SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Glukoza jak.................

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak najlepiej spożywać glugoze z kreatyną nie ile tylko jak bo duze ilosci trudno sie wchlanie (mdli).

"Niech twoje plany będą ciemne i nieprzeniknione jak noc, a kiedy ruszysz, uderzaj jak błyskawica."

"Sukcesu możesz być pewien tylko, jeśli atakujesz miejsca, których nikt nie broni."
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 340 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3740
mam nadzieję , że po przeczytaniu tego artykułu rozwieje wasze przypuszczenia !!!


Jak zwiększać wchłanianie kreatyny?
Zwiększający się poziom insuliny umożliwia lepsze wchłanianie kreatyny i wypełnienie nią mięśni. Ważne jest jednak to, w jaki sposób doprowadzić do wzrostu wydzielania insuliny?
W przeszłości uważano, że najlepiej robią to węglowodany. Ostatnio jednak wielu producentów suplementów wypromowało nowy preparat będący połączeniem kreatyny, dekstrozy i kwasu alfa-liponowego. Ostatnie badania wykazały, że 50g białka i 50g dekstrozy daje wzrost poziomu insuliny porównywalny z 90g dekstrozy.
Jedzenie białka z kreatyną i węglowodanami nie tylko dostarcza węglowodanów w celu uzupełnienia glikogenu, lecz także aminokwasów wykorzystywanych do naprawy mięśni szkieletowych i syntezy nowej tkanki mięśniowej. Model białkowo/węglowodanowo/kreatynowy jest znacznie lepszym mechanizmem budowy w kulturystyce, gdyż nie tylko dostarcza budulca w postaci aminokwasów, ale również zapewnia wystarczającą ilość węglowodanów prostych wywołujących efekt ze strony insuliny i jednocześnie pozostaje w przedziale odchudzających diet niskowęglowodanowych.




Bob budowniczy

[][][] [][][]
[][][][][] BOB12 [][][][][]
[][][][][][][]=====================[][][][][][][]
[][][][][] [][][][][]
[][][] [][][]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
teoretycznie to powinno się wziąć kreatynę i za 15-20 min 50-80g glukozy, ale praktycznie to zmieszaj wszystko w jednej porcji i wypij na zdrowie

członek-mafia.suple.hardcor.pl
Moderator działu suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2212 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9851
Lucek ja sie z toba troche niezgodze
najefektywniejszy sposob brania kreatyny i glukozy
kreatyne (ok 5g) i glukoze (ok 15g) rozpuscic w 200ml wody i taki roztwor wypic, nastepnie po 10-20 min wypic sama glukoze (ok 15g + 200ml wody)
biorac w taki sposob poziom insuliny bezposrednio po spozyciu kreatyny jest na wysokim poziomie przez ok 40min co sprzyja wchlanianiu kreatynki.



pozdrawiam

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja też sie trochę nie zgodzę - 30g glukozy nie tylko nie podtrzyma pozimomu insuliny, ale wogóle go nie podniesie - 50g to zgodnie z badaniami absolutne minimum aby nastąpił wyrzut insulinowy. Wchłanianie kreatyny następooje po ookoło 20 min dlatego najefektywniej jest po tym czasie od jej przyjęcia wypić glukozę

członek-mafia.suple.hardcor.pl
Moderator działu suplementacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2212 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9851
insulina po spozyciu glukozy (i innych cukrow prostych) wydzielana jest w dwoch fazach pierwszej po uplywie 3-5min i 2 (wiekszej) po 10min
czyli pokrywa sie to z wchlanianiem kreatyny , a poziom insuliny wzrosnie nawet po zjedzeniu miejszej ilosci niz 30g.

pozdrawiam

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale ja ma kreatyna 1000 w tabletakch, glukoze nie ile tylko z czym jesć....? lub ..............pić?

"Niech twoje plany będą ciemne i nieprzeniknione jak noc, a kiedy ruszysz, uderzaj jak błyskawica."

"Sukcesu możesz być pewien tylko, jeśli atakujesz miejsca, których nikt nie broni."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Kazda tab. tej kreatyny ma 1g. Glukoze pij z woda i kreatyna razem. Mieszasz i pijesz taka zawiesinke razem.

Jeżeli moja wypowiedż Ci pomogła, to nie dawaj SOG'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z SOG'a, a zajmie Ci to tyle samo czasu! Dzięki

.:: Członek mafia.suple.hardcor.pl ::.
Michał G. "GÓRAL"

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 4480 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32149
ja przyznam rację Luckowi....mniejsza ilość niż 50-70 gramów glukozy nie podniesie w sposób znaczący poziomu insuliny...możliwe,że dobrym wyjściem byłoby powtórne spożycie glukozy po jakimś czasie od spożycia kreatyny(lecz także w ilości nie mniejszej niż 50 gramów), ale może być to ryzykowne z p-tu widzenia przysrostu masy tłuszczowej.

Aha...kreatyna (to dane do formy niemikronizowanej...mikronizowana pewnie szybciej) wchłania się nawet do 3 godzin. Do tego czasu po ilościach rzędu 15 gram glukozy zostaną już tylko wspomnienia)))))



Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!
członek-mafia.suple.hardcor.pl
Moderator Działu Suplementacja

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2212 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9851
"Do tego czasu po ilościach rzędu 15 gram glukozy zostaną już tylko wspomnienia)))))"

nie wazne ile glukozy wezmiesz (mozesz nawet 500g) to i tak poziom insuliny spadnie do poziomu wyjsciowego po ok 90min
ale nie sama glukoza czlowiek zyje i wiadomo ze po jakims czasie znowu zje w-w i insulinka znowu skoczy .

pozdrawiam





Zmieniony przez - patriotpol w dniu 2003-02-28 15:38:58

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 4480 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32149
ale przyznasz ,że jest różnica w poziomie glukozy we krwi w zalezności czy zjesz 1 gram czy 50 gramów?)))))))))

poziom glukozy przełoży się na poziom insuliny))))))
max. jest po dawce pow.84 gramów glukozy...ale to moze byc juz troche otłuszczajace, hehehe:)

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!
członek-mafia.suple.hardcor.pl
Moderator Działu Suplementacja

Pozdrawiam
Wasz don Zwierz

Jeżeli moja wypowiedż Ci się spodobała to nie dawaj Sog'a tylko wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Będzie z tego większy pożytek niż z Sog'a!

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Moderator Działu Suplementacja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2212 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9851
oczywiscie roznica jest
dla przykladu podam
najwyzszy poziom inuliny osiagniemy spozywajac 200g bialego ryzu , 10-krotnie ponad norme , ale spozywajac 20g ryzu poziom wzrasta 6-krotnie.
wiec spozycie ilosci w-w nie jest proporcionalne do poziomu insuliny.

pozdrawiam

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Extensor do baniiiii

Następny temat

GLUTAMINA - czy warto?

WHEY premium