SFD.pl Doping

Dodaj odpowiedź

HCG (art)

Wysłana -
Widze że czasami pojawiają się pytania o HCG więc się może przyda. Z bodybuilding by BigCat

HCG

Ludzka gonadtropina kosmówkowa jest dość dziwnym hormonem. Występuje tylko w łożysku ciężarnej kobiety. Jest praktycznie bezużyteczny dla kobiet [autor chyba nie wiedział że bierze ona udział w podtrzymywaniu wzrostu rozwijającego się płodu], ale ma wiele interesujących właściwości dla mężczyzn. Może naśladować działanie hormonu luteinizującego (LH). LH jest hormonem przysadki mózgowej którego celem jest zmuszanie jąder do produkcji testosteronu. Gospodarka hormonalna człowieka opiera się na zjawisku sprzężenia zwrotnego co oznacze że jeżeli pojawi sie zbyt wiele hormonów (jak na przykład SAA) mózg dostaje informacje żeby zmniejszyć produkcje LH. Podczas długich cykli, kiedy poziom naturalnego testosteronu jest na długo bardzo obniżony, możemy zaobserwować kurczenie się jąder, co jest logicznym skutkiem ich nieużywania. Poprzez podawanie środków naśladujących działanie LH, możemy przywrócić funkcjionowanie jąder i odzyskać ich dawny rozmiar. Do tego właśnie używa się HCG.

Ponieważ w pewien sposób wpływa na zwiększenie poziomu testosteronu w organiźmie, można doszukać się pewnych właściwości wspomagających wysiłek, ale nie są one na tyle duże aby warte były uwagi. Skutki uboczne towarzyszące używaniu HCG (zazwyczaj androgeniczne, np.: trądzik), mała efektywność, cena porównywalna z o wiele skuteczniejszymi sterydami, wszystko to sprawia że HCG raczej nie jest używane w tym celu. Co więcej można wpaść na testach przed zawodami. Ale dla większości ludzi zajmujących się dopingiem na poważnie HCG jest nieocenionym środkiem. Ponieważ powoduje powrót jąder do dawnych rozmiarów może także mieć wpływ na wznowienie produkcji naturalnego testosteronu, ponieważ pierwsze naturalne sygnały (LH) skutkują natychmiastowym wyrzutem większej ilości testosteronu do organizmu. A przecierz odbudowanie naturalnej produkcji testa jest niezbędne jeśli chcemy utrzymać masę którą wypracowaliśmy na cyklu. W przeciwnym przypadku bardzo szybko wrócimy do przedcyklowych rozmiarów.

Minusem jest to że samo HCG także obniża poziom naturalnego testosteronu. Dzieje się tak ponieważ zastępuje ono LH. LH nie jest jednak pierwszym ogniwem w łańcuchu, ono samo powstaje w przysadce pod wpływem GnRH (Gonadotropin releasing hormone - hormon uwalniania gonadtropiny) który wydzielany jest w przysadce. A ponieważ środek naśladujący LH dostarczany jest z zewnątrz, w wyniku mechanizmu sprzężenia zwrotnego do przysadki wysyłany jest sygnał aby zaprzestała produkcji GnRH, w wyniku czego naturalne LH nie jest produkowane. Właśnie dlatego HCG używane jest zawsze z antagonistą receptorów estrogenowych, Clomid'em lub Nolvadex'em. Kiedy poziom androgenów w organiźmie spada, antagonisata zredukuje reakcje estrogenową co doprowadzi do niedoboru hormonów i da sygnał przysadce do produkcji GnRH. Kiedy tak się stanie, po terapii HCG, jądra wróciły już do naturalnych rozmiarów i zaraz potem produkcja naturalnego testosteronu powinna wrócić do normy. Bardzo ważne jest aby zawsze pamiętać że mimo że HCG jest niezbędne po długich cyklach , nie powinno być używane bez Clomid'u bądź Nolvadex'u. Co więcej terapia HCG powinna skończyć się na dwa tygodnie przed końcem terapi Clomid'em/Nolvadex'em. W przeciwnym przypadku dojdzie do zachamowania produkcji naturalnego testosteronu.

Warto także zapamiętać że zbyt długie używanie HCG bądź używanie go w zbyt dużych dawkach może zobojętnić jądra na działanie LH i zabawa zaczyna się od nowa. Ogólnie oznaczałoby to że wyrzuciłeś pieniądze w błoto. Skutki uboczne jakich możemy spodziewać się przyjmując HCG to trądzik, wypadanie włosów oraz problemy z prostatą. Jednak w większości przypadków środek ten przyjmowany jest przez 3 - 4 tygodni, więc ryzyko ich pojawienia się jest bardzo znikome. Podwyższeniu ulegnie także poziom estrogenu, ale ponieważ używany jednocześnie jest Clomid/Nolva nie powinno stanowić to problemu. HCG powoduje także wzrost ciśnienia.

Łączenie i dawki

Zazwyczaj stosuje się HCG po długim cyklu, 8 tygodni lub więcej. Zauważ że większość porządnych cykli trwa 8 lub więcej tygodni, rzecz w tym że niektórzy początkujący boją się igieł i marnują czas na sterydy przyjmowane doustnie, a w tym przypadku długość cyklu nie przekracza 6 - 7 tygodni. Jednak nawet wtedy HCG może być użyteczne, ale zazwyczaj proces kurczenia się jąder nie zaszedł tak daleko żeby było to niezbędne. Ogólnie powinieneś stosować HCG przez 3 tygodnie co da łącznie ok 4 strzałów. Jeden co 5 - 6 dni. Zacznij od 3000 IU gdzieś w ostatnim tygodniu twojego cyklu SAA, 5 dni później kolejne 3000 IU, następnie zjedź do 1500 IU po następnych 5 dniach i ostatni zastrzy 1500 IU po kolejnych 6. Gdzieś w okolicach drugiego bądź trzeciego strzau powinieneś zacząć terapię z Clomid'em/Nolvadex'em która powinna trwać 4 - 5 tygodni.

W żadnym przypadku, powtórze to jeszcze raz bo jest to bardzo ważne, HCG nie powinno być przyjmowane przez zbyt długi okres czasu, bądź w zbyt dużych dawkach, i zawsze powinno być łączone z Clomd'em bądź Nolvadex'em. Użycie Clomid'u/Nolvadex'u powinno być kontynuowane przez przynajmniej 2 tygodnie po zakończeniu terapi HCG.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Dobry Art.
ps. korzystasz z english translator'a
Soga juz kiedyś dawałem
Wysłana -
Po raz kolejny: nie, nie korzystam z translatora.
Wysłana -
Inko wrzuć tu jakiś text to zobaczysz jak Ci przetłumaczy (nic nie bedziesz wiedział)


www.translate.pl 
Wysłana -
czesc ile masz lat jak masz na imie?
Tłumaczenie:

You have lat (summer; year) what czesc how have you on imie?
Wysłana -
mam na imię Stefan, mam 100 lat
On name mum < beguile > < have > Stefan, lat (summer; year) beguile 100
Wysłana -
"Ogólnie powinieneś stosować HCG przez 3 tygodnie co da łącznie ok 4 strzałów. Jeden co 5 - 6 dni. Zacznij od 3000 IU gdzieś w ostatnim tygodniu twojego cyklu SAA, 5 dni później kolejne 3000 IU, następnie zjedź do 1500 IU po następnych 5 dniach i ostatni zastrzy 1500 IU po kolejnych 6. Gdzieś w okolicach drugiego bądź trzeciego strzau powinieneś zacząć terapię z Clomid'em/Nolvadex'em która powinna trwać 4 - 5 tygodni."

- tego mozna by sie czepic i sporo dyskutowac, szczegolnie tyczy sie to ostatniego zdania
Wysłana -
Usunięty przez decadeuko za naruszenie Pkt 4 regulaminu forum.
Wysłana -
DD możesz szerzej??
Wysłana -
Tez troche sprzecznosci widze w tym arcie Kazama...bo czytalem troche inne opinie na temat brania itd...ale i tak dobrze ze cos nowego
Wysłana -
Tłumaczenie:

Tam jest dziwny *hormone* ludzki dostateczna ilość (dostateczny; dostatecznie) *HCG* *gonadtropina* *kosm*ó*wkowa*. To bierze (przedsiębierze) pozycję (podpórka) w () tylko *weighty* (brzemienny ) kobieta ł*o*ż*ysku*. Prawdopodobnie, to jest faktycznie bezużyteczne nie poznają dla kobiet [ autor co (żeby; który) ona (to ) bierze (przedsiębierze) udział (udział (norma) ) w podtrzymywaniu przyrostu wartości (wzrost ) *fetus* (produkować (produkcja) ) rozwijający (opracowujący; opracowanie) (rozwijany ) ], ale wiele interesująca właściwość ma dla ludzi. Działanie *hormone* może *imitate* ( ) *luteinizuj*ą*cego* *LH*. Zmuszenie rdzenia jest *hormone* dla produkcji mózg (mózgowy) który (kto (który) ) cel jest *LH* *przysadki* *testosteronu*. Który jest osadzany na gospodarce (ekonomia) zjawiska *hormonal* osoba zwrotny *sprz*ęż*enia* *oznacze* co (żeby; który) jeżeli wiele (wielka ilość; dużo) *hormones* będzie zjawiać się (wydawać się) zbyt < rynek (rynkowy; popyt) > ( *sie* co do przykładu, dostaje informacji ) mózg (mózgowy) *SAA* co (żeby; który) (po to, żeby ) zmniejszać (zmniejszenie) (zmniejszają ) produkcja *LH*. Podczas długich cykli (rower), kiedy naturalny poziom (horyzont ) jest obniżany na długi bardzo *testosteronu*, możemy obserwować (przestrzegać) cofanie rdzeni, który jest logiczny wynik ich *unusage*. Przez jedzenie centrum (środki ) *imitating* działanie *LH*, możemy przywracać rdzeń *funkcjionowanie* i odzyskują & (oni) stary rozmiar. To jest używane dla tego dokładnie *HCG*.
Strona 1 z 6
Dodaj odpowiedź