SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GruBacha redukuje. Proszę o pomoc.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21534

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 74 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15811
Witam.
Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od ankiety

WIEK: 27
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: od ok. pół roku nie ćwiczę. Wcześniej była różna aktywność: treningi siłowe, rower, fitness, bieganie ale na zasadzie 2-3 miesiące regularnych ćwiczeń potem 2-3 miesiące przerwy i tak w kółko już od kilku lat….

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: waga zepsuta - jak waga stoi na dywanie pokazuje 80kg a jak na płytkach to 95 ale raczej ta 2 jest bliższa prawdy
WZROST: 170
OBWÓD RAMIENIA: 34
OBWÓD ŁYDKI: 42
OBWÓD UDA: 62
OBWÓD BIODER: 123
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 95
OBWÓD TALI: 84
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 86

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Redukcja zbędnego balastu
Poprawa samopoczucia
Lepsza kondycja

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: -
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: -
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: Ostatnio czuję się dość słabo, ciągle śpiąca, zmęczona.. po części to na pewno wina złego odżywiania i braku aktywności ale w planach są badania- morfologia, hormony itp.
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: W tej chwili żadnych.
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) : Nigdy nie stosowałam jakiś konkretnych diet, nie robiłam głodówek ( za bardzo lubię jeść ) Na forum trafiłam kilka lat temu i starałam się jeść zgodnie z wskazówkami które tutaj znalazłam, ale tak jak z treningiem potrafiłam się trzymać jakieś 2-3 miesiące a potem wracałam do diety typowego Kowalskiego a kg pojawiały się z nadwyżką. Przez ostatnie pół roku praktycznie nie trzymałam się diety.. brak śniadań nadrabiałam w ciągu dnia bułkami, słodyczami a po powrocie z pracy oczywiście domowe obiadki.. przez ten okres przybrałam pewnie z ponad 10 kg.. zapuściłam się totalnie nigdy tak źle jeszcze nie wyglądałam…

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE:
Dopiero od paru dni staram się na nowo liczyć miskę, jeszcze układam i eksperymentuję.
Chciałam przyjąć na początek 1800 kcal
120g białka, tłuszcze 70g , reszta węgle wychodzi 170g.
Przykład jadłospisu:

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Na razie trudno określić bo to parę dni ale już i tak samopoczucie się troszkę poprawiło.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: Jeśli się uda to od kwietnia siłownia a jak nie to w domu mam trochę obciążenia.

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING. Nie wygląda bo go jeszcze nie ma . Ale chcę znowu zacząć ćwiczyć siłowo. Ułożyłam sobie plan na podstawie innych tutaj znalezionych. Trening 3x w tygodniu na początek. Jeśli nie wypali z siłownia albo jak nie będę mogła czasami pójść to chciałabym mieć zamienne ćwiczenia- umieściłam je w nawiasach.
A.
1. Przysiad z hantlem 4x12
2.Wyciskanie hantli stojąc 3x12
3. Wznosy bioder 3 x 12
4. Ściąganie drążka do klatki 3x12 ( lub w domu plank ?)
5. Wiosło sztangą 3x12

B.
1.MC 4x12
2. Wyciskanie siedząc 3x12
3. Wykroki 3x12
4. Wiosło sztangielką 3x12
5. Unoszenie ramion w opadzie tułowia 3x12

C.
1. MC 4x12 (?)
2. Wyciskanie leżąc 3x12
3.Wypychanie ud na suwnicy 4x12( lub w domu przysiad ze sztangą)
4. Przyciąganie wyciągu do brzucha 3x12 ( lub w domu jakiś plank ?)
5. Unoszenie ramion w bok 3x15

Zdjęcia - dla ludzi o mocnych nerwach










Czy mogę przyjąć taką kaloryczność i rozkład i czy ten trening ma ręce i nogi czy coś zmieniać? Proszę o pomoc. Będę wdzięczna za każdą radę i wskazówkę











Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-24 23:29:34

Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-24 23:39:45

Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-24 23:40:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 107 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 33365
Skąd ja to znam :D Zawsze jak mam coś dobrego w domu, nieważne czy to zdrowe przekąski czy czekolada to "jem bo się zmarnuje" albo mówię sobie, że przecież i tak wliczę w makro :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 74 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15811
Odkurzyłam dzisiaj rower spiningowy i pokręciłam 30 min dla rozruszania mięśni i serducha. Jeździło się fajnie, gorzej ze schodzeniem
A dzisiejsza miska wyglądała tak :









Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-26 20:35:28

Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-26 20:44:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Czesc. Miska mogłaby być co do rozkładu, natomiast nie łapie tego oleju rzepakowego - używasz do smażenia czy podlewasz po usmażeniu? Ja się zawsze boje tłuszczy roślinnych poza oliwa podgrzewać.
Wrzucaj miski sukcesywnie - będziemy podglądać.
Co do treningu - to lepszy siłowy niż aeroby na stawy. Jak leciałas już tym treningiem to wróć do niego. Na pewno ktoś skomentuje jak wrzucisz z obciążeniami. Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Miska nie jest zła , aczkolwiek trochę monotonna. Postaraj się ją trochę urozmaicić, żeby Ci się szybko nie znudziło, a także, aby dostarczyć organizmowi wszystkiego co potrzeba. Dorzuć jakieś orzechy, awokado, pestki, oliwę z oliwek. Więcej warzyw, wiem, że nie ma jeszcze sezonu, ale mimo wszystko są ważne i owoce też są pycha! jakieś omlety czy coś oprócz tego ryby i inne mięsa też są ok co do kaloryczności ja bym wyszła z 1900-2000kcal, żeby było z czego ciąć później a cm i tak powinny lecieć teraz

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Hej moim zdaniem kaloryka za niska. Jeśli ta waga to aktualnie rzeczywiście 95 kg to Twoje BMR, poniżej którego bezwzględnie nie powinnaś schodzić wynosi 1750 kcal a jesz tylko 100 kcal więcej. Zapotrzebowanie wynosi dużo więcej więc tu spokojnie można zacząć ok. 2100-2200 kcal i obserwować postępy i reakcję organizmu, żeby było z czego obcinać.

Co do treningu to myślę, ale to nie jest niezbędne, że dla urozmaicenia bodźców dałabym coś innego zamiast MC w jednym z tych treningów. Np. RDL z hantlami? Trening bazowy jest ok, tylko te propozycje do domu w nawiasach nie będą się sprawdzać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 74 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15811
Dziękuję za odpowiedzi
Do smażenia stosuję olej kokosowy albo smalec. Tutaj warzywa i kurczaka dusiłam na patelni bez użycia tłuszczu a potem dopiero polałam tym rzepakowym olejem ( olej od gospodarza )

Postaram się podciągnąć te kalorie może do 2000. Będę urozmaicać ale to pewnie trochę potrwa zanim się nauczę tak ładnie jeść . Dzisiejsza miska jeszcze bardziej monotonna jak wczoraj ale to z braków w lodówce.




Próbowałam zrobić trening A na razie w domu, z obciążeniem nie szalałam, może za mało ale po takiej przerwie chcę się trochę rozruszać i poczuć na nowo o co w tym chodzi

Rozgrzewka 10 min na rowerze.
1. Przysiad z kettlem 4x12
seria rozgrzewkowa cc / cc
8kg/ 8kg / 8kg/ 8kg
2. Wyciskanie stojąc 3x12 ( wcześniej się pomyliłam- ma być ze sztangą) dzisiaj poszedł sam gryf, nie znam dokładniej wagi muszę poszukać ile taki waży,
pewnie ok 6-7 kg bo mam ten krótszy
6 kg/ 6kg/ 6kg
3. Wznosy bioder 3x12
seria rozgrzewkowa cc/ cc
8 kg / 8 kg/ 8 kg
4. Wiosło 3x12 ( tutaj zamieniłam na wiosło hantelką bo ze sztangą nie czułam się pewnie z plecami. )
seria rozgrzewkowa sam gryf (krótki też nie wiem dokładnie ile waży koło 2 kg)
4,5 kg/ 4,5 kg/ 4,5 kg/ 4,5 kg
5. Miał być plank ale trzęsłam się jak galareta wiec zrobiłam ćwiczenie na core- same spięcia leżąc na plecach 30s x6



Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-27 22:23:46
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Wiesz urozmaicenie nie musi być w skali dnia a raczej w skali tygodnia. Często wygodniej jest w ciągu dnia jeść podobne posiłki lub nawet takie same, bo to oszczędność czasu. Ważne, żeby nie jeść codziennie tak samo, bo wtedy źródła białka i tłuszczy Ci się powtarzają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
"dzisiaj poszedł sam gryf, nie znam dokładniej wagi muszę poszukać ile taki waży" - nic nie szukaj tylko zważ. Wejdź na wagę łazienkową najpierw sama, potem z gryfem. Szybka matematyka i wyjdzie. Pewnie 8, 10 lub 12kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 74 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15811
Podciągnęłam kalorie do 2000. 130b / 190w/ 80t i będę obserwować co się będzie działo. Będzie ok?

Warzywa typu marchewka, pietruszka, różne mrożonki wliczam do miski, a co z np papryką, pomidorem, ogórkiem bo tego nie wliczam?

Dzisiejsza miska :





Do tego wypijam 1,5 - 2l wody. I zazwyczaj 2-3 czarne kawki.

Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-28 21:15:16

Zmieniony przez - BarbellWitch w dniu 2018-03-28 21:20:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Ja osobiście poszłabym w 70 Tl a więcej węglowodanów. 80 to już sporo a warto iść w jednym kierunku - albo tłuszcze albo węgle. Warzywa to zależy. Jak dajesz kilka plastrów to nie licz. Jak jesz miskę sałatki czy sos na bazie pomidora gdzie dajesz kilka sztuk to policz. Tak z głową ☺️
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
"Ja osobiście poszłabym w 70 Tl a więcej węglowodanów. 80 to już sporo a warto iść w jednym kierunku - albo tłuszcze albo węgle." - ja osobiście też, chociaż lubię tłuszcz w misce:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zapotrzebowanie kaloryczne a trening siłowy

Następny temat

ocena sylwetki

WHEY premium