SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Gluten?

Wysłana -
Witqm jak w twmacie czy od glitebu moge puchnac straszenie zalalo mboe woda cale kostki u nog worki pod oczani jak moze byc przyczyna ? Pomozcie
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Yhy, ten gluten

http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html wrzuć ankietę i to jak jadasz, nic o Tobie nie wiadomo.
Opuchnięcie możę być również reakcją uczuleniową.
Wysłana -
To moze być wszystko, tak nagle od glutenu raczej Ci chyba nie wyskoczyło to. mogą to być też problemy z krążeniem. Uczulenie na jakis pokarm, moze coś jadłeś ostatnio egzotycznego
Wysłana -
Tym razem nie kreatyna, tylko gluten? Jesli masz rzeczywiste obrzęki, to lekarz pierwszego kontaktu i diagnostyka ukladu krązenia, nerek, gospodarki wodno- elektrolitowej a nie porady na forum i diuretyki. Co juz zresztą bylo pisane.
Wysłana -
Nie mamtak jak zjem pieczywo zyto pszenice itp
Wysłana -
jeśli tylko od tego, to wywal te zboża - proste
Wysłana -
Wysłana -
Wrzuć zdjęcie sylwetki. Może po prostu należy zacząć jeść zdrowo i worowadzić odpowiednią aktywność fizyczną, a nie wymyślać różne dziwne powody.
Wysłana -
Przyczyną może być dosłownie wszystko. Równie dobrze możesz zadzwonić do wróżbity Macieja. Ponoć ma kompetencje we wróżeniu ze szklanej kuli, kart i daty urodzenia.

Masz podejrzenia co do glutenu - robisz test prowokacyjny. Minimum tydzień "czystej" diety bezglutenowej (wszystko przygotowujesz od podstaw, aby uniknąć przypadkowych zanieczyszczeń glutenem np. na taśmach produkcyjnych). Potem jesz produkt glutenowy i sprawdzasz objawy. Objawy mogą wystąpić nawet z opóźnieniem do kilku dni, dlatego ważne jest zachować minimum tydzień odstępu od ostatniego posiłku zawierającego gluten.

Są też testy alergiczne, ale nie dają 100% gwarancji na wykrycie alergii, natomiast nie są w stanie wykryć nietolerancji. Równie dobrze możesz mieć nietolerancję fruktanów, bo produkty bogate w gluten zawierają zwykle też wysokie ilości fruktanów - zresztą, często nietolerancja na fruktany jest mylona z alergią na gluten.
Wysłana -
Zgadza się. Często to fruktany mogą inicjować tego typu problemy.
Zastosuj się do w/w wskazówek - zrób test prowokacyjny.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź