SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Garda na ulicy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Skończcie ludzie ten offtop tymbardziej, że dostałem tylko parę sensownych podpowiedzi, tym bardziej, że zlecieli się wszyscy id krav magi (o której imo słyszałem wiele złego) i radzą mi jakieś taktyki w stylu ataków na oczy etc.
A mi chodzi bardziej o walkę "honorową" taką w której użycie takiej techniki to głupi pomysł z pewnych błahych powodów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
"Honorowa walka"? Czyli solówka? Dziecinada i wyrasta się z tego. W każdym innym wypadku ataki na jaja i oczy sa jak najbardziej ok, acz chyba mało kto ma w sobie dość determinacji, agresji i socjopatii, by wbić kciuki w oczy, aż do dna oczodołu.



Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2017-06-12 07:54:50

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2017-06-12 07:55:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Wojownik_Krzychu
Skończcie ludzie ten offtop tymbardziej, że dostałem tylko parę sensownych podpowiedzi, tym bardziej, że zlecieli się wszyscy id krav magi (o której imo słyszałem wiele złego) i radzą mi jakieś taktyki w stylu ataków na oczy etc.
A mi chodzi bardziej o walkę "honorową" taką w której użycie takiej techniki to głupi pomysł z pewnych błahych powodów


Walke honorowa to masz w ringu lub oktagonie, wiec sie zdecyduj.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Na ulicy nie ma honoru. Albo ty, albo on proste. Co do gardy to ręce muszą pracować mają być mobilne coś w stylu MMA bo podobne gabarytowo pięści. Wydaje mi się "jedną z najlepszych" metod jest zbijanie ciosów lecz też nie w każdej sytuacji. No na pewno dobrą metodą nie jest przyjmowanie na podwójną gardę.
1

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
Jak zapewne widać "honorową" napisalem w nawiasie, więc chodziło mi o solówkę, a nie moment, gdy atakuje ktoś mnie na ulicy.
Zrozumcie ten fakt :)
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
jedna ręka przy brodzie, druga wyprostowana przed siebie tak żeby "łapać" nią dystans. Tak ja bym walczył przynajmniej..
1

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 836
tey
jedna ręka przy brodzie, druga wyprostowana przed siebie tak żeby "łapać" nią dystans. Tak ja bym walczył przynajmniej..

Tey a co sądzisz o tym, żeby jedną mieć przed brodą, trochę z boku, a drugą chronić skroń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mozesz se trzymać nawet w kieszeniach jak ci tak wygodnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
co znaczy termin walka honorowa? bo nie wiem.
jak obronię swój honor poprzez wykręcenie komuś małżowiny usznej to jest OK? jak ugryzę go w nos? albo ucisnę na tętnicę szyjną?
kiedyś przywaliłem dwóm cyganom metalowym kubłem na śmieci - nie honorowo? wiadomo, że największy honor jest wtedy jak cygan oberwie kubłem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ale eksperci się znaleźli. Ja tam polecam gardę "tiger claws" autorstwa Mistrza Kena. Dzięki niej możesz blokować uderzenia przeciwnika, jak i atakować jego oczy. Jeżeli interesuje was nauka prawdziwej ulicznej sztuki walki to serdecznie polecam Ameri-Do-Te. Jeżeli nie możecie pojechać to Nju Meksikoł, to możecie zobaczyć instruktażówki na kanale na jutjubje "Enter the dojo show".
1

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy tak faktycznie jest i teoretycznie jest to możliwe ?

Następny temat

Czapka z piłką tenisową (trening celności)

WHEY premium