SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Galeria sław- Allen Iverson

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13295

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
Allen Iverson (ur. 7 czerwca 1975 w Hampton, Wirginia) - koszykarz amerykański.

* Pseudonim: "The Answer", "AI", "Bubba Chuck", "Jewel"
* Wzrost/waga: 183 cm/74.8 kg
* Uczelnia: Georgetown '96
* Krótka charakterystyka: Supergwiazda NBA, nieustępliwy lider, wybitny strzelec, przechwytujący i asystujący, najlepszy gracz o tak niskim wzroście w historii NBA.


1. Drużyny:

* Philadelphia 76ers (od draftu z 1996 do 2006)
* Denver Nuggets (od 20 grudnia 2006)

Najwięcej punktów w swojej karierze (60) zdobył 12 lutego 2005 w meczu przeciwko Orlando Magic.





2. Osiągnięcia i rekordy:

* Najwięcej punktów w meczu: 60
* Najwięcej punktów w meczu w play-offs: 55
* Najwięcej asyst w meczu: 16 (2 razy)
* Najwięcej asyst w meczu w play-offs: 16
* Najwięcej zbiórek w meczu: 11
* Najwięcej przechwytów w meczu: 9 (2 razy)
* Najwięcej minut w meczu: 55 (2 razy)
* Rekord NBA w ilości przechwytów w 1 meczu play-offs: 10
* Rekord reprezentacji USA w punktach w 1 meczu eliminacyjnym: 28
* Rekord reprezentacji USA w trafionych rzutach za 3 w 1 kwarcie i w całym meczu: 7/8
* Jeden z 2 zawodników, którzy w 1 serii play-offs rzucili 2 razy ponad 50 punktów
* Najniższy w historii numer 1 draftu, Król Strzelców, MVP i MVP ASG
* Pierwszy gracz w historii będący w jednym sezonie w piątce strzelców, asystentów i przechwytujących NBA




3. Najważniejsze nagrody:

* Virginia State Player of the Year in Football 1993
* Virginia State Player of the Year in Basketball 1993
* Debiutant Roku 1995 Big East
* Debiutant Roku 1995 NCAA
* Obrońca Roku Big East (2 razy)
* Pierwsza Piątka NCAA 1996
* MVP Big East 1996
* MVP NBA (2001)
* MVP All Star Game (2001,2005)
* MVP Meczu Debiutantów NBA 1996
* Debiutant Miesiąca NBA (2 razy)
* Debiutant NBA Roku 1996
* Pierwsza Piątka Debiutantów NBA 1996
* Pierwsza Piątka NBA (1999, 2001, 2005)
* Druga Piątka NBA (2000, 2002, 2003)
* Występ w All Star Game (6 razy)
* Występ na Mistrzostwach Uniwersyteckich w Koszykówce (1995 - złoto)
* Występ na Olimpiadzie w Atenach (2004 - brąz)
* Król Strzelców NBA (1999, 2001, 2002, 2005)
* Zawodnik Miesiąca NBA (4 razy)
* Zawodnik Tygodnia NBA (18 razy)





4. Ciekawostki:

* W rankingu najbardziej popularnych, a co za tym idzie najczęściej kupowanych koszulek NBA, zwyciężył Kobe Bryant. Ale już na 2 miejscu jest Allen Iverson z Sixers. Koszulka z numerem 3 wyprzedza m. in. koszulki McGrady'ego czy Michaela Jordana.
* Fryzury Allena robi specjalny fryzjer z New Jersey. Zapoczątkował on modę na tzw. "corn rows" - "rządki kukurydzy" które stały się przebojem wśród graczy i fanów NBA.
* Allen nagrał kontrowersyjną płytę raperską pt. "40 bars", która jednak nie została wydana.
* Jego ulubiona piosenka to "Notorious B.I.G. - Unbelievable"
* W 2007 roku, po transferze do Denver Nuggets po raz pierwszy nie zagrał w NBA ALL STARS GAME West-East z powodu kontuzji kostki.


zrodlo: wikipedia


Zdjecia:
























http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8
A znasz /znacie może jakieś ćwiczenia żeby troche rozciągnąc łydki w sensie żeby jak założe takie spodenki dłuższe jak on na tym zdjęciu żeby wyglądały tak samo tzn tak samo to chyba się nie da ale wiecie o co chodzi,żeby ten mięśień był prawie że przy kolanie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538


















The Answer za mlodu

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 480
Z mojej strony *bio* tego pana:
W college'u 66 razy na 67 rozegranych meczy startował w pierwszej piątce. W college'u spędził dwa lata, prowadził w swojej drużynie pod względem ilości punktów na mecz. Uznano go obrońcą roku na wschodziew obydwu sezonach. doprowadził swoją drużynę do wyniku 29:8 w sezonie 95/96, awansowali do finałów easr regional w turnieju NCAA, w którym przegrali z UMass 62:86, mimo tego, ze iverson zdobył wtedy 24 p.. Wybrany został w pierwszej rundzie draftu przez sixers z numerem 1 w 1996 r.. jego wspaniałe wsady i rajdy na kosz potrafiły zadziwić niejedną osobę, uważany był jednak w lidze za gracza myślącego raczej o swojej karierze niż o drużynie. w pierwszych sezonach gdy tracił stosunkowo dużo piłek, ale wynagradzał to akcjami zakończonymi wsadami. w rzeczywistości to gracze 76ers sami podawaali piłki do iversona w trudnych sytuacjach. wiedzac na kogo mogą liczyć. trochę zamieszania wprowadziło również aroganckie zachowanie iversona. oświadczył, ze nie ma zamiaru nikogo szanować w NBA, co spowodowało wręcz oburzenie wśród weteranów. Zdobył jednak tytuł Rookie Roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 480
i jeszcze kilka ciekawostek:
w wolnym czasie lubi rysować. jego ulubiona książka to "kolor purpury" (chłopak inteligentny jest :lol:). Ulubiony aktor to al pacino, a halle berry to ulubiona aktorka. są to osoby z którymi najbardziej chciałby się spotkać. "unbelievable" - notorus B.I.G. to jego ulubiona piosenka. lubi jeździć do NY, ale najbardziej lubi filadelfię. i na koniec taki smaczek... jego ulubiona potrawa to smazone krewetki.

źródło własne (prezentacja multimedialna na infę z 2006 roku)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
dzieki za dopelnienie tematu

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
świetny koszykarz
jedyny koszykarz ktory kojarzy mi sie z 76ers

kiedys z tą druzyna kojarzy Jerry Stockhouse
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
Bardzo dobry gracz mimo niskiego wzrostu - wielki talent , umiejętnosci i serce do gry !
A pozatym gangsta pełna gębą

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2161
Mój ulubiony gracz od zawsze. Ma przede wszystki ogromne serce do gry, nigdy nie odpuszcza, nawet kiedy ma kontuzje. "It ain't about your size on the paper, it's about size of your heart" - jak sam kiedyś powiedział. Myślę, że dodaje motywacji wszystkim niskim graczom, w tym także mi, bo ze swoimi 178 cm nigdy nie było mi łatwo.

Cenię go też za to, że tak długo był wierny klubowym barwom i ciągle powatarzał, że chce grać w Sixers zawsze. Ale, jak wiadomo, przeszedł do Nuggets. Czy sam poprosił o wymianę, czy chciał tego klub, tego nie wiemy, bo AI mówił, że nie chciał odchodzić. Moim zdaniem klub nie zapewnił mu przez te wszystkie lata odpowiedniego składu, no ale to nie temat na takie sprawy :). Dla mnie jest żywą legendą Sixers i zawsze będę go kojarzył z koszulką z numerem 3 i napisem Sixers z przodu. A sezon 2000/01, MVP i finały dla Philadelphi to było coś wspaniałego.

Co do Allena, to mam 2 życzenia:
1. Żeby w końcu zdobył mistrzostwo.
2. Żeby na koniec kariery wrócił do Sixers i tam zakończył karierę.


A może te dwa punkty da się połączyc ;)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 480
mała poprawka, allen ma 182 cm, ale chyba zawodnikom w NBA wzrost miezy się w butach, ale 4 cm podeszwy to chyba raczej nie, z jakiego źródła masz te info?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2161
To ja mam 178, nie Allen, napisałem tak trochę nie po polsku :P.

A co do Ivera to szczerze mówiąc na żywo wygląda na nie więcej niż 180 cm i wydaje mi się, że jego wzrost na nba.com jest trochę zawyżony. No ale może tak mi się tylko wydaje :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
kolejna super gwiazda,która nie ma jeszcze tutułu mistrzowskiego ,tak samo Karl Malon nawet przejscie do L.A nie dało mu mistrzostwa u boku Kobego i Shaqa ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

koszykówka - przepisy

Następny temat

Galeria Sław - Dennis Rodman

WHEY premium