SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glukoza nie nadaje się do kreatyny ?!?!?!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Ostatnio nawiązałem kontakt z pewnym gościem mającym pojęcie o suplementacji, jest to kulturysta, który ma pewnw osiągnięcia.

Otóż stwierdził on, że branie glukozy z kreatyną (również bez niej) jest keokirm w niewłąściwym kierunku. Powiedział, że glukoza powoduje wydzielanie insuliny wątrobowej i innych substancji(których nazw nie byłem w stanie zapamiętać) prowadzi m.in. do odkładania się dużych ilości tkanki tłuszczowej.
Wspomniał też, że kratynę należy brać z minerałami i węglowodanamiaby mogła się przekształcić w fosfo-kreatynę i dopiero taka substancja daje jest zadowlająca.

Co o tym sądzicie?

Jeśli jesteście zaintersowani to temat rozwinę....


POZDRAWIAM
www.y-files.prv.pl 

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3096 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
pewnie ze jestem zainteresowany...

pozdrofka
Lukx
www.lukx.cnet.pl 

pozdrofka
lukx
http://www.lukx.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 353 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19976
Dawaj Kamil. A ja slyszalem ze najlepszy jest monohydrat kreatyny. Skoro lepsza jest fosfo to czemu prawie wszyscy doradzaj akupic monohydrat. Gdyby kupic fosfo odpada zuzycie enrgii na przeksztalcenia ?? Widze tu niescislosc.

Pozdrawiam
Roland

Pozdrawiam
Roland

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Monowydrat jest w wiekszym stopniu przyswajalny przez organizm. Dopiero wtedy zamienia sie w fosfokreatyne.
Bezposrednio fosfokreatyne podaje sie tylko w kroplowkach (chyba).

Pozdrawiam!
Howard
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Dokładnie, monohydrat po przyjęciu z właściwymi składnikami ma przekształcić sie w foso-kreatynę.
Ale mi chodzi o tą glukozę... Gość mnie zbił z tropu. Wszyscy ją stosują a tu nagle ma się okazać, że to błąd?


POZDRAWIAM
www.y-files.prv.pl 

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 241 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3405
Właśnie o to chodzi, żeby wydzielała się insulina, bo dzięki niej zapewniasz odpowiedni transport kreatyny do mięśni. A że glukoza to puste kalorie to inna sprawa - trzeba po prostu uważać na dietę, żeby się nie otłuścić. Możesz też spożywać samą kreatynę, ale wtedy trzeba wziąć poprawkę na ewentualne straty.

kulmar

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1125 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5300
jestem amatorm ale pisze po ludziach i pytam o suplemety, z tego co wiekrzosc ludzi mi odpowiada to ze kretyne powinno sie akompaniowc z glukoza. Nie mozna kierowac sie doswiadczeniem jednogo gostka, przynajmniej tak mi sie wydaje, choc na kazdego z nas moga inaczej dzialac. Co wy na to.
pozdrawiam
Rik,

"Ten, kto zwycieza innych, jest silny.Ten, kto zwycieza samego siebie, jest potezny".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co racja to racja rik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1109 Wiek 3 lata Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12422
Kontynuując.

Dziś rozmawiałem z moim znajomym.
Stwierdził, że glukoza uniemożliwa uzyskanie wysokiej definicji mięśnia (rzeźby jak sądzę ;) .... Jednak mnie to bardzo nie martwi, mi zalezy na razie na budowie masy.

Dlatego zakupiłem dziś kreatynę MultiPower + 2500g glukozy + preparat witaminowo -mineralny.
Aby wygenerowac z tego foso-kreatynę. Należy dostarczyć organizmowi takie minerały jak magnez, wapń i fosfor.

Mi przepisał (na 84kg wagi):
0.8g magnezu dziennie
1.6g wapnia ---//---
0.5g fosforu ---//---
Wszystkie te substancje zawiera DOLOMIT - do kupienia w aptece.
Jako, że zażywam witaminy dawki są mniejsze...


POZDRAWIAM
www.y-files.prv.pl 

Moderator dz. Bezpieczeństo w sieci
"Fortuna Favet Fortibus"
GG 337995

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1559 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15619
Ów kulturysta o którym piszesz ma całkowitą rację. Jednak tylko pozornie kłóci się to z naszym stanowiskiem.

Przyjmowanie glukozy generalnie jest błędem żywieniowym i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak celowe i kontrolowane przyjmowanie glukozy do kreatyny przynosi więcej korzyści niż strat. Co prawda spowoduje to większą tendencję do tycia ale cykl trwa tylko kilka tygodni więc o jakimś widocznym otłuszczeniu nie może być mowy.
Kreatyne z glukozą stosuje się raczej w celu budowania masy więc definicja wtedy nie jest aż tak ważna. Wzamian komórki mięsniowe przechowują znacznie więcej kreatyny i jest ona optymalnie wykorzytana. Jezeli ktoś panicznie boi się każdego grama tłuszczu to niech przyjmuje kreatynę bez systemu transportu.

Ów kulturysta jednak przyznaje że kreatynę powinno się brać z węglowodanami, więc jednak dostrzega role insuliny w transporcie kreatyny...

Odnośnie minerałów - owszem to prawda że do przekształcenia monohydratu w fosforan potrzebny jest fosfor ale moje źródła podają że tego w mięśniach jest pod dostatkiem. Jednak dodatkowa suplementacja na pewno nie zaszkodzi - popieram zdecydowanie.

Moderator Odżywianie i Suplementacja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ECA - szkodzi/uzdrawia

Następny temat

Tabletki czy proszek?

WHEY premium