SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Grubasek prosi o pomoc.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3208

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 148
Witam, mam 20 lat. Jestem ulańcem, kupiłem karnet na siłownię i coś tam ćwiczę, ale zupełnie nie mam pojęcia jak ćwiczyć.

Mam 188cm wzrostu, ważę 102kg, ale to nic najgorsze jest, to że mam "cyce" jak baba, bo inaczej się tego nazwać nie da. Czytam trochę w internecie co i jak robić, ale to jak by wrzucić rybkę z akwarium do oceanu, nie potrafię sam wywnioskować co jest dobre, a co jest tylko beznadziejnym wymysłem. Chciałbym schudnąć z 10-15kg i później narobić mięśni.

Chciałem zapytać jak mam ćwiczyć? Jak jeść? Dodam, że siły nie mam ani trochę przykładowo wyciskanie sztangi na ławce robię przy ciężarze 30kg(sztanga 20kg + dwa krążki 5kg) na ostatniej serii 4 razy, nie ma mowy, żebym się podciągnął czy coś w tym stylu.

Znalazłby się ktoś chętny do napisania mi jak mam ćwiczyć? Byłbym baardzo wdzięczny, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
TomQ-MAG


czyli rozumiem, ze rozne osoby, charakteryzują inne procesy biochemiczne zachodzące w organizmie%)


Juz wyjasniam, zle to opisalem.
BCAA zalecane jest po to aby nie spalac miesni. Ktore to spalanie jak Ronnie napisal latwe nie jest. Ktos kto ma dodatni bilans kaloryczny nie ma szans na palenie miesni czy biega na czczo czy nie.
Ale...
Ktos kto siedzi juz 20 tydzien na sporej redukcji, ma mocno uszczuplone zasoby glikogenu i jeszcze chce biegac na czczo (albo robic trening silowy/interwaly/crossfit - cokolwiek), ma szanse na spalenie jakiejs czesci swojej muskulatury.
I w tym momencie wkracza BCAA, ktore zostanie wykorzystane jako paliwo, dzieki czemu miesnie pozostana nienaruszone.

Aczkolwiek nalezaloby rozpatrzyc jeszcze indywidualne predyspozycje do wzrostu/rozpadu tkanki miesniowej.

BCAA to tylko 4 aminokwasy, co prawda musza byc dostarczone z zewnatrz, jednak organizm i tak w procesie trawienia wybierze to co jest mu w danej chwili najbardziej potrzebne, bez wzgledu na to czy wypije sie bcaa, wpc czy zje czekolade.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Przykładowe plany znajdziesz w temacie pierwszy rok treningów. Diety raczej Ci nikt nie ułoży za darmo , możemy jedynie nakierować. Ale ona jest niezbędna by pozbyć się nadmiaru tłuszczu.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 148
Kurrww. No nie mogę zapieprzak miesiąc czasu, katuje się na treningach, nawalam martwy, siady, jakieś wiosłowania, wyciskania, cardio po treningu, jem zdrowe i nie przetwarzane jadełko kcal w granicy 2.900, a schudłem do 100, wróciłem do 103 i teraz stoje na 102, co to w ogóle za cyrk? :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 272 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1451
Żeby chudnac musi byc deficyt kaloryczny. Tutaj oblicz swoje zapotrzebowanie **************************porady-trenerow/zapotrzebowanie-kaloryczne-wyliczenie i wrzuc z 500 kcal deficytu (500 mniej niz wyjdzie ci z wzoru). Prawdopodobnie jestes mezo albo endomorfikiem (to ci do wzoru bd potrzebne). Ja bylem na deficycie 1000kcal i schudlem 24kg w pol roku, ale ogolnie tak sie nie robi, mac robi sie 500. To jest to co ja moge dodac od siebie, ale nie bierz tego jako jakis dekalog bo nie mam duzego stazu :) powodzonka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Widocznie Ci się wydaje że jest ok, rozpisz trening i pokaż jak się odżywiasz https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html

Kolejna sprawa to stan zdrowia, problemy hormonalne mogą powodować problemy z redukcją

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
Fatmanmeh
Kurrww. No nie mogę zapieprzak miesiąc czasu, katuje się na treningach, nawalam martwy, siady, jakieś wiosłowania, wyciskania, cardio po treningu, jem zdrowe i nie przetwarzane jadełko kcal w granicy 2.900, a schudłem do 100, wróciłem do 103 i teraz stoje na 102, co to w ogóle za cyrk? :(

to nie CYRK to BODY
a ONO jest cwansze niz Ci sie wydaje ! katujesz je, dajesz dobrze zjesc , miesniaki rosna , itd.... a obwody KOLEGA sprawdzal ? moze rosnie tu i tam
waga to nie wszystko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 148
Przykład dzisiejszego jedzenia, na godziny to tak średnio patrzcie bo nie pamiętam dokładnie o jakich godzinach jadłem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 148
Przykład dzisiejszego treningu. Obciążenie na wyciągach może być nie dokładne, bo nie wiem ile ważą bloczki dokładnie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 148
Szczerze co do obwodów nie sprawdzałem, ale mam wrażenie, że sylwetka się poprawiła. Tylko, że nie wiem czy serio się poprawiła czy chcę widzieć, że się poprawiła

Kromka chleba razowego chyba nie ma 50g nie? ????

Jeszcze dzisiaj będę coś jadł (pracuję na nocne zmiany) także jeszcze trochę kcal wpadnie.


Zmieniony przez - Fatmanmeh w dniu 2017-09-28 22:54:50

Zmieniony przez - Fatmanmeh w dniu 2017-09-28 23:08:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Mierzyłes obwód pasa przed rozpoczęciem diety? Ile było a ile jest teraz ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 148
Nie sprawdzałem :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW czy dodawać tył barków i szrugsy

Następny temat

Kondycja

WHEY premium