SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Ginekomastia, ścieżka NFZ, Trójmiasto

Wysłana -
Cześć!
Postanowiłem w końcu pozbyć się tej nieszczęsnej ginekomastii. Mam 23 lata, trenuję siłowo od około 6 lat. Mam za sobą mocną redukcję ~40 kg.
Prywatnie udałem się do endokrynologa, zlecił mi on badania krwi i USG sutków.
Wyniki badań - Testosteron w dolnych granicach, prolaktyna w górnych. USG wykazało powiększone gruczoły w obu sutkach (około 3cm każdy w osi poziomej).
Endokrynolog stwierdził że ginekomastia jest najprawdopodobniej pozostałością po otyłości i teraz jedyna opcja to zabieg chirurgiczny. Polecił mi skierować się do lekarza rodzinnego i dostać od niego skierowanie do poradni chirurgii/chirurgii plastycznej. Mam kilka pytań:
- Podczas wizyty u lekarza rodzinnego poprosić o skierowanie do poradni chirurgii czy poradni chirurgii plastycznej? W którejś z nich jest większa szansa na uzyskanie zgody na zabieg refundowany? (Dodam tylko że sprawdzałem kolejki w Trójmieście - do chirurgów kilka tygodni a do plastyków najwcześniej listopad więc szybciej dobiję się do poradni chirurgii)
- Lekarze chętnie zgadzają się na refundowanie zabiegu czy trzeba raczej o to walczyć i prowadzić z lekarzem odpowiednio rozmowę?
- Gdy już uzyskam skierowanie - jest ktoś z Was w stanie polecić konkretną poradnię na terenie Trójmiasta albo Olsztyna?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Zmieniony przez - Klepak94 w dniu 2017-06-19 22:00:26
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Chirurg Cię pokroi, plastyk bardziej zadba o estetykę. Jeśli masz już skierowanie od POZ to idziesz normalnie na NFZ i niczego nie musisz tłumaczyć tym bardziej się prosić, po prostu wskakujesz w kolejkę i tyle.
Wysłana -
@krzykacz, dziękuję Ci za odpowiedź :)
Czyli jeżeli nie planuję zostać modelem i zależy mi na czasie to śmiało atakować poradnię chirurgii?
Wysłana -
Tu możesz sprawdzić jaki jest czas oczekiwania w danej placówce:
http://kolejki.nfz.gov.pl 
Wysłana -
Dzięki, znam tę stronę :), zastanawiam się tylko która placówke wybrać, chociaż z taka duża ginekomastia powinni mi chyba w każdej dać skierowanie na zabieg.

Zmieniony przez - Klepak94 w dniu 2017-06-19 22:57:20
Wysłana -
Dobrze się zapoznać z opiniami nawet kosztem ciut dłuższego czekania bo miesiąc czy dwa w jedną czy drugą niewiele zmieni w takim przypadku.
Wysłana -
Klepak94
@krzykacz, dziękuję Ci za odpowiedź :)
Czyli jeżeli nie planuję zostać modelem i zależy mi na czasie to śmiało atakować poradnię chirurgii?

Decyzja zawsze jest Twoja, ale j/w 1-2mies czekania co to Cię zbawi akurat ..ale dowiaduj się i decyduj sam.
Wysłana -
Szczególnie jak masz zamiar działać w modelingu gdzie estetyka ma kluczowe znaczenie to lepiej poczekać i zrobić w miejscu z dobrymi opiniami
Wysłana -
Nooo, to już raczej daleko idąca fantazja
Wysłana -
Co takiego ? Można mieć zrobiony ten sam zabieg a z całkiem innym efektem w zależności od placówki a dokładniej operatora.

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2017-06-20 12:00:20
Wysłana -
Odniosłem się do 'modelingu'
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź