SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Granica to BMR?

Wysłana -
Siemanko,
sorry ale zadam jedno męczące mnie cały czas pytanie. Czy jeżeli jestem na redukcji i deficyt kaloryczne zrobiłem już blisko mojej PPM to jedynym wyjściem jest dokladanie jeszcze większej ilości treningów? Nie schodzić poniżej PPM?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Schodzenie poniżej BMR może być nawet niebezpieczne dla życia, jest to ilość energii potrzebna do utrzymania funkcji życiowych. Jeśli Twój deficyt zbliża się do tego poziomu to chyba musisz się zastanowić czy z dietą wszystko ok.
Wysłana -
No właśnie to dziwne, ale kiedy podnoszę kcal to zaczynam tyć. Na takiej podaży nie chodzę głodny nawet, a jest to chyba nisko. Nie czaje.
Wysłana -
Wstaw ankietę i dietę do oceny a na pewno ktoś Ci pomoże. Zrobiłeś za głęboki deficyt, metabolizm mocno zwolnił i każde dorzucenie kalorii powoduje przyrost wagi a może po prostu jak dorzucisz troche węgli uzupełnia się glikogen, który jest uszczuplony przez dostarczenie tak malej ilosci energii. Na pewno jest coś nie tak ale jak pisałem wcześniej, wrzuć ankiete i zrzut diety a na pewno uzyskasz bardziej precyzyjną poradę.
Wysłana -
Teraz to już bez sensu. Chciałem się raczej dowiedzieć dlaczego tak jest i czy normalne jest, że nie czuje się głodny na takiej podaży. Zamówiłem już dietę z Fabryki Siły. ;)

Pytanie tylko takie jak w temacie. Czyli jeżeli kiedykolwiek będę układał dietę na redukcję i kalorie utnę już blisko BMR, ale aerobik też już beda to zostaje mi tylko zwiększanie objętości i intensywności treningów oraz ewentualnie spalacz? Czy zawodowcy przed zawodami schodzą poniżej BMR?

Udało mi się osiągnąć 15% BF. Zastanawia mnie po prostu jak zejść poniżej 10%? :/
Wysłana -
Brak uczucia głodu nie jest wyznacznikiem tego, że organizm dostaje wystarczającą ilośc energii. Anorektyczki też nie są głodne. Jesli redukcja idzie dopiero na bilansie bliskim BMR to - jest to albo zła dieta, zły trening, problem zdrowotny lub błąd w obliczeniach bmr. Tym co robią zawodnicy, bym sie nie kierowała bo to niekoniecznie ma coolwiek wspólnego ze zdrowiem. No i oni mają już wypracowaą jakąś masę mięśniową, co też zmienia postać rzeczy.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-15 13:04:32
Wysłana -
Dałaś mi dużo do myślenia. Faktycznie tj może też chodzić o duża ilość mięsa. Gdy zawodnicy ważą przed redukcja 110 kg np. i większość to mieso to na redukcji prawie nie możliwe, że w ogóle zbliża się do BMR. Wychodzi na to, że redukcja jaka chciałbym osiągnąć jest możliwa conajmniej za rok po dobrej masówce że zbilansowana dieta. Dzięki wielkie.

Można zamknąć temacik. Pozdro!
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź