SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gdzie zrobic badania?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
WnMPapa
...wypryski skórne bardzo często mijają po zwalczeniu sibo.


Zauważyłem taką poprawę, będąc na lepszej diecie, pijąc więcej wody, myślałem że to nerki, ale nadal coś jest na rzeczy.

WnMPapa

HMB ok chociaż ja bym poszedł bardziej w strone kwasu masłowego - debutir/intesta. Tutaj super działanie, ale zauważalne gdzieś dopiero 2 miesiącach ciągłego stosowania.

Brałem debutir, ale przez bardzo krótki czas, tak się składa że zostało mi jeszcze trochę tego leku. Wezmę spróbuję tym razem może z większą dawką...
Dla mnie jeśli coś w przeciągu tygodnia nie daje żadnego efektu, to nie mam zamiaru tracić czasu i pieniędzy na kilku miesięczną kurację. Albo coś działa od początku albo nie działa w ogóle...
Ten dicoflor który poleciłeś mi też w innym temacie, on zawiera ten sam szczep, który znajduje się w tym co ja wybrałem, "FOS Ultimate 16 Strain od SWANSON"


WnMPapa

Odpowiedając o pytanie odnośnie neuroprzekaźników. Ich koncentracja w konkretnych rejonach ciała jest różna - inna na danych odcinkach przewodu pokarmowego, inna w mózgu itp. Mówią, że jeśli chcielibyśmy sprawdzić rzeczywistą koncentracją neuroprzekaźników w mózgu, to trzeba by go przekroić i po prostu zbadać - a i tak w innym rejonie mózgu koncentracja neuro mogłaby być inna
Jakąś poszlakę mogą też dawać badania nutrigenetyczne, testowanie supli, obserwacja siebie itp.



Więc twierdzisz że, badania na testosteron... czy inne chormony, ludzie z tego fotum niepotrzebnie wykonują, że nie należy się nimi sugerować ?



WnMPapa

Jakąś poszlakę mogą też dawać badania nutrigenetyczne....



Masz namyśli badania na nietolerancję pokarmową ?
Wydaję mi się że, teraz to popularne się zrobiło, jak z tym glutenem, ale źródłem problemu nie jest gluten tylko przypuszczam że brak jakiegoś enzymu ...



Wracając do Serotoniny, u ciebie suplement 5-HTP spowodował ból głowy czy zawroty ?

Ale znaczy to że, NADMIAR SEROTONINY zawsze taki stan wywołuje, zastanawia mnie co się dzieje z organizmem gdy taki stan dłużej się utrzymuje, jak niekorzystne ma to działanie, podczas przyjmowania inhibitorów zwrotnych.


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-14 01:38:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
04S28L

1. Brałem debutir, ale przez bardzo krótki czas, tak się składa że zostało mi jeszcze trochę tego leku. Wezmę spróbuję tym razem może z większą dawką...
Dla mnie jeśli coś w przeciągu tygodnia nie daje żadnego efektu, to nie mam zamiaru tracić czasu i pieniędzy na kilku miesięczną kurację. Albo coś działa od początku albo nie działa w ogóle...
Ten dicoflor który poleciłeś mi też w innym temacie, on zawiera ten sam szczep, który znajduje się w tym co ja wybrałem, "FOS Ultimate 16 Strain od SWANSON"

2. Masz namyśli badania na nietolerancję pokarmową ?
Wydaję mi się że, teraz to popularne się zrobiło, jak z tym glutenem, ale źródłem problemu nie jest gluten tylko przypuszczam że brak jakiegoś enzymu ...

3. Wracając do Serotoniny, u ciebie suplement 5-HTP spowodował ból głowy czy zawroty ?
Ale znaczy to że, NADMIAR SEROTONINY zawsze taki stan wywołuje, zastanawia mnie co się dzieje z organizmem gdy taki stan dłużej się utrzymuje, jak niekorzystne ma to działanie, podczas przyjmowania inhibitorów zwrotnych.

Pisałem odnośnie dopaminy, serotoniny i adrenaliny, że zbadanie tych trzech wskaźników nie da ci prawdopodobnie żadnej odpowiedzi.

ad.1) No to czas zmienić myślenie. Możesz walić doraźne piguły, które będą pomagać, a za kilka lat będzie jeszcze większy gnój, albo zająć się od podstaw, poświęcić dobrych kilka miesięcy i przywrócić organizm do porządku.
Jedne suplementy, czy substancje działają doraźnie, inne potrzebują więcej czasu. Debutir u nikogo doraźnie nie zadziała, bo specyfika suplementu polega na tym, że jest on pożywką/"dawcą energię" dla kolonocytów, kosmków, które odbudowują się, co w konsekwencji przekłada się na lepsze wchłanianie żarcia, ogólne polepszenie funkcjonowania, również normalizacja poziomu serotoniny. Często maślany wymienia się też w grupie nootropów

ad.2) Niet, analiza twoich genów. Możesz dowiedzieć się jak sprawnie przebiegają u ciebie konkretne procesy biochemiczne, cykle metylacyjne, można dowiedzieć się o kilku nietolerancjach itp. Nie jest to jakiś must have, bardziej badanie dla ciekawości, samemu i tak nie ogarniesz co tam wyszło, musiałbyś znaleźć kogoś kto mocno ogarnia temat.

ad.3) Ból głowy. Z tymi SSRI to też jest niezła jazda. Na czas przyjmowania jest super, kiedy przychodzi próba odstawienia jest często jeszcze większa kupa niż była.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Załóżmy że jestem w trakcie przyjmowania SSRI, i teraz gdy często będę miał bardzo wysoki poziom serotoniny ( np. podniesiony dodatkowo różnymi ziołami, hehe... ) to jak zadziała w takiej sytuacji ten lek, czy to może doprowadzić do jakiegoś bardzo silnego zaburzenia w neuroprzekaźnikach (nawet do nieodwracalnych zmian), z tego powodu że będzie blokowany ten wychwyt zwrotny ?

Czy może SSRI działa w ten sposób że, przy znacznie zwiększonym poziomie serotoniny, CZĘŚĆ/NADMIAR jej, nie jest blokowany (może z powrotem "odpłynąć", hehe) i tym samym niema żadnego ryzyka że, dojdzie do jakiś uszkodzeń, stanów paranoidalnych... czy czego kolwiek.


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-16 15:47:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Zespół serotoninowy, ogólnie nadmiar serotoniny może objawiać się podobnie jak jej niedobór, są badania gdzie np. powodowała/nasilała fobię społeczną.
Ogólnie wszystko czego jest za mało albo za dużo w ustroju będzie się negatywnie objawiać, organizm zawsze dąży do homeostazy, czy tego chcesz, czy nie


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2018-05-16 19:12:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Jest duże ryzyko podczas przyjmowania inhibitorów zwrotnych, dlatego zabardzo niechcę tego brać... Mam jeszcze N-Acetyl L-Tyrosine od SWANSON, zobaczę jak będę się czuł po tym.


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-17 13:45:02
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Musiałbym właściwie na czas brania SSRI wykluczyć wszelkie zioła, i regulować dawkę przy każdym niepożądanym objawie, lub zrezygnować z dalszego przyjmowania tego leku, jeśli objawy by nie ustępowały.


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-18 01:42:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Ogólnie często jest problem z dopaminą, a nie przekoloryzowaną serotoniną. Michał Undra też na swojego fanpage wstawiał ostatnio meta analizy odnośnie skuteczności leków przeciwdepresyjnych. Wypadają dość blado..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pomijając same te kwestie co zostały wrzucone ale znaleźć dwa przeciwstawne sobie wyniki zazwyczaj nie jest wielkim problemem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badanie EEG

Następny temat

Nadmierne gazy.

WHEY premium