SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Granica to BMR?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 263
Siemanko,
sorry ale zadam jedno męczące mnie cały czas pytanie. Czy jeżeli jestem na redukcji i deficyt kaloryczne zrobiłem już blisko mojej PPM to jedynym wyjściem jest dokladanie jeszcze większej ilości treningów? Nie schodzić poniżej PPM?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1731
Schodzenie poniżej BMR może być nawet niebezpieczne dla życia, jest to ilość energii potrzebna do utrzymania funkcji życiowych. Jeśli Twój deficyt zbliża się do tego poziomu to chyba musisz się zastanowić czy z dietą wszystko ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 263
No właśnie to dziwne, ale kiedy podnoszę kcal to zaczynam tyć. Na takiej podaży nie chodzę głodny nawet, a jest to chyba nisko. Nie czaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 34 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1731
Wstaw ankietę i dietę do oceny a na pewno ktoś Ci pomoże. Zrobiłeś za głęboki deficyt, metabolizm mocno zwolnił i każde dorzucenie kalorii powoduje przyrost wagi a może po prostu jak dorzucisz troche węgli uzupełnia się glikogen, który jest uszczuplony przez dostarczenie tak malej ilosci energii. Na pewno jest coś nie tak ale jak pisałem wcześniej, wrzuć ankiete i zrzut diety a na pewno uzyskasz bardziej precyzyjną poradę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 263
Teraz to już bez sensu. Chciałem się raczej dowiedzieć dlaczego tak jest i czy normalne jest, że nie czuje się głodny na takiej podaży. Zamówiłem już dietę z Fabryki Siły. ;)

Pytanie tylko takie jak w temacie. Czyli jeżeli kiedykolwiek będę układał dietę na redukcję i kalorie utnę już blisko BMR, ale aerobik też już beda to zostaje mi tylko zwiększanie objętości i intensywności treningów oraz ewentualnie spalacz? Czy zawodowcy przed zawodami schodzą poniżej BMR?

Udało mi się osiągnąć 15% BF. Zastanawia mnie po prostu jak zejść poniżej 10%? :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Brak uczucia głodu nie jest wyznacznikiem tego, że organizm dostaje wystarczającą ilośc energii. Anorektyczki też nie są głodne. Jesli redukcja idzie dopiero na bilansie bliskim BMR to - jest to albo zła dieta, zły trening, problem zdrowotny lub błąd w obliczeniach bmr. Tym co robią zawodnicy, bym sie nie kierowała bo to niekoniecznie ma coolwiek wspólnego ze zdrowiem. No i oni mają już wypracowaą jakąś masę mięśniową, co też zmienia postać rzeczy.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-15 13:04:32
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 263
Dałaś mi dużo do myślenia. Faktycznie tj może też chodzić o duża ilość mięsa. Gdy zawodnicy ważą przed redukcja 110 kg np. i większość to mieso to na redukcji prawie nie możliwe, że w ogóle zbliża się do BMR. Wychodzi na to, że redukcja jaka chciałbym osiągnąć jest możliwa conajmniej za rok po dobrej masówce że zbilansowana dieta. Dzięki wielkie.

Można zamknąć temacik. Pozdro!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Okno 6 godzin pomiędzy posiłkami

Wiecej