SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Guru-Gineko

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2786

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 45 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2143
Guru mam od kilku lat problem z ginekomastia, nigdy nie zazywalwem sterydow, moze zapalilem kilka razy trawke, myslalem, ze samo przejdzie ale sie pomylilem. postanowilem sie wybrac do lekarza on z koleii wyslal mnie na badania, pojawilem sie u niego tydzien pozniej z wynikami: estradiol 67,89 stwierdzil ze moze byc to spowodowane nadwaga 2 kg(Wydalo mi sie to absurdalne!!!), no dobra niech mu bedzie to on w koncu jest po medycynie, zapytalem sie go czy mozliwe jest usuniecie tego operacyjnie, bo czytalem, slyszalem cos takiego, on na to ze nie slyszal o czyms takim, mam pojawic sie za miesiac jak zzuce te 2 kg, "powinno byc lepiej" , nie moglem juz sluchac typa. Stwierdzilem ze wybiore sie do chirurga, zeby mnie zoperowal, mam takie pytanie ile w przyblizeniu taka operacja moze kosztowac, i czy wiesz moze gdzie moge znalezc na terenie 3-miasta dobrego sprawdzonego chirurga, ktory zajalby sie ta sprawa, jest to dlamnie bardzo wazne. Z GORY GURU DIEKUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A ja rosne i rosne!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na forum znajdziesz setki odpowiedzi na to pytanie. Ja sam odpowiadałem juz kilkakrotnie.
Po pierwsze - nie wiem nawet ile masz lat, bo nie ma Twojego profilu klubowego. Po drugie - gdzie Cię niesie do zabiegu operacyjnego - to zdążysz zrobić. Po trzecie - ginekomastia jest częstą składową procesu dojrzewania i bardzo często ustępuje samoistnie. Po czwarte - są jeszcze maści.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Człowieku operacja to jest ostateczność. Rozmawiałem ostatnio z chirurgiem plastykiem i powiedział mi, że mogą zostać blizny na całe życie. Wszystko zależy od tego, jak się będzie goić. Blizny mogą być małe i pratycznie nie widoczne ale też mogą być duże. Tak więc zanim zdecydujesz się na taki zabieg porozmawiaj z chirurgiem i zastanów się czy warto. A poza tym jeśli ginekomastia związana jest z dojrzewaniem to można ją ponoć wyleczyć bezoperacyjnie. Guru mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie:
Czy można wyleczyć gienkomastię (cały czas mówię o tej związanej z dojrzewaniem) Nolvadexem ?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sam oceń, czy pomysł leczenia Nolvadexen jest najlepszy.
Czas jest skuteczniejszy w wielu przypadkach.

Nolvadex® (tamoksyfen) jest interesującym przykładem leku, który odniósł wielki sukces w dziedzinie innej niż początkowo planowano. Związek zsyntetyzowany w 1963 roku przez Artura Walpole'a miał być lekiem antykoncepcyjnym. Zastosowany u szczurów paradoksalnie wywoływał efekt przeciwny do zamierzonego. Artur Walpole zmarł zanim określono znaczenie tamoksyfenu w leczeniu raka piersi.
Nolvadex® zarejestrowano w Wielkiej Brytanii w 1973 roku i w Stanach Zjednoczonych w 1977 początkowo jako lek do stosowania u pacjentów z zaawansowanym, przerzutowym rakiem piersi. Obecnie jego miejsce w tym wskazaniu zajmują nowej generacji inhibitory aromatazy (np. Arimidex®).
W miarę upływu czasu wskazania do jego stosowania zostały rozszerzone. W latach 1975-1982 rozpoczęto dziewiętnaście wieloośrodkowych badań oceniających przydatność tamoksyfenu w leczeniu uzupełniającym po leczeniu operacyj-nym. Badania te wykazały, że Nolvadex® w leczeniu uzupełniającym wydłuża czas do nawrotu choroby. W opublikowanej w 1992 roku metaanalizie podsumowującej badania obejmujące 30000 kobiet stwierdzono, że uzupełniające tym preparatem powoduje obniżenie rocznego względnego ryzyka nawrotu choroby o 25 % a ryzyka zgonu z powodu raka piersi o 16 %.
Nolvadex® stosowany w leczeniu uzupełniającym u chorych z rakiem piersi powoduje zmniejszenie liczby raków drugiej piersi o 35 %. Rezygnacja z leczenia tamoksyfenem z powodu działań niepożądanych występuje u około 5% leczonych.
Powodem rezygnacji z leczenia może być obawa przed zwiększonym ryzykiem raka błony śluzowej trzonu macicy. Po raz pierwszy uwagę na to zagrożenie zwrócił Killackey w 1985 roku. Od tego czasu pojawiło się wiele podobnych doniesień opisujących przypadki raka endometrium u pacjentek z rakiem piersi leczonych tamoksyfenem. W badaniu B 14, prowadzonym przez National Surgical Adjuvant Breast and Bowel Project (NSABP), ryzyko raka endometrium określono dla kobiet leczonych tamoksyfenem przez co najmniej 5 lat jako 1,2 dodatkowych zachorowań na 1000 leczonych.
W 1986 roku Powels i wsp. rozpoczęli w Royal Marsden Hospital badanie pilotowe, które polegało na podawaniu tamoksyfenu zdrowym kobietom ze zwiększonym ryzykiem raka piersi. Doświadczenie to zainicjowało duże, randomizowane narodowe badania, które rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.
W badaniach prowadzonych przez NSABP w Stanach Zjednoczonych wzięło udział 13 388 kobiet ze zwiększonym ryzykiem raka piersi. Badania prowadzone były metodą podwójnie ślepej próby. W grupie leczonej tamoksyfenem stwierdzono 49 % zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka piersi. W grupie tej stwierdzono 89 przypadków raka piersi, a w grupie otrzymującej placebo - 175. Jednak u chorych otrzymujących tamoksyfen stwierdzono 2,5 razy większe ryzyko wystąpienia raka trzonu macicy (33 przypadki na 14 w grupie stosującej placebo). Zwiększone ryzyko występowało przede wszystkim u kobiet w wieku powyżej 50 lat.
Tyle firma o Nolvadexie.
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trudno mi jest oceniać decyzję lekarza endokrynologa. Jeśli mi to przepisał to myślę, że warto spróbować. Tak jak wcześniej wpsominałem, że na zabieg chirurgiczny zdecyduję się w ostateczności. Ciągle powtarzasz, że ginekomastia najprawdopodobniej sama z czasem zniknie. Ale moja cierpliwość już się wyczerpała. Postanowiłem coś z tym zrobić i jestem od kilku miesięcy pod opieką endokrynologa, który bardzo stara się mi pomóc. Chciałem tylko poznać Guru twoje zdanie na temat leczenia Nolvadexem.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1067 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 60807
maks_01 jaka dawke ci przepisal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
20 mg na dobę czyli jedna tabletka.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1067 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 60807
maks_01 jak zakonczysz kuracje napisz jak dlugo trwala i jakie efekty. bede wdzieczny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GURU-CZYŻBYM BYŁ W CIĄŻY???

Następny temat

Trzecie jądro? A może narośl?

WHEY premium