SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gimnastyka twarzy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 132006

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658
Pytał ktoś tu kiedyś o jakieś ćwiczenia dla twarzy i teraz właśnie wpadło mi w ręce „Fachowe czasopismo kosmetyczne - Beauty Forum", gdzie znalazłam artykuł poświęcony temu tematowi. Wybiorę więc i wrzucę najciekawsze fragmenty - ku uciesze zainteresowanych

TRENING MIĘŚNI POLICZKÓW I SZYI
Policzki - obwisłe, przybierające gruszkowaty kształt policzki i podłużne bruzdy, które ciągną się od kącika ust daleko na policzek, często powstają w wyniku niekontrolowanej mimiki. Ponieważ naskórek w naturalny sposób dostosowuje się do zmian w wyściełającej go tkance, twarz sprawia wrażenie zmęczonej i postarzałej. Aby poprawić jej wygląd należy gimnastykować mięsień policzkowy (M.Buccionator) i mięsień śmiechowy (M.Risorius).
Ćwiczenie 1
Nadymamy policzki i wypuszczamy powietrze, silnie napinając mięśnie jak przy grze na trąbce, następnie rozluźniamy.
Ćwiczenie 2
Wargi przykładamy ciasno do zębów i rozciągamy kąciki ust maksymalnie na zewnątrz - rozluźniamy.
Ćwiczenie 3
Kładziemy palce po obu stronach ust i rozciągamy na boki. Jednocześnie próbujemy przeciwdziałać ściągając jak najmocniej usta - rozluźniamy.

Ponadto pamiętajmy o tym, aby się uśmiechać J
Szyja - osoby mające skłonności do chowania głowy w ramionach lub przyciągania brody do szyi podczas pracy, czy unoszenia i wysuwania jej do przodu podczas chodzenia, a także spania na wysoko ułożonych, miękkich poduszkach, nie powinny się dziwić, jeżeli pojawią się u nich przedwcześnie poprzeczne zmarszczki na szyi, a skóra straci swoją elastyczność. Ćwiczenia prezentowane poniżej powinny pomóc przywrócić prawidłowe napięcie skóry.
Pracujące mięśnie to - mięsień mostkowo-gnykowy (M.Sternohyoideus), mięsień mostkowo-tarczowy (M.Sternothyoideus), mięsień łopatkowo-gnykowy (M.Omohyoideus), mięsień szeroki szyi (Platysma).
Ćwiczenie 1
Położyć dłoń na szyi z przodu, głowę odgiąć lekko w tył i mocno ziewnąć.
Ćwiczenie 2
Obie dłonie położyć na czole, jedną na drugą i lekko uciskając przechylać głowę w tył. Głowa przeciwdziała temu ruchowi. Po czym rozluźniamy mięśnie.
Ćwiczenie 3
Siedzimy prosto, tyłów pochylamy lekko do przodu, a głowę odchylamy do karku. W tej pozycji staramy się powoli naciągnąć dolną wargę na górną. Utrzymujemy napięcie do chwili, aż mięsień szeroki szyi zacznie drgać.
Ćwiczenie 4
Otwieramy szeroko usta, jakbyśmy chcieli ziewnąć. Jedną rękę kładziemy w tym czasie z przodu na szyi, zapobiegając tworzeniu się zmarszczek.

Ćwiczenia gimnastyczne sprawiają, że nasze rysy twarzy dłużej zachowują młody i atrakcyjny wygląd. Przyczynia się do tego także prawidłowa postawa ciała.
Jak prawidłowo siedzieć?Niewiele osób wie, że zaokrąglone plecy i wklęsła klatka piersiowa powodują tworzenie się zmarszczek na czole i szyi. Można to sprawdzić przeprowadzając opisany poniżej eksperyment.
- kładziemy otwartą dłoń na głowie, siadamy prosto.
- A teraz pochylamy do przodu ramiona, garbiąc plecy. Zauważyliśmy zmianę?

Mamy gładkie czoło, ponieważ mięsień potyliczny, który jest przyczepiony bezpośrednio do krawędzi kości potylicznej i okostnej czaszki w normalnej sytuacji napina skórę na czole. Jeżeli utrzymujemy wyprostowaną postawę, skóra czaszki jest dodatkowo lekko naciągana przez mięsień czworoboczny. Zaokrąglając plecy osłabiamy ten mięsień i skóra na czole przesuwa się lekko do przodu. W tym procesie powstają zmarszczki! Jeżeli do tego dołączymy intensywną mimikę w postaci marszczenia czoła podczas czytania, patrzenia w dal itp., wówczas tworzą się głębokie bruzdy, które trudno jest zlikwidować.

(Beauty Forum - Fachowe czasopisma kosmetyczne w Europie - Edycja Polska 7-8/2005)

pozdrawiam
1

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 711
http://s378.photobucket.com/albums/oo228/LouiseAnnette/ 

ta pani opracowała jakiś autorski program tego rodzaju ćwiczeń - w sieci są dostępne opisy tych ćwiczeń z filmików, nie tylko w postaci książki - można znaleźć opisy na forach itp


http://www.evafraser.com/

ta pani również opracowała autorski zestaw ćwiczeń na mięśnie twarzy
także dostępne są one w sieci, cała książka z tego co kojarzę jest


można się śmiać z tych ćwiczonek, ale jak kiedyś popróbowałam, to naprawdę czuć, że są tam jakieś mięśnie
ja jednak chyba trochę bardziej wierzę w medycynę estetyczną w kwestii opóźniania oznak starzenia ale myślę że zawsze warto spróbować, jest naprawdę bardzo dużo kobiet zadowolonych z działania i wpływu tych ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
o świetne sog kometa

a moze dałabyś rade zeskanowac cały art i wrzucić by było jeszcze bardziej gitarowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658
Dzięki
Spróbuje później zeskanować całość - w tym piśmie są jeszcze opisy poszczególnych pracujących mięśni i ilustracje do ćwiczeń. Zobaczymy czy jak zrobię scan to czy to wejdzie. No nic - pokombinuję później
Dzięki jeszcze raz za sogacza, pozdrawiam i miłego dnia życzę

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
pewnie nieda się wkleić skanu tu ale jakbys moła to wysłij mi na meila jak zeskanujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
dubel

Zmieniony przez - buby77 w dniu 2005-10-05 14:30:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658


Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658


Udało się, ale jest bardzo maleńkie, nic nie widać...hmm
Bubby zaraz wrzucę Ci na @ cały artykuł - mówisz-masz

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
dziękuję ci bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 400 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2658
Sorry,że trochę krzywo zeskanowane Ale najważniejsza jest treść Szkoda, że nie mam I-szej części tych ćwiczeń, które były w czerwcowym numerze - może ktoś tu będzie miał egzeplarz z czerwca i pokaże nam co tam było
Oki - tak więc - reasumując - mniej zmarszczek dzięki systematycznej gimnastyce i prostej postawie ciała!
pozdrawiam z uśmiechem

Szpinak żrę - chudnąć chcę :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
skan prościutki jest żadnych skrzywień

no pierwsza część by sie przydała może ejszcze jkaś dobra dusza tk jak ty wpomoże i zeskanuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27817
Ja polecam cwiczenia aparatu mowy podzielic na jakies kategorie..
np. Slawni malarze
Van Goooooooooooogh

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

do studentów AM

Następny temat

libido

WHEY premium