SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Genetyka a rozbudowa mieśni

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Cześć. Na siłowni jestem od 8 miesięcy, mam tez dietę - nie trzymam moze w 100% ale staram sie. Efekty sa, ale małe, nie takie jakbym sobie życzył. Jestem dosc drobnej budowy z natury (175cm). Zastanawiam sie czy jest możliwa No duża rozbudowa klatki? Moja jest od zawsze nawet nie mała ale wąska..to samo jeśli chodzi o biceps. Po ponad pol roku jest poprawa ale niewielka, nie mam wielkiej "łapy". Patrząc na innych ludzi zastanawiam sie czy jest to możliwe a moze jakos uwarunkowane genetycznie? A moze 8 miesięcy to nie aż tak wiele? Nie chce korzystać ze sterydów ale patrząc na ludzi wokół zastanawiam sie czy dobra sylwetka bez nich jest w ogóle możliwe. Ile czasu moze trwać dojście do dobrej formy?

Pzdr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14656 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Witaj,
Musisz zdać sobie sprawę że te 8 miesięcy to początek. Sylwetkę buduje się nie miesiącami, a latami Wytrwałości
Jak mąż zdjęcia kiedy zaczynałeś i aktualne to sobie porównaj
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Na jakie efekty liczysz? Ile przytyłeś przez 8 miesięcy?

Jeżeli masz słabe wyniki, to błąd może tkwić w diecie, regeneracji, treningu lub technice... ewentualnie w kilku elementach po trochu. Nawet jak nie masz genu (tak jak ja), to efekty powinny być mocno widoczne. Na początku, przy założeniu, że spełnisz powyższe warunki, masa idzie jak oszalała. Odpowiedz na moje pytania, a może uda się nam pomóc.


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2017-07-29 20:29:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Technika ćwiczeń jest raczej dobra bo wszystko było pokazane przez trenera, dieta konsultowana.

Kiedy zacząłem ćwiczyć to miałem trochę tłuszczu do spalenia, potem robiłem masę, doszedłem do 70kg i teraz jest redukcja - próbuje zejść do 66kg. Czuje ze np miesnie brzucha sa mocno zbudowane tylko trzeba je odsłonić. Oczywiście w wakacje dietę mi trudno trzymać wiec nie liczę na mocne efekty. Chodzi mi głównie o klatkę i biceps bo wiadomo ze w porównaniu z początkami jest przyrost masy ale niewielki. Zdjecia robie i tez widzę różnice ale moze po prostu zbyt sie nastawiam - i to właśnie musi dłużej potrwać, jak pisaliście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Generalnie, jak robisz redukcję, to na przyrosty nie licz. Jak nie trzymasz diety, to efektów też nie będzie. Na jakich ćwiczeniach opierasz trening?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Każdy może zbudować fajna i sportowa sylwetkę, ale genetyka faktycznie ma duże znaczenie (a genetyka to chociazby ilość komórek satelitowych i to jak reagujesz na trening). Znam ludzi którzy po 2 latach wyglądali bardzo dobrze a osobiście żeby do tego dojść musiałem poświecić dwa razy więcej czasu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11967 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jw nie kazdy moze byc np kulturystą, ale kazdy z nas moze wygladac na osobe trenujaca, miec sportowa, estetyczna sylwetke, jednak czas tutyaj nie jest wyznacznikiem, gdyz jest miara uniwersalna, a kazdy z nas jest indywidualny, rozniacy sie chocby poziomem wyjsciowym sylwetki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Teraz mam świadomość ze dieta nie jest trzymana - w końcu wakacje, wiec to rozumiem i nie narzekam. Ale czy na redukcji utrata mięśni jest duża jeśli ciagle ćwiczę? Biore bcaa i kreatynę. Mój trening wyglada tak ze przez Ok godzinę trening siłowy a potem albo schody (interwały) albo bieżnia - od 20 do 45 minut.

Byc moze mamy rożne pojęcia dobrej sylwetki, nie mam na myśli bardzo muskularne/atletycznej. Chodzi mi raczej o to, czy każdy człowiek jest w stanie np dojść so takiego poziomu (wiem ze poziom bf ma znaczenie). Zdjęcie przypadkowe z Google:


Czasami nie wiem czy ro możliwe ciężka praca i dieta czy to efekty sterdydow po które nie chce sięgać.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/32/fc/24/32fc24105ac2c10b8e2109a688d0f35c.jpg






Zmieniony przez - poczatkujacy12345 w dniu 2017-07-30 13:30:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11967 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
jak najbardziej tego typu sylwetka jest do osiagniecia'

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14656 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
To ile masy utrzymasz zależy od odżywiania a nie od bcaa i kreatyny

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 798
Dzięki za odpowiedzi. Wydaje mi sie ze po prostu musze zacząć bez wymówek trzymać sie diety No i uzbroić sie w cierpliwość.

Mam jeszcze jedno pytanie - najbliższe miejsce gdzie mogę zrobić analizę składu ciała jest dosc daleko wiec noe jestem w stanie pojechać na czczo. Czy po posiłku No w trakcie dnia poziom bf bedzie sie znacznie różnił od faktycznego? Czy to moze byc kwestia 1-2 procentów?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

push pull legs dni do oceny

Wiecej