SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gibkość kręgosłupa?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Jak można poprawić gibkość kregosłupa? Przede wszystkim interesuje mnie jego rozciągnięcie w odcinku piersiowym. Wiem jak się ogólnie rozciągać, znam zasady, techniki. Interesują mnie konkretne ćwiczenia i sposób ich wykonywania (bo co z tego, że się zegnę w tył, jeśli robię to nieprawidłowo). O ile ćwiczeń na obcinek lędźwiowy trochę znam, to zupełnie nie wiem, jak ruszyć odcinek piersiowy? I mam jeszcze ten problem że idąc do tyłu od razu zginam szyję, zamiast ją wydłużyć, i trudno jest mi to skorygować.

...Only thing to do is jump over the moon...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 110
Jesteś z gim art? czy mi sie wydaje? Wiesz... mam podobny problem, ale z tego co wiem, to nie da sie wygiąć mocno tej częsci kręgosłupa... JA nadrabiam wygięciem na środku i starczy mi tak jak mam :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Generalnie części piersiowej chyba nie da się tak wygiąć

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
W jakimś stopniu się da na 100%, bo widziałam:) I nie mówię tylko o przypadkach ekstremalnych, aby złożyć się jak rosyjskie gimnastyczki.

Chodzi o to, że lekkie wygięcie w części piersiowej jest ładnym, estetycznym wykończeniem każdego zgięcia w tył. Co z tego, że w lędźwiach jest w miarę ok, jeśli sama góra jest sztywna.

Zresztą, generalnie nie mam zbyt gibkiego kręgosłupa niestety:( , również na zdjęciu w avatarze widać, że te plecy nie są idealne, dlatego przyjmę właściwie każdą sensowną propozycję polepszenia gibkości kręgosłupa, na każdym odcinku:)

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 314 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17674
Jeanette_ prosze omow jak to robisz tzn poprawiasz gibkość kregosłupa. Chodzi mi o znam zasady, techniki, konkretne ćwiczenia pls ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219


Będzie po jednym poście, bo inaczej nie wejda obrazki (5 ćwiczeń)

1) Robię szpagat na ziemi się przechylam do tylnej nogi, wygląda to mniej wicej tak:

Zmieniony przez - Jeanette_ w dniu 2005-11-02 15:35:46

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219


2) Łapię się w szpagacie za stopę tylnej nogi i trzymam

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219


3) Na stojąco, łapię się nad kolanem nogi w górze i próbuję sie do niej dociągnąć

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219


4) Jeszcze takie ćwiczenie, starać się trzymać plecy prosto, jak najmniej je wyginać w cz. lędźwiowej

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219


5) I jeszcze jedno

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
To są generalnie moje ćwiczenia na poprawienie gibkości kręgosłupa.
Jak dla mnie skuteczne, chociaż niespecjalnie je lubię, bo czuje jak mi sie kręgo po nich ścieśniają

Ważne jest, aby po tych ćwiczeniach rozciągnąć plecy w drugą stronę (chociażby popularnym skłonem), albo zrobić 'świecę', i z tej pozycji połozyć nogi za/nad głową, itp.

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

amortyzator

Następny temat

Jak zaplesc kola??????

Wiecej