SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Gra bjj.

Wysłana -
Cześć. Mam pytanie dotyczące stylu walki dopasowanego do gabarytów. Jestem wysoki (188) i mam bardzo długie ręce i nogi. Jeśli chodzi o moją grę to głównie obalam i przechodzę gardę. Z gard dążę do zamkniętej. Czasami lasso albo pajęcza. W ostateczności korzystam z połówki. Czy przez rozmiary jestem premiowany do takiej gry? Ciekawi mnie, również jak powinny walczyć osoby o różnych gabarytach. Możecie pisać też jaka jest wasza gra i wasze ulubione techniki. Oss!!!
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja staram się być z góry, nie siadam na dupie juź od początku sparingu jak to robi 3/4 osób u nas. Jeśli chodzi o ulubione techniki to cały czas jeszcze się ucze ale mogę na tą chwilę powiedzieć że będzie to kimura,wszelakie dzwignie na nogi,balaszka,gilotyna. Trener mówił mi że technik w bjj jest od chu*a i jeszcze trochę ale trzeba wybrać parę swoich ulubionych i nimi walczyć. Chłopaki z klubu mówią mi jeszcze że za mało wykorzystuje swoją mase (118kg) ale pracuje nad tym. To by było na tyle. Pozdro

Zmieniony przez - tey w dniu 2017-04-29 06:11:57

Zmieniony przez - tey w dniu 2017-04-29 06:13:06
Wysłana -
U mnie można spokojnie powalczyć w stójce. Nie wszyscy siadają od razu na dupie.
Wysłana -
Nie no moze przesadziłem z tym 3/4. Swoja drogą mamy też treningi typowo stójkowe to wtedy nie siadają na dupsko tylko walczymy do obalenia
Wysłana -
U mnie podobnie
Wysłana -
Ciężko mi Tb podpowiedzieć jaką taktykę masz wybrać ponieważ mam inne gabaryty ale mogę ci powiedzieć jak ja walczę ;) nie przepadam za walką z dołu więc staram się iść po pozycję dominującą, najczęściej boczna bo najlepiej mi się z niej walczy. Z ulubionych to amerikana, trójkąt rękoma, balacha. Po prostu staram się polować na to. Jeśli przeciwnik chowa ręce to skupiam się na głowie, dociskam, przekręcam, podduszam w końcu te ręce będzie musiał wyciągnąć. A jeżeli już jestem na dole to garda zamknięta i staram się o przetoczenie.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź