin pisze nie znaczy, że należy tak bić będąc na cyklu.

Wychodzi na to z tego artykułu, że najkorzystniej jest bić 250mg co drugi dzień lub 1500mg raz w tygodniu jeśli chcemy żeby jajka cały czas były w formie.


Zmieniony przez - fotograf w dniu 2018-03-09 13:50:51
Wysłana -
wielkie dzieki! bede bic 250j 2x w tygodniu
Wysłana -
Czy moze wywalic mi estro przez bicie hcg 250j e3d? Bedzie koniecznie branie symexu?
Wysłana -
Prędzej podbije z tego propa niz z hcg. Czy będziesz go potrzebował to kwestia indywidualna.
Strona 3 z 3
Dodaj odpowiedź