SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glutamina, uwaga!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 36304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 535
Nie chciał bym siać zamętu, ale coś nie dobrego mi się przytrafiło:
Przed wkaacjami zarzywałem białko, 80% itp. po jakimś tygodniu/dwuch miałem swędzenie na koniuszkach palców, języku itp, tempereture do 37(skakała od 36), lekko rozlegulowany system. Po jakimś miechu(niestety dopiero) odłożyłem białko, myślałem, że to z innego powodu.

Powróciłem po wakacjach na siłkę i powtwierdziło się że to jednak od białka. Po dwuch miechach na siłowni i niezbyt zadawalących efaktach(zły trening to inna sprawa) postanowiłem się wepsrzeć suplami. Białko odpada, kretka też, więc pomyślałem coś się wymyśli, BCAA, glutamina i będzie git, to takie zdrowe. To tylko aminokwasy.

Dzisiaj zakupiłem(w zasadzie to już wczoraj) owe suple i zapodałem jak piszą, nomen omen myślałem że się porzygam biorąć BCAA ciulstwo nie chciało się rozpuszczać w wodzie (niestety posłuchałem jednego z drugim 'znawcę' na tym forum że lepiej proszek itp). Choć miałem wątpliwości, coś mi mówiło, a może kapsółki. Okey przetrawiłem te BCAA mało się nie porzygajałem. Po treningu wziąłem glutaminę. .... Coś tam przekąsiłem, wziąłem prysznic idę znów coś wszamać, a tu .... zachciało mi się srać, okey kibel był nie daleko ( w domu ćwiczę) więc nie było problemu (na mieście nie wiem czy dobiegł bym do bramy). Sruuuuuu, a że tego było mało to luzik. Umyłem rączki i zabrałem się aby coś przekśić, zjadłem coś porządnego i po 10min,...sruuu.... Nei chce wam tu opowiadać o nowym środku na przeczyszczenie. PO jakimś czasie(0.5h) poczułem nudności, bóle głowy (nie mocne, ale wkurzające i nie pokojące, nigdy mnie tak głowa niebolała i to przez kilka godzin). Jakąś godzinkę po, może 45 min, po 5 g glutaminy siedziałem sobie przy kompie i nagle dosłownie, byłem tak osłabiony, że ja *****le. Trwało to kilkanaście minut, ale bardzo mnie to walneło (teraz wiem, że prawdopodobnie mózg zablokował transport glukozy) . Co się prawdopodbnie działo o tym dalej. Co by tu jeszcze dodać, aha chciałem te całe świńswto jakoś wypłukać, a nery dziwnie pracowały, nie bolały, ale je odczuwałem. Kilka litrów w ciągu kilku godzin.

Dobra postanowiłem się dowiedzieć, czegoś o tej glutaminie, moim bulu głowy, lekkich mdłościach, osłabieniu w internecie. Przecież kurna miało mnie to wzmocnić.

Najpierw natrawiłem na :

źródło: [http://www.personalconsult.com/articles/somethoughtsonheadaches.html]
(...) If you take glutamine as a supplement some will become MSG.(...)
po polsku "jeżeli jesz suplement glutaminę to cześć stanie się MSG"


MSG - MONOSODIUM GLUTAMATE, glutaminian sodu

poszukałem o tym czymś dalej i .....

źródło: [http://www.headaches.org/consumer/topicsheets/msg.html]

jestem bardzo przeciętny z anglika dlatego mogę nie przetłumaczyć ważniejszych fragmentów tak jak jest napisane, jeżeli bardzo razi to niech ktoś to poprawi. nie będę tłumaczył wszystkiego dokładnie

MSG (MONOSODIUM GLUTAMATE)

Monosodium glutamate (MSG) is a salt form of an amino acid that is used in food preservation and flavoring. (MSG jest solą uzyskiwaną z aminokwasów (chodzi o glutaminę) używany jest jako konserwant jedzenia i do poprawienia smaku.) It has been noted that MSG can trigger headaches in susceptible people.(zostało udowodnione że MSG mogą powodować bóle głowy u niektóych ludzi). It is frequently added to oriental foods as flavoring and is found in many processed meats and canned goods.(<domyślnie MSG> jest często dodawane do orientalnego żarcia do smaku jak i przetowrzonego mięsa <mielonki, pasztety,> i puszkowanego żarcia) Reactions can occur as early as 30 minutes after ingesting MSG, which is rapidly absorbed in the stomach. (reakcje mogą się pojawić nie wczęsniej niż 30 minut od zapodania MSG które objawiają się natychmiastowym bólem brzucha)

MSG reaction can cause other symptoms such as perspiration and tightness and pressure over the face and chest.(MSG może powodować inne symptomy jak pocenie się itp na twarzy i klacie)Research has suggested that the effects of MSG may be minimized or avoided by countering these effects by consuming at least one cup of a complex carbohydrate, such as rice or pasta, as part of the meal. (Badanie wskazuje że te nieporządane działania MSG mogą być zminimanizowany lub uniknięte przez wpieprzanie ryżu, makaronu <dobra idę coś przekącić...powiem szczerze, że nigdy mi tak niesmakował makaron, ten akapit wcześniej k... przeskoczyłem>.

In most instances, monosodium glutamate (MSG) will be included on food packaging or can labels. (w większości wypadków na opakowaniach itp jest w zmianka o MSG.)


Dobra zapytacie, czym jest te MSG? Trują nas? Chemia itp. ale mi nowość, ktoś może powiedzieć.

definicja: źródło:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glutaminian_sodu


---------------------------------------
Glutaminian sodu - sól jednosodowa kwasu glutaminowego.

Od setek lat kuchnia dalekowschodnia wykorzystywała jako składnik potraw wodorost listownicę japońską (Laminaria japonica), znany jako kombu. W 1908 roku japoński uczony prof. Kikunae Ikeda wyizolował z listownicy substancję nadającą jej niepowtarzalny smak - kwas glutaminowy. Smak ten nazwano umami. Niedługo po odkryciu rozpoczął produkcję przyprawy, będącej oczyszczonym glutaminianem sodu, która znana jest na Wschodzie jako Aji-no-moto (czyli "istota smaku").

Dziś używa się glutaminianu na całym świecie jako popularnego dodatku do żywności, jest np. składnikiem zup instant, sosu sojowego, konserw rybnych. Jego rozpowszechnienie budzi jednak zaniepokojenie - nie jest jasne, czy spożywany w dużych ilościach jest bezpieczny dla człowieka. Ostatnio zidentyfikowano nową jednostkę chorobową - syndrom chińskiej restauracji - związaną z nadmiernym spożyciem glutaminianu sodu lub nadwrażliwością na niego. Objawy to zawroty głowy, palpitacje serca, nadmierna potliwość i uczucie niepokoju.
-----------------------------------------------------------------


Heh, okey, ktoś z was może powiedzieć. Bóle głowy, sraczka, potliwość, ale mi to wielka rzecz co ten gościu tutaj przeżywa, a więc dalej :




strona: http://www.zigzag.pl/jmte/Kwasparagin.htm

KWAS ASPARAGINOWY (40% Aspartamu )


Tłumaczył i komentował J. Maciej Trojanowski© [email protected] w latach 1979 - 1986 przedstawiciel techniczno-handlowy na Polskę firmy Monsanto, a w latach 1986-1990 konsultant naukowy d/s. żywienia firmy Hoffmann la-Roche Wien GmbH.



Dr Russell L. Blaylock , profesor Neurochirurgii Medical University of Mississippi, opublikował ostatnio książkę, szczegółowo opisującą szkody powodowane przez spożywanie nadmiernych ilości kwasu asparaginowego pochodzącego z aspartamu. [Dziewięćdziesiąt dziewięć procent glutaminianu mono sodowego (MSG) (Czyli glutaminianu sodu, składnika sosu sojowego, wzmacniacza smaku znajdującego się w przyprawach typu magi - przyp. tłum.) stanowi kwas glutaminowy. Szkody jakie on powoduje są również udokumentowane książce Blaylocka.] Blaylock odwołuje się do niemal 500 doniesień naukowych pokazujących jak nadmiar wolnych aminokwasów pobudzających takich, jak kwas asparaginowy i glutaminowy w naszej diecie, powoduje poważne chroniczne choroby neurologiczne i miriadę innych ostrych symptomów.(3)

"Jeżeli się na tym nie znasz, poniższy kawałek może być trochę skomplikowany jednak nie daj się zbyt łatwo! Przeczytaj niektóre zdania dwa razy a otworzą się przed Tobą wrota do nowego wymiaru i poczujesz o co tu chodzi. Zapraszam!"

Krótki opis mechanizmu powstawania uszkodzeń wywołanych przez asparaginian (i glutaminian). Asparaginian i glutaminian działają jako neurotransmitery w mózgu ułatwiając przesyłanie informacji od neuronu do neuronu. Nadmiar asparaginianu lub glutaminianu w mózgu zabija pewne neurony powodując wpłynięcie do komórek za dużej ilości wapnia. Wpłynięcie za dużej ilości wapnia wyzwala nadmierną ilość wolnych rodników, które zabijają komórki. Ponieważ nadmierna ilość asparaginianu i glutaminianu może uszkodzić komórkę nerwową związki te są nazywane "excitotoxins" (czyli toksynami pobudzającymi - przyp. tłum.). "Ekscytują" albo pobudzają komórki nerwowe na śmierć. Kwas asparaginowy jest aminokwasem. Wprowadzony w swojej wolnej formie (nie związany z białkami) podnosi znacząco poziom asparaginianu i glutaminianu w plazmie krwi "(nie wiem dlaczego ich obu, bo logicznie biorąc powinno to dotyczyć tylko asparaginianu, ale nauka jest pełna niespodzianek)". Nadmiar asparaginianu i glutaminianu w plazmie krwi niebawem po spożyciu aspartamu lub produktu zawierającego wolny kwas glutaminowy (prekursor glutaminianu) prowadzi do wysokiego poziomu tych neurotransmiterów w pewnych obszarach mózgu. (Istnieje tzw.) Bariera krwi mózgu ( BBB ) która normalnie chroni mózg od nadmiaru glutaminianu i asparaginianu jak również toksyn, (ale) 1°) nie osiąga jeszcze pełnego rozwoju w czasie dzieciństwa, 2°) nie chroni w pełni wszystkich obszarów mózgu, 3°) jest uszkadzana przez liczne chroniczne i ostre warunki, i 4°) pozwala na przesączanie się nadmiaru glutaminianu i asparaginianu do mózgu nawet gdy nie jest uszkodzona. Nadmierna ilość glutaminianu i asparaginianu powoli zaczyna niszczyć neurony. Większość (ponad 75%) komórek nerwowych w pewnym szczególnym obszarze mózgu zostaje zabitych zanim zauważalne staną się jakiekolwiek kliniczne symptomy choroby chronicznej . Niektóre z pośród wielu chorób chronicznych, w przypadku których zostało wykazane, że długotrwałe eksponowanie na działanie pobudzających aminokwasów przyczynia się do powstania obserwowanych uszkodzeń, to: stwardnienie rozsiane, Als(?), utrata pamięci, problemy hormonalne, utrata słuchu, epilepsja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, niedobór glukozy we krwi (hypoglycemia), demencja towarzysząca AIDS, uszkodzenia mózgu, i rozstroje neuroendokrynowe.

"Czytasz to i myślisz eee! Ten Dr Mercola tylko Cię straszy! Prawda? Gdyby było tak, jak on pisze, to aspartam nie mógł by być sprzedawany a już na pewno nie mógł by być podsuwany dzieciom w postaci gumy do żucia lub napojów dietetycznych. Oj niestety mógł, mógł! I nie długo dowiesz się w jaki sposób."

Ryzyko działania excitotoxins u noworodków, dzieci, kobiet ciężarnych, osób starszych i osób z pewnymi chronicznymi problemami zdrowotnymi jest wielkie. Nawet Federation of American Societies For Experimental Biology (FASEB) (Federacja Amerykańskich Stowarzyszeń Biologii Doświadczalnej), która zwykle porusza problemy w sposób bardzo delikatny i odzwierciedla oficjalne opinie FDA, stwierdziła ostatnio w opublikowanym przeglądzie, że "rozważnym jest unikać spożywania dodatków dietetycznych pochodnych kwasu L-glutaminowego przez kobiety ciężarne, noworodki i dzieci. Istnienie dowodu potencjalnych reakcji wewnątrzwydzielniczych, w postaci podniesionego poziomu kortyzolu i prolaktyny, i zróżnicowanej reakcji u mężczyzn i kobiet też sugerowałoby ogniwo neuroendokrynowe oraz zalecenie unikania przez kobiety w okresie reprodukcyjnym i osoby cierpiące na choroby psychiczne (z kręgu cyklofrenii - przyp.tłum.) spożywania dodatków pochodnych kwasu L-glutaminowego." (4) Kwas asparaginowy z aspartamu ma to samo szkodliwe działanie na organizm co kwas glutaminowy.

"Jeśli nie jesteś kobietą, szczególnie w wieku reprodukcyjnym myślisz sobie tak: Tracę czas przecież mnie to nie dotyczy. Aspartam jest mi potrzebny by utrzymać piękny wygląd mojego ciała. Rzeźbę mięśni lub kształt brzucha. Ale bądź cierpliwy(a). Dalej na pewno znajdziesz coś bliższego sobie. Gwarantuję Ci to!"

Dokładny mechanizm ostrych reakcji na nadmiar wolnego glutaminianu i asparaginianu jest aktualnie przedmiotem debaty. Z raportów przesyłanych do FDA wynika, że do reakcji tych zaliczają się: (5) bóle głowy / migreny , nudności , bóle brzucha, zmęczenie (blokowanie dostępu do mózgu wystarczającej ilości glukozy), problemy ze snem, problemy z widzeniem, napady niepokoju, depresja, i astma / ucisk w piersi. Wspólną skargą osób cierpiących na skutki wywołane przez aspartam jest utrata pamięci. Jak na ironię, w 1987 , G . D . Searle , producent aspartamu , rozpoczął poszukiwania leku zwalczającego utratę pamięci wywołaną uszkodzeniami spowodowanymi przez pobudzające aminokwasy.

"To ostatnie zdanie jest dobre! Prawda? Dowodzi, że nauka może być areną komedii. Ten sam naukowiec najpierw wypuszcza aspartam, a potem pracuje nad lekiem, który leczy choroby wywołane m.in. przez aspartam. Jest nadzieja, że jeśli używasz aspartamu to możesz już
od razu leczyć skutki jego działania! Postęp jest to niezwykły! Prawda?"

Blaylock jest jednym z wielu uczonych i lekarzy którzy są zaniepokojeni uszkodzeniami spowodowanymi przez pobudzające aminokwasy w wyniku spożywania aspartamu i MSG (monosodium glutamate - glutaminian sodu). Do dużej grupy ekspertów szczerze wypowiadających się na temat uszkodzeń powodowanych przez asparaginian i glutaminian zalicza się dr Adrienne Samuels, psycholog doświadczalny specjalizujący się w projektowaniu badań. Innym jest Olney, profesor wydziału psychiatrii, School of Medicine, Washington University, neurolog i badacz i jeden z największych autorytetów w dziedzinie excitotoxins na świecie. (W 1971 roku informował on Searle, że kwas asparaginowy powodował dziury w mózgu u myszy.)

"Ale ludzie to przecież nie myszy!"

---------------------------

Sarkastyczne zakońćzenie naszego autora-komenetatora, ale jakże prawdziwe i jak to się ma do sportowych odżywek? Heh, ano się ma i to bardzo!!!


Białko które szamałem miało w 100g, 17 g kwasu glutaminowego.
Co kreatyna to dodatek glutaminy itp.

No i ja ostatnio się nie oszczędziłem wszamałem dawkę 5g japońkiej glutaminy.

Do teraz dochodzę do siebie, już ten okres najgorszy dawno minął trwał krótko kilnaście minuty, do pół godziny. Boję się jednego, miałem bardzo krótki(sekunda, dwie) ale mocniejszy ból głowy ( z tyłu po prawej). Jakby jakaś bariera poszła tak jakoś to kojarzę z momentem kiedy osłabłem (muzg zablokował dostarczenie glukozy), ale może mi się wydawać. Bo nie notowałem. Zapamiętałem tylko ten bół i kojarzę go z momentem +-10 minut osłabnięcia.

Mam nadzieje, że mój mózg bardzo nie ucierpiał przez ostatnie czas i wielu bardzo mu tam nie wyżarło. Jesus do teraz mam zaczerwieniene palce i zaczerwienie pod dolną wargą od paru ładnych miechów!!!!. Jak sobie przypomnę że się trułem przed wakacjami tym chłamem taki kawał czasu. Niby tylko białkiem w proszku.

Zastanawiam się dlaczego ja, bo przecież nigdy nie byłem na nic uczulony, za młodu chyba kompałem się raz na tydzień(wczesna podstawówka), niby okaz zdrowia, zero złamań, a wiele było okazji, łącznie z narażeniem życia. Odżywiałem się nromalnie, a nawet mało zdrowo i było dobrze. Znajduje pewną odpowiedź, na studiach, więc przez parę ładnych lat wpieprzałem dużo konserw np. turystczna(glutaminian sodu) i bardzo źle się odrzywiałem. Jeden posiłek na dzień i rzadko był to ciepły posiłek. Z tego co się jakoś tam zorientowałem w kulturystyce glutamina stousnkowo nie dawno zdobywa popularność. Kurcze w sumie do wielu odżywek ją się dodaje.

Aha, a propo puszki tuńczyka. Jakiś tydzień, temu może dwa zacząłem, sobie to brać. Bo czegoś niby mi brakowało. Po 50g .... palce mi się pociły, język szczypał. Wczoraj miałem sen. Zgadnijcie co mi się śniło. Chyba Bałtyk bo woda do dupy, a na brzegu śnięte ryby. Mam braki w pamięci :), ale najpierw jedna śnięta po tem druga, trochę więcej i tak je fale przytłaczały do brzegu się turlały pod moim nogami, potem zabrał je odpływ.

Mam nadzieje, że to nie był proroczy sen.

Żartuje, ale mnie trochę zaniepokoił. Tak chyba jakoś podświadomie.


Aha a o to wypowiedź pewnej osoby:

Dyskusja:Glutaminian sodu
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii.

Co roku wymyśla się wiele nowych chorób. Większość (choć oczywiście nie wszystkie) z nich nie ma zbyt solidnej dokumentacji, i nie ma jej też glutaminian sodu. Coś w tym temacie piszą na angielskiej Wikipedii - jak na razie żadne badania nie wykazały jego szkodliwych efektów. Taw 19:09, 21 kwi 2004 (CEST)


Cóż, skoro glutaminian sodu, tak popularny na świecie "ulami", ułami" jeden h** wie, piąty smak z azji nie jest zbyt zdrowy, a to aminokwas jakiś. Poczułem to na własnej skórze. To co dopiero inne suple. Ja z tego wysiadam i zaczynam się zdrowo odrzywiać, a wam rzyczę powodzenia.
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
Chyba znalazłem reduktor tego świństwa - "Niekorzystne działanie glutaminianu redukują błonnik, olej sezamowy oraz witaminy C i E."
Dopijałem WPC PROTEIN PLUS
Profil aminokwasowy w porcji (33g) : L-Kwas glutaminowy 4512 mg


Zmieniony przez - Osi-Ris w dniu 2019-03-11 12:11:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1213 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25292
Jakiej firmy maiłes glutke. Ja troche zjadłem i było ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 755
ja aktualnie jem olimpa L-Glutamine
i musze przyznac ze z tym rozwolnieniem to tez mialem problem ale juz jest wszystko ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Na ten temat było już wiele dyskusji. Myślę, że moderatorzy dadzą Ci odpowiednie linki.
Glutamina, w przeciwieństwie do kwasu glutaminowego, jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, stosowana w zalecanych dawkach.
Rozwolnienie może być reakcją na spożycie wysokiej porcji wolnych aminokwasów, gdyż te zwiększają ciśnienie osmotyczne w jelitach. Jednak bardziej podejrzewałbym tu proszkowe BCAA, niż glutaminę. Prawdopodobnie efekty laksacyjne obu suplementów zsumowały się w tym przypadku.
Jest to efekt przemijający. Ważne - aby zaczynać przyjmowanie proszkowych aminokwasów od małych dawek, odpowiednio zwiększając je z czasem, i rozcieńczać w dużej ilości płynu. Jednak, gdyby mino wszystko, podona reakcja się powtórzyła, radzę odpuścić suplementację - po prostu - możesz być uczulony...

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 535
to nie chodzi jakiej firmy, bo glutamina była okey - niby z japońskiej firmy http://www.kyowa.co.jp/eng/ sprowadzonej przez TREC'a. Była okey dlatego zadziałała.

Przesłanie jest takie, że jeżeli będziesz się tym truł w dłużyszm czasie, kilka lat (tak jak ja trułem się konserwami, niezdrowym żarciem itp), choć podejrzewam, że szybciej bo w tych suplach jest tego dużo. To ten system obronny w muzgu może ci się uszkodzić, mocno nadwyręzyć i twoje komórki w mózgu mogą zostać natto pobudzone - na śmieć, gdy ta bariera zacznie szwankować (jest rano, nie wziąłem kawy - tylko jakieś witamink A,C,D które zabijają wolne rodniki i mam nadziejeze to w minimalnym sotpniu pomoże, czuję się pobudzony, spać spałem, choć z przerwą i w sumie krótko). A potem, ... cóż nie wiadomo czy są to zmiany odwracalne. Chodzi o ten system obronny, a ja nie chciałbym się odżywiać tylko zdrowym żarciem. Zastawiam się czy nie rzucić treningu bo on powoduje zwiększony transport glutaminy w krwioobiegu i cholera wie czy to jest wskazane.

Pytanie, czy suple są tego warte, jak nie raz ktoś pisał, że powinny być one dodawane na końcu. Po dobrej diecie, witaminach, treningu itp. Choć i tak węgle można poprostu dostarczyć wchrzaniając dwie bółki z miodem po treningu. I masz gainer. Dodawanie białka jest podważane, mowa tutaj o amatorskiej kulturystyce. Niestety my wszscy padamy ofiarami koncernów i człowiek w to wierzy. Oczywiście to działa, pytanie czy nie szkodzi. Wiem jedno na swoim przykładzie - glutamina szkodzi być może tylko w pewnych okolicznościach. Wg. artykułu który zamieściłem powyżej jakiegoś tam doktora ona może uszkodzić muzg zdrowego dorosłgo człowieka, być może nadwyręża ten system obronny, osłabia (być może organizm nie ma czasu na odnowę, a tak się może dziać, przy częstym podwaniu glutaminy). A później ... podnieci twoje komórki w muzgu na śmierć. W jakim stopniu? Przez tego doktora zapodane są groźne choroby, lub chociażby zwykły brak pamięci. Więcej ci nie powiem. Jaod dzisiaj unikam konesrw, żarcia ze słoików itp. Muszę sobei ułożyć jakąś dietę, przerwę trening do grudnia i zobaczę, czy coś się zmieniło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 535
z tym kwas glutaminowym to rzeczyisice to może być to, w 100g białka było go aż 17g, które szamałem przed wakacjami. Ostatnio jednak czułem się gorzej niż w tedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
problemy żołądkowe to sprawa indywidualna, może masz skazę białkową

BCAA w proszku jest bdb rozwiązaniem, to żebcaasmakuje jak na wyizolowany aminokwas przystało - powinieneśto wiedzieć. BCAA nie rozpuszczasię w wodzie - adokładniej leucyna. stad problemy zmieszaniem. dlatego zawsze proponuje się przyjmowanie łyżki bcaa prosto do jamy ustnej popijając wodą.

nastepnym razem kupuj BCAA smakowe - BCAA G-force treca lub bcaa+g MRM,a pewnie bedziesz bardziej zadowolony
1

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 535
żrodło: http://www.kulturystyka.g3.pl/suplementy/glutamina.php#b

Część L-glutaminy występującej w plazmie przekształcana jest w mózgu w kwas glutaminowy, który służy tam głównie jako źródło energii.(...)

więc po części na jedno wychdzi. Jaka część itp? Cholera wie, ale faktycznie 5g L-glutaminy powinny być w miarę okey, jak ktoś chce i za to jeszcze ma pieniądze to niech bierze.

W moim wypadku problem twkił gdzie indziej:

(...)
Wśród suplementów znajdujemy również hydrolizaty białkowe o wysokiej zawartości L-glutaminy lub kwasu glutaminowego (30%). Obecnie grupa firm europejskich opracowuje hydrolizat, a więc peptyd z 80% -ową zawartością L-glutaminy i kwasu glutaminowego. Taki suplement mógłby, przy założeniu, że rzeczywiście można go wyprodukować, stać się dla Ciebie "non plus ultra" zaopatrzenia w L-glutaminę.


Te białko chyba mocno nadwyręzyło mi system obronny, który i tak był mocno nadwyrężany prze ostatnie lata. Mam obiawy skórne itp. a propo po wczorajszej dawce L-glutaminy do teraz przez koniszuki palców jest wydalany jakiś pot, trzeba było by go przebadać :). Moje koniszuki palców mają bardzo mocno zniczszoną skórę. Organizm prawdopodbnie znalazł sobie drogę do odtrucia. Gdy zażywałem białko przed wakacjami było tam o wiele mniej skóry -większe zaczerwienienia, jakby była wyrzarta. Przed wakacjami myślełem że to jakieś grzybki, była u dermatologów brałem kremy, ale lipa, dopiero jeden się skapnąl, że szczypiący jeżyk może być efektem uczulenia na jakieś żarcie.


Ptyanie, czy ktoś ma pomysł jak można się odtruć. Pójde do lekerza pierwszego kontaktu, ale nie wiem, czy będzie wiedział.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Goral za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 535
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 535
nie mam skazy białkowej, choć wcześniej to podejrzewałem. Nie mam wysypki itp. przetwory mleczne, mięsne mogę spożywać w dużych ilościach. Glutaminy jest bardzo mało w mleku i mięsie. A żeby zapodać chcociażby 5g, nie wiem ile kilogramów mięsa na raz musiałby zjejść, chyba z 5KG. Dobra idę dostroić mój muzg trochę, zrelaksować się itp:).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Lelum, wybacz, ale ta dyskusja daleko odbiega poziomem od wiadomości, jakie posiadają już starsi starzem użytkownicy Forum.
Powtarzam - glutamina (jako taka) jest całkowicie bezpieczna. Ona nie osłabia odporności - a przeciwnie - wzmacnia.
Kwas glutaminowy to zupełnie inna historia, i dla tego kwasu glutaminowego nie ma w formie oddzielnego suplementu. Kwas glutaminowy jest niebezpieczny jedynie w jednorazowej dawce ponad 6 g, zastosowany w formie oddzielnego suplementu. Dla tego też, wszystkie jego preparaty wycofano z rynku już ponad 10 lat temu. Gdyby glutamina była w jakimkolwiek stopniu niebezpieczna, to w żadnym wypadku Ministerstwo Zdrowia i inne legislatury europejskie nie dopuściłyby jej do wolnej sprzedaży, i to w dodatku do obrotu poza aptekami.
Kwas glutaminowy jako skladnik białek pokarmowych też jest zupełnie bezpieczny, więc zbędne są Twoje obawy, co do poziomu jego poboru z normalnej diety.
Natomiast - faktycznie - problemem w Twoim przypadku może być alergia.
Uczulać może, albo peptyd glutaminy, albo glutamina niskiej jakości. To dla tego, że produkty te mogą zawierać całe molekuły silnie alergizującego białka pszenicznego - glutenu.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc w rozpisce kiedy i w jakiej ilości brac odżywki

Następny temat

roztwory Carbo

WHEY premium