SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Godzilla kontra klatka piersiowa :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 210627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
rapeross - im bardziej zmieniasz, tym szybciej rośniesz - bo tym silniejsze bodźce. Jeśli w jednym cyklu treningowym robiłeś szeroko płaską - to w następnym bardziej cię pobudzi wąski skos niż szeroki.

Podobnie jak szalo czy ja, większość ćwiczących panicznie boi się zmian, bo jak już wycisnął te 90 kilo to broń boże niczego nie zmienia - gdyż marzy o 100, robi na 90 2 ruchy i czeka 2 miesiące by zrobić 4. Potem z trudem zalicza te 100, i czeka dalej bo jak zaliczy 105, to tą stówę weźmie zawsze. I tak czeka... w końcu w rok czasu robi 5 kilo siły. Gdyby odstawił płaską i powróciłby do niej po 3 miesiącach, to pchnąłby 115 zamiast ledwo wymęczonych 100. Ja dalej muszę walczyć ze sobą - bo mnie kusi "a moze by tak dołożyć 10 kilo..." potem dokładam, robię mniej ruchów, niedokładnie, skupiam się na ciężarze a nie na klatce i jestem wściekły, że zawaliłem trening. Oczywiście klatki nie czuję.

Wyciskanie na płaskiej uważa się za podstawowe ćwiczenie na klatkę, podobnie jak przysiady na nogi - jednakże moim zdaniem nie jest to zgodne z prawdą. Nie zbuduje się pełnego mięśnia robiąc tylko wyciskanie na płaskiej, natomiast można zbudować wspaniałe uda samymi przysiadami.

Ponoć Paweł Przedlacki olewał ławkę a klatkę rozbudował innymi ćwiczeniami. Zresztą każdy mistrz ma w swoim treningu wyciskania sztangielkami, wyciągi i kupę innych ćwiczeń, sporo osób robi również wyciskania wyłącznie na skosie górnym. W dodatku przy wyciskaniu na sztandze jest moim zdaniem nienaturalny ruch. Naturalny sposób chwytu jest taki jak przy rozpiętkach, nikt nie robi rozpiętek "nachwytem" jak na sztandze (czyli kciukiem do góry w fazie końcowej). Leżąc w pozycji wyjściowej do rozpiętek mamy chwyt młotkowy (kciuk w stronę głowy) i wyizolowaną klatkę. Jak zacząłem wyciskać w ten sposób to się aż przeraziłem bo tak spuchłem po treningu

Kiedyś wyciskanie na ławce to było wyciskanie na ławce - a teraz w pogoni za ciężarem mamy mosty, koszulki i inne cuda na kiju. Rekordy podeszły pod 440 kilo - a za wzór i tak stawia się klatkę Arnolda sprzed 20 lat.



Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-06-07 10:41:02

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 513 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47481
hmmm a co mogłbys powiedziec o wyciskaniu sztangielek chwytem młotkowym...to znaczy najpierw pozycja wyjsciowa to gora w stylu młotkowym opuszczajac sztangielki zmieniamy na nachwyt. Dosc troche skomplikowane cwiczenie ale mysle ze wiesz o co mi biega
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
sakmajdik - najpierw wyciskanie sztangielkami na skosie, a później wyciskanie sztangielkami na płaskiej na szerokość barków w chwycie młotkowym. Na koniec ściąganie linek wyciągu z góry albo z dołu i klatka jak ponton .

Tedzikooo - rewelacyjne ćwiczenie, niedawno je odkryłem i wszystkim polecam

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-06-07 10:45:34

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
eee a to nie jest poprostu wyciskanie z supinacja? (obrotem)

"ciekawsze", bo mniej popularne jest odwrotne, tj. zaczynamy mlotkiem a konczymy nachwytem

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 442 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9080
Sog for You.
Pozdro.

Jest jedna rzecz dla której warto żyć i nie jest to hip-hop

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 281 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2950
No krzych666 rewelacyjny art. ładny jezyk i z całą dobitnością zwróciłeś uwagę na to czego nie zauważa 99% cwiczących - a można to podsumowac w tensposób - technika panowie.
Ja na płaskiej obecnie robie tylko rozpiętki, a wyciskania na skosach i już wcześniej robiłem zamiennie chwyty w cyklach i powiem ci że tak głupio czasem sie czuję po treningach jak ide i klata wygląda jakbym stanik założył ale o to chodzi. I nie zalezy mi na ciężarach choć czesto musze je zwiększać bo takie piękne efekty są!

Jednym słowem kolejny wspaniały art. z cyklu godzilla - nastepny proponowałbym o nogach bo to chyba najbardziej zaniedbana partia przez pseudopakerów i wielu latami ćwiczacych (natomiast moja ulubiona od samego początku )

SOGacz

Zmieniony przez - kobrys w dniu 2006-06-07 11:31:33

Kłade kawe na ławe,
nacisk na technikę,
wrogów na łopatki
i ch*j na krytykę...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Krzych nie cwiczy nog bo twierdzi ze ma za grube

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
dzi:

""ciekawsze", bo mniej popularne jest odwrotne, tj. zaczynamy mlotkiem a konczymy nachwytem"

mniej popularne bo deko bez sensu, spięcie klatki następuje przy dojściu do chwytu młotkowego - więc korzysne jest mieć ją wtedy ściągniętą.
Jeśli robisz odwrotnie to jakbyś napinał ją wtedy gdy ją rozciągasz.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-06-07 11:37:30

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Nóg istotnie nie robię, bo kupiłem kilka par fajnych spodni i chcę wreszcie pochodzić w normalnych spodniach a nie w jakichś dresowych

Nie znaczy to, że o nich nic nie wiem, bo 14 lat systematycznie je robiłem , dlatego teraz mam 70 w udzie, gdy nie ćwiczę. Jak porobię przysiady skacze mi do 75-76 i wtedy jest bida za spodniami.

I znowu komedyje w sklepie "poproszę spodnie na 80" - "w pasie?" - "nie w udzie"

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
No to szykuj art o nogach.

A co do cwiczenia to moje rozumowanie jest takie: skoro mozna robic wyciskanie po calosci mlotkowym oraz wyciskanie po calosci nachwytem to mozna zaczac mlotkowym i skonczyc nachwytem. Inna sprawa ze nie cierpie na az taki niedosyt roznorodnosci by je robic i go nie robie, bo faktycznie jest dziwne.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dla wyjaśnienia

Następny temat

Jaki ciężar?

WHEY premium