SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Guzek w lewym jądrze, NFZ

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
Witam, od paru dni nasila mi się ból w lewym jądrze i czasami dokucza mi pachwina. Dzisiaj zacząłem "macać" to lewe jądro i znalazłem tam jakby mały, okrągły guzek (taka kuleczka). Strasznie boję się, że to raczycho, tyle marzeń jeszcze do zrealizowania...
Chcę jutro iść niezwłocznie do urologa. Jednak mam problem. Nigdy nie korzystałem z państwowej służby zdrowia. Jestem spłukany i nie jestem w stanie pójść prywatnie. Lekarza rodzinnego mam zbyt daleko. Jestem ubezpieczony, jednak nie mam żadnego potwierdzenia, bo to od pracy rodzica.
Czytałem w internecie, że potrzebne jest skierowanie.

Jak mogę sobie poradzić? Czy jakbym poszedł do lekarza pierwszego kontaktu w jakiejś przychodni innej, to muszę od razu zmieniać przychodnię? (wolałbym tego uniknąć) Czy "od tak" wypisałby mi skierowanie? Czy jakbym poszedł prywatnie, to ile by mnie to wyniosło?
Pomocy...


Zmieniony przez - tomuch123 w dniu 2017-11-28 17:34:20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Musisz się udać do swojego lek POZ po skierowanie do specjalisty. W systemie wyjdzie czy masz ubezp czy też nie, sprawdzą to przy rejestracji.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jeśli się np uczysz poza miejscem zamieszkania i daleko masz do niego to bez problemu powinni Cię przyjąć do lekarza pierwszego kontaktu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
z tego co się ostatnio dowiedziałem, to nie można skorzystać z usług innego lekarz poz na terenie tego samego województwa - czy jest tak naprawdę, nie wiem.
z nagłym przypadkiem w większości przyjmą w każdej placówce, pytanie czy uznają ciebie za taki przypadek. Tak czy siak, proś o skierowanie do specjalisty w trybie pilnym. Poczekasz i tak z ~miesiąc. Nie musi to być nic poważnego, ale może i zawsze warto sprawdzić.

Koszt prywatnej wizyty pewnie coś w okolicach ~120 zł w górę.



Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-11-28 19:53:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Na sor można pójść wszędzie odfajkować 1/4doby i ostatecznie przyjmie i usg zrobi lekarz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Generalnie ze świadczeń można korzystać wszędzie gdzie jest kontrakt z NFZem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Rozporządzenie chyba poszło w PL żę brak ubezp nie dyskwalifikuje z obsługi.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
Aż miesiąc czekania? Z możliwym nowotworem albo innym świństwem mam tyle czasu chodzić? Chyba niestety zainwestuję prywatnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
i to jak trafisz na lekarza, który ci wystawi skierowanie w trybie pilnym chociaż z tym raczej z reguły tragedii nie ma


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-11-28 23:52:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21741 Napisanych postów 71296 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575812
Taaaa, dla niego to hooooj laske... P + pieczątka, później tylko do gabientu po termin u lek.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

puls a kawa

WHEY premium