SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glutamina - skutki uboczne..??

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17453

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3620
Witam.
Po dłuższym czasie wróciłem do "przemieszczania ciężarów". Zaopatrzyłem się w aminokwasy, odżywkę, carbo, glutaminę (z przyzwyczajenia) itd...
Ćwiczę trzy razy w tygodniu od kilku miesięcy ale jakieś dwa tygodnie temu na treningu zauważyłem, że zachwiałem się kilka razy a po chwili dostałem zawrotów głowy które nabierały na sile. Skończyłem prędko trening i pojechałem do domu. Zawroty były tak silne, że ledwie stałem na nogach, każdy ruch głową je wywoływał a do tego nudności i ogólne osłabienie, że do domu ledwie doszedłem. Najlepsza pozycja to leżenie na łóżku.
Myślałem, że to od kawy którą wypiłem przed treningiem i ciśnienie mi skoczyło ale było OK.
Poszedłem do lekarzy: laryngolog, neurolog i nic nie wymyślili. Zawroty ustępowały ale nie całkowicie, cały czas czułem, że coś jest nie tak.
Na treningu znowu się nasilały.
Ale zauważyłem, że raz zaczęły się już przed treningiem i nasiliły w dniu kiedy nie trenowałem. Jeśli to nie ciśnienie to może suplementy.
I faktycznie.
Wydedukowałem, że zaczęło się wszystko gdy kupiłem następne opakowanie glutaminy takie samo jak zażywałem wcześniej (nazwy jeszcze nie wymienię). Po około godzinie od zażycia miałem po niej zawroty głowy silne, słabe lub mega silne. Raz wziąłem porcję przed treningiem ale w drodze coś mi wypadło i musiałem gdzieś podjechać. Zajęło mi to ponad godzinę i zanim dojechałem czułem nadchodzące zawroty głowy i nudności. Zażyłem w niedzielę po obiedzie i za 1-1,5 godziny czułem, że w głowie mi wszystko pływa.
Dawka to około 1 gram 3 razy dziennie.
Zawroty odczuwalnie słabły gdy coś zjadłem.
A gdy odstawiłem glutaminę zniknęły natychmiast.
Czy ktoś spotkał się, słyszał o takich skutkach ubocznych?
Czy i gdzie oddać ją do zbadania?
1

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Problemy zdrowotne przytrafiają się każdemu z nas. Raz mniejsze, innym razem większe. Jednak zawsze warto wcześniej wiedzieć, co nam jest i zdiagnozować problem wcześniej, niż bagatelizować go i zwiększać ryzyko doprowadzenia do poważnych konsekwencji.

Zawroty głowy są dość częstym problemem wielu osób i niestety ciężko jest zdiagnozować, z czego one mogą wynikać. Powodów ich powstawania może być bardzo wiele, od przemęczenia, przez odwodnienie, po nowotwór mózgu. Niestety jest tego tak dużo, że nie da się określić tego przez internet. Niezbędne ku temu są dokładne badania. Na początek polecam Ci wybranie się do lekarza rodzinnego, aby wypisał Ci skierowanie na podstawowe badania: morfologia, mocz, glukoza, CRP, lipidogram, ciśnienie tętnicze krwi, EKG.

Następnie należy udać się do różnych specjalistów, którzy przeanalizują wyniki lub skierują Cię na dalsze badania np. do laryngologa w celu badania błędnika.

Bez wątpienia glutamina nie wpływa w ten sposób na nasz organizm. Nie spotkałem się z żadnym przypadkiem u danej osoby, która miła by po nim zawroty głowy. Problemu polecam szukać gdzie indziej. Jednak odstępstwa od reguły zawsze mają miejsce, a ludzki organizm potrafi zareagować w różny sposób. Dlatego też, jeżeli uważasz, że to glutamina powoduje zawroty głowy, to odstaw ją i obserwuj organizm. Nic innego niestety w tej sytuacji nie jesteś w stanie zrobić.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 3303 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 130872
a ta gluta to w tabsach czy w pudrze ? ja sie z tym nie spotkalem w sumie.. ale tej samej firmy miales wczesniej ?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3620
Tak, zjadłem przez te kilka miesięcy może dwa opakowania tej samej firmy. Glutamina jest w "mega capsulkach".
1

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 740 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17248
może po prostu jesteś wrażliwy/uczulony na mega capsy wiadomo już z jakiej firmy. a oddać ? na skład chemiczny do laboratorium odpłatnie, powiedzą dokładnie co tam jest .

to nie szkło jest ostre, to ludzka wyobraźnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 534
odstaw glutamine bo jest ci niepotrzebna. przeczytaj art o glutaminie w tym dziale jest na poczatku.

"Jeśli nie potrafisz robić martwego ciągu, nie możesz być najsilniejszym na świecie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3620


Czytałem posty o glutaminie i HMB więc wiem, że dla takiego amatora jak ja to zbędne wydatki. Tak jak napisałem powyżej kupiłem ją z przyzwyczajenia a nie z wiary w jej cudowne działanie dlatego nie będę ubolewał po jej odstawieniu. Bralem tą samą wcześniej a jeszcze kiedyś olimpa i było OK. Chodzi o to, że dopiero po tym ostatnim opakowaniu jest coś nie tak. I teraz czy akurat to opakowanie jest jakieś trefne czy ja na nią tylko tak reaguję.
1

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
ja widze tylko jeden skutek uboczny stosowania glutaminy, wyrazny brak gotowki w portfelu.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1137 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10054
Haha dokladnie !!

Do odważnych świat należy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3620
Interesują mnie raczej poważne i logiczne odpowiedzi na pytanie. To, że jest to zbędny wydatek to wiem więc po co mi to piszecie, strata waszego czasu. Lepiej poświęćcie go na przygotowanie pistolecików na wodę do obchodów jutrzejszego śmingusa
1

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
ja tam leje z weza.
pozdr.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 61 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3620
Najlepiej czaem dać z "grubej rury" ale to temat nie do tego dzialu heh

Pozdrawiam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lepiej 3 kg solid mass Vitamin shopa czy 2 Mass xxl treca za tą samą cenę ?

Następny temat

Cykl ... co do niego wziasc ?

Wiecej