SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Glutamina - skutki uboczne..??

Wysłana -
Witam.
Po dłuższym czasie wróciłem do "przemieszczania ciężarów". Zaopatrzyłem się w aminokwasy, odżywkę, carbo, glutaminę (z przyzwyczajenia) itd...
Ćwiczę trzy razy w tygodniu od kilku miesięcy ale jakieś dwa tygodnie temu na treningu zauważyłem, że zachwiałem się kilka razy a po chwili dostałem zawrotów głowy które nabierały na sile. Skończyłem prędko trening i pojechałem do domu. Zawroty były tak silne, że ledwie stałem na nogach, każdy ruch głową je wywoływał a do tego nudności i ogólne osłabienie, że do domu ledwie doszedłem. Najlepsza pozycja to leżenie na łóżku.
Myślałem, że to od kawy którą wypiłem przed treningiem i ciśnienie mi skoczyło ale było OK.
Poszedłem do lekarzy: laryngolog, neurolog i nic nie wymyślili. Zawroty ustępowały ale nie całkowicie, cały czas czułem, że coś jest nie tak.
Na treningu znowu się nasilały.
Ale zauważyłem, że raz zaczęły się już przed treningiem i nasiliły w dniu kiedy nie trenowałem. Jeśli to nie ciśnienie to może suplementy.
I faktycznie.
Wydedukowałem, że zaczęło się wszystko gdy kupiłem następne opakowanie glutaminy takie samo jak zażywałem wcześniej (nazwy jeszcze nie wymienię). Po około godzinie od zażycia miałem po niej zawroty głowy silne, słabe lub mega silne. Raz wziąłem porcję przed treningiem ale w drodze coś mi wypadło i musiałem gdzieś podjechać. Zajęło mi to ponad godzinę i zanim dojechałem czułem nadchodzące zawroty głowy i nudności. Zażyłem w niedzielę po obiedzie i za 1-1,5 godziny czułem, że w głowie mi wszystko pływa.
Dawka to około 1 gram 3 razy dziennie.
Zawroty odczuwalnie słabły gdy coś zjadłem.
A gdy odstawiłem glutaminę zniknęły natychmiast.
Czy ktoś spotkał się, słyszał o takich skutkach ubocznych?
Czy i gdzie oddać ją do zbadania?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
a ta gluta to w tabsach czy w pudrze ? ja sie z tym nie spotkalem w sumie.. ale tej samej firmy miales wczesniej ?
Wysłana -
Tak, zjadłem przez te kilka miesięcy może dwa opakowania tej samej firmy. Glutamina jest w "mega capsulkach".
Wysłana -
może po prostu jesteś wrażliwy/uczulony na mega capsy wiadomo już z jakiej firmy. a oddać ? na skład chemiczny do laboratorium odpłatnie, powiedzą dokładnie co tam jest .
Wysłana -
odstaw glutamine bo jest ci niepotrzebna. przeczytaj art o glutaminie w tym dziale jest na poczatku.
Wysłana -


Czytałem posty o glutaminie i HMB więc wiem, że dla takiego amatora jak ja to zbędne wydatki. Tak jak napisałem powyżej kupiłem ją z przyzwyczajenia a nie z wiary w jej cudowne działanie dlatego nie będę ubolewał po jej odstawieniu. Bralem tą samą wcześniej a jeszcze kiedyś olimpa i było OK. Chodzi o to, że dopiero po tym ostatnim opakowaniu jest coś nie tak. I teraz czy akurat to opakowanie jest jakieś trefne czy ja na nią tylko tak reaguję.
Wysłana -
ja widze tylko jeden skutek uboczny stosowania glutaminy, wyrazny brak gotowki w portfelu.
Wysłana -
Haha dokladnie !!
Wysłana -
Interesują mnie raczej poważne i logiczne odpowiedzi na pytanie. To, że jest to zbędny wydatek to wiem więc po co mi to piszecie, strata waszego czasu. Lepiej poświęćcie go na przygotowanie pistolecików na wodę do obchodów jutrzejszego śmingusa
Wysłana -
ja tam leje z weza.
pozdr.
Wysłana -
Najlepiej czaem dać z "grubej rury" ale to temat nie do tego dzialu heh
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź