SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gryf 213cm

temat działu:

Recenzje sprzętu Marbo Sport

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 4017 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33049
Pragnę przedstawić recenzję gryfu który zakupiłem jakieś 2,5 roku temu. Za cenę 90zł dostałem gryf 213cm + 4zaciski sprężynowe
Dane techniczne gryfu:
-Długość 213cm
-Waga 11kg
-Fi 28mm
-Długość miejsca na obciążenie 38,5cm
-Wykonany ze stali wzmacnianej

Na sztandze 220kg









Filmik przedstawiający mój test wytrzymałości gryfu



Nie nakładałem na niego więcej obciążenia gdyż ograniczało mnie miejsce na sztandze. Uważam że wytrzymałość gryfu jest bardzo dobra biorąc pod uwagę dosyć niską cenę sztangi.

Gryf Bardzo dobrze dopasowany jest do obciążenia MARBO SPORT
Posiadam 4x10kg, 8x5kg i każdy krążek ma idealny luz aby bez problemu nałożyć obciążenie.
Przykładowa fotka z 5kg krążkiem




Sztanga posiada ryflowaną część chwytną która zapobiega przed ślizganiem się dłoni.

Gryf po dłuższym użytkowaniu brudzi się.
Na zdjęciu bardzo dobrze widać miejsce w którym chwytam sztangę.



Mi zabrudzenie nie przeszkadza bo uważam że sprzęt ma spełniać swoje zadanie a nie ładnie wyglądać.

Na koniec ocenie zaciski
Z racji tego że gryf był kupowany 2,5roku temu to zaciski są jeszcze starego typu.




Film przedstawiający test zacisków




Nie wiem czy w wyniku 2,5 letniego użytkowania zacisków czy przez to że jest to stary typ. Zaciski nie wytrzymują 50kg. Uważam że wytrzymalsze zaciski nie są konieczne przy gryfie prostym lub łamanym natomiast w hantlach powinny być stosowane mocniejsze gdyż może nam się zsunąć krążek np przy wykonywaniu młotków. Ale tego nie mogę ocenić gdyż nie posiadam hantli firmy MARBO SPORT.

Plusy:
+ Wytrzymałość
+ Fi 28mm
+ 213cm
+ 11kg
+ 5letnia gwarancja
+ Niska cena

Minusy:
- Słabe zaciski
- Gryf
po dłuższym użytkowaniu brudzi się i trudno to wyczyścić

Gryf starałem się oceniać obiektywnie.
Jak widać sztanga ma znacznie więcej zalet niż wad. Myślę że przez 2,5roku zdążyłem go dosyć dobrze przetestować
Uważam że gryf jest wart polecenia ze względu na niską cenę w stosunku do jakości
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 762 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15813
tak jeśli to twój gryf i ty sam na nim ćwiczysz ale jak w moim przypadku na osiedlowej siłce to tak nie da rady

................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2209 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9570
W tym momencie mamy nowe zaciski, z grubszego pręta - dużo bardziej wytrzymalsze.
Jeśli prześlesz mi adres na maila, chętnie prześlę Ci 2 sztuki do przetestowania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 4017 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33049
MS-Michal Adres poszedł na maila :) Chętnie przetestuje nowe zaciski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Witam mi rowniez chodzi po glowie ta sztanga.
Mam pytanie czy dostales te nowe zaciski:
http://www.allegro.pl/item1095017982_marbo_zacisk_ze_sruba_kluczykiem_na_gryf_new.html

jak sie one sprawuja?????

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 4017 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33049
Jeszcze nie, dalej na nie czekam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
ok rozumiem

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 705 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17870
krawat jeżeli chodzi ci o te zaciski co dałes link to polecam w 100% załozyłem na jeden koniec sztangi 50kg więcej się na sztandze nie mieciło bo nie mam największe krązki tylko 5kg. I nawet nie drgnęło. Działają one na zasadzie że im mocniej je dokręcisz tym więcej wytrzymają. A na pewno wytrzymają dużo... A co do tych sprężyn to mi 20 kg już się stacza jak wezme gryf na pion.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Ok dzieki dzis juz zamowilem :)

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 705 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17870
Ja gryfy dostałem jakiś tydzień temu i jestem bardzo zadowolony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
ok

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Mam już ten gryf i zaciski na kluczyk.

Mam kilka uwag co do tego sprzetu:

- ryflowanie jest za blisko koncow sztangi, musial bym miec zasieg ramion jak amerykanski baseballista zeby dobrze złapac sztange. Teraz musze trzymac za te gładkie co konczy sie odciskami.

- zaciski - jakos nie moge ich dokrecic, to wina tego ze krazki sa plaskie i nie daje rade do konca dokrecic kluczyka.

>>> Maszeruj albo giń <<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek Marbo 150cm/45cm 40kg - Recenzja

Następny temat

RECENZJA SPRZĘTU Semi-pro, Professional, Weight & Accessories by Moozyk

Wiecej