SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Godzilla kontra klatka piersiowa :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49144
dzięki bardzo,wykorzystam twoje rady,a tobie życze dalszych sukcesów,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1793
A czy taki plan na klatke ma sens?

1 tydzień
wyciskanie sztangi skos góra 3s
wyciskanie sztangi plasko 3s
wyciskanie sztangi skos dół 3s
rozpiętki w bramie na wyciągach górnych 3s

2 tydzień
Wyciskanie sztangielek płasko 3s
wyciskanie sztanglielek skos góra 3s
wyciskanie sztangielek skos dół/ pompki na poręczach 3s
rozpiętki na lekkim skosie 3s

3 tydzień

wyciskanie na maszynie 4s
rozpiętki na maszynie 4s
pompki na poręczach 4s

I potem od nowa, czy moze najpierw robić kilka tygodni programem zapisanym jako pierwszy tydzień a potem kolejne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ćwiczenia głównego i asystującego trzymał bym się przez cały mikrocykl.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jesli juz tak kombinujesz z tymi skosami to spróbowalbym na twoim miejscu płynnie przechodzić od jednego do drugiego- raz od góry do dołu, a potem od dołu do góry- robiąc z tego mikrocykle.
np. wykonujesz 8-9s wyciskania[ogołem] wykonujesz to tak, ze co seria, dwie zmieniasz nieznacznie kąt nachylenia- 40*, 30* 20*, 10* 0* -10*, -20* -30* itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 49 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1793
Niestety nie mam możliwości regulacji ujemnego skosu... Jest tylko jedna stała wartość.

A co do tego treningu co napisałem, to lepiej najpierw robić jeden, i np za 4 tygodnie próbować drugi czy tak jak robiłem ostatnio że każdy trening inna kolejność ćwiczeń i na zmiane sztangielki z sztanga i maszynami?
Klatka jest u mnie najsilniejsza, choć wizualnie odstaje niestety. Staram się nie popełniać wszystkich błędow typu przetrenowanie, ciągle duzy ciezar na płaskiej i mała zmienność, a i tak jest cienko...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Podłóż dwa talerze pod ławkę od strony nóg i 10-15 stopni pochyłu masz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 267 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3354
Witam!
Czy zamienianie kolejności ćwiczeń na następny cykl treningowy to poprostu zamiana tej kolejności na następny trening czy jak?
Chciałbym wykorzystać rady Krzycha tak by na mnie jego metoda także podziałała, ale nie wiem czy jestem na dobrym torze myślenia...

Poniżej przedstawie przykład treningu:
A.
Pompki na poręczach 4s
Wyciskanie sztangi płasko 4s
Hantle młotkowy skos góra 4s
Rozpiętki skos góra 3-4s

B.
Rozpiętki skos góra 4s
Hantle płaska wąsko 4s
Pompki na poręczach 4s
Wyciskanie sztangi szeroko skos góra 3-4s

Plan przeładowany? Za dużo serii? Za mała różnorodność ćwiczeń?
Proszę o pomoc w ułożeniu dobrego planu.

Bodybuilding is a Lifestyle.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
właściwie mógłby być- z tym, ze płaską możesz wymienić na taki rodzaj ćwiczenia który najlepiej uzupełni najsłabszy punkt Twojej klatki i jednocześne nie będzie to powielaniem pozostałych... bowiem owa łaska i pompki na poręczach częściowo jakby się powielały
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 267 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3354
A kolejność, uchwyt, ćwiczenia itp. zmieniać co trening czy co jakiś ustalony czas?

Bodybuilding is a Lifestyle.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
raczej ustal sobie to- w miarę zróżnicowanie jesli chodzi o ogól, aby się to wszystko uzupełniało- i trenuj okreslonym sposóbem przez pewien czas, nie polecam raczej zmian wprowadzać za czesto, bezładnie niemalże
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla wyjaśnienia

Następny temat

Jaki ciężar?

WHEY premium